Jak jsem řešila bezpečnost v dětských pokojích

zobrazeno 2075×

Vložil(a): Lumi, 7. 9. 2020 14.20

V mém minulém článku jsem psala o zařizování pokojíčků pro naše dvě děti a o tom, co jsme do nich pořídili a jak jsme pokojíčky dekorovali podle toho, co mají děti rádi. Když jsme před tím bydleli v bytě, tak děti měli dohromady jeden docela příšerný pokoj. Jejich pokojíček byl totiž i takovým skladištěm. Náš byt byl malý a věci, které jsme neměli kam dát, šly k nim. Proto jsem si slíbila, že až se přestěhujeme do baráčku, pořádně jim to vynahradím, a to i z hlediska bezpečnosti a zdravého bydlení.

Při zařizování jsem narazila na pár zajímavých tipů, které se týkají bezpečnosti dětského pokojíčku, tak bych se s vámi chtěla o naše zkušenosti podělit. Dřív jsem totiž myslela hlavně na design - jaký nábytek koupit, jaký vybrat koberec, co barva stěn a kam se dá postel, aby to vypadalo co nejlíp. Pak ale moje tehdy 2letá dcera málem vypadla z okna v našem starém bytě, když si se synem hráli a od té doby je pro mne prioritou bezpečnost. Dodnes mě polije studený pot, když si na to vzpomenu.

Na druhou stranu nechci zase působit jako přehnaně hysterická matka, ale jsou věci, na které bychom přece jenom my mámy měli myslet, protože nikdy nevíme, co se těm našem ratolestem urodí v hlavě :)

Bezpečnost jsem tedy řešila do detailu. Dala jsem si záležet třeba na tom, kam umisťuji nábytek, aby co nejméně hrozil úraz. Příklad: Psací stůl jsme synovi umístili do opačného rohu místnosti, než je jeho hrací zóna. Tak, aby byly co nejdál od sebe, takže děti při blbnutí nemůžou spadnout na hranu stolu. Podobně jsem uvažovala i u dalších věcí. Prostě jsem vždy přemýšlela, jaké místo je nejbezpečnější pro danou věc a vždy jsem si v hlavě promítala situace, které by mohly při hře nastat.

Právě po zkušenosti s oknem, jsem hledala cesty, jak zabezpečit i je. Klasický zámek na okno, se mi kupovat nechtěl, aby si děti nepřipadala jako ve vězení, ale nakonec jsme pořídili kliky s dětskou bezpečnostní pojistkou. Okna jsme navíc nechali u dětí udělat bezpečnostní, aby je nerozbily a nezranily se. Přiznám se, že máme bezpečnostní jen v dětském pokoji (není to levná sranda), tak doufám, že vysklení jiných nehrozí :) ale kdo ví. 

Trochu v rozporu s ním jsme dali do dětských pokojů dveře bez skla. Sice vím, že takhle proudí do pokoje méně světla, ale zase mají děti více soukromí (což v budoucnu určitě ocení), a i designově se mi dveře bez výplně hodily do našeho domu lépe.

Doufám, že už jsem na nic nezapomněla, kdyžtak budu ráda za další tipy. Třeba vás napadne nějaká drobnost, která pomůže ty naše i vaše hyperaktivky ochránit :)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (17 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 15. 6. 2023, 9.13

Ono je na to fajn myslet hned při realizaci. Když jsme stavěli s firmou https://www.dumonline.cz/domy/projekty-bungalovu-na-klic náš projekt bungalou na klíč, tak bezpečnostní prvky byly součástí našeho zadání. Takže asi tak. Ale jako chápu i lidi, kteří na to nemyslí. Ono dneska ty bezpečnostní prvky koupíte v každém možném obchodě. Ale občas je to prostě díl kompromisu a třeba i různých ohrádek a zákazů vstupu.

novaklen, 29. 3. 2023, 23.39

Hodně užitečné tipy. Já se už dlouho chystám něco udělat s dětským pokojem, tak se na toto určitě taky zaměřím. Nechci tam ale dělat moc velké změny. Spíš jen nějak přeskládat nábytek a udělat pokoj celkově příjemnější. Ráda bych tam koupila i nějaký pěkný dětský koberec. Hodně se mi teď nedávno například zalíbil jeden, který jsem našla na https://www.vesna.cz/detske-koberce

jitka46

jitka46, 18. 3. 2021, 23.54

Děti v pokoji jen spí. Hrály si vždy v obýváku a úkoly zvládají v kuchyni a pracovně.

nic jsem nepředělávala

ivanka386, 4. 11. 2020, 20.20

No, já jsem řešila nedávno nejen bezpečnost dětí ale i v bytě. Takže jsem si zařizovala trezor a věci tomu podobné. Je to hlavně proto, že se nám v ulici stali docela dost nepříjemné věci a byla bych docela dost nerada, kdyby to byl i náš dům... Mimochodem, trezor jsem kupovala z http://trezorypraha.cz

vendy.z, 24. 9. 2020, 12.43

My se spíše snažili děti naučit, aby si dávaly pozor. Nikdy se ale nezabrání nějakým těm úrazům

patricia077

patricia077, 25. 10. 2020, 19.04

jj u nás se nejvíc padalo ze schodů

snany, 19. 9. 2020, 16.17

Nejdůležitější je dát z dosahu dětí čistící prostředky a léky, úraz se může stát kdekoliv venku a tam "krytky" nejsou. Pro mě jsou co se týče materiálů nábytků a věci pro děti důležité přírodní materiály co nejméně chemicky ošetřené.

LucieS

LucieS, 12. 9. 2020, 23.16

My tedy v domě neřešíme vůbec nic. Měli jsme krytky rohů z Ikey, ale byly úplně zbytečné. Musím zaklepat, že naše tříleťačka zatím vše zvládá bez úhony a úrazu

Katka

Katka, 12. 9. 2020, 16.04

Taky máme dveře plné kvůli soukromí. Vybrala jsem si krásné dřevěné, to je úplně škoda do toho dávat sklo. Nábytek jsme umístili tak, aby plnil funkci, pokud má dítě spadnout, tak spadne a podle mě kam se odhadnout nedá. A když nespadne doma, tak venku se tomu nevyhne. Takže ideální ať se naučí padat už doma. 😇

snany, 19. 9. 2020, 16.11

Taky mám všude plné dřevěné dveře a to hlavně kvůli tomu když v noci rozsvítí m tak nikoho světlem neprobudím, nechala jsem se poučit z chyb mojí matky, která má v celém domě krásné dveře se sklem, sice bydlí sama, ale když k ní přijede můj bratr, tak nadává, že se v noci nevyspala ( chudák důchodce)

Minnie, 9. 9. 2020, 20.16

Jsme v paneláku a navíc v nájmu takže předělávat moc se nedá. Ale samozřejmostí jsou krytky rohů, záslepky do zásuvek a tak.

Katka

Katka, 12. 9. 2020, 16.06

Krytky rohů co to je? 😁Náš syn si rozrazil bradu o kulatou vanu 😉

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions