Co stihnout do Vánoc? 24 věcí, které prostě musíte udělat

zobrazeno 2908×

Vložil(a): zuziček, 6. 12. 2015 21.22

Za pár dní je tu Štědrý den. Propadáte panice, že nevíte, co koupit za dárky a nestíháte vánoční úklid? Nepanikařte! Máme pro vás radu na každý den. Vyhnete se tak nepříjemnému stresu a Vánoce proběhnou i u vás v klidu.

Vánoční svátky jsou obdobím klidu a míru, pro mnohé však představují velký stres. Nejlépe je panice předejít. Pomůže vám kalendář s rozpisem úkolů.


1. prosince – za 23 dní bude Štědrý den, a proto je vhodná doba na koupi vánoční karty, na kterou napíšou děti dárky, které by si přály najít pod stromečkem.


2. prosince – napište s dětmi Ježíškovi. Na vánoční kartu děti napíšou, jaký dárek si přejí. Vánoční dopis schovejte za okno. Večer, až děti budou spát, tak si ho vezměte.


3. prosince - blíží se Mikuláš, a tak by každá rodina s malými dětmi měla připravit pro své potomky balíčky s nadílkou. Nemělo by v nich chybět ovoce i nějaká ta sladkost.


4. prosince - sežeňte si kostým Mikuláše, čerta a anděla. Pokud nezapojíte svojí rodinu, domluvte se s místními lidmi, kteří chodí v přestrojení za dětmi.


5. prosince - přijde Mikuláš. Řekněte mu s dětmi básničku nebo zazpívejte písničku. Proberte s ním hříchy vašich dětí a v každém případě obdarujte děti i Mikuláše s jeho partou.


6. prosince - je druhá adventní neděle. Zapalte druhou svíčku na vánočním věnci. A provoňte byt skořicí.


7. prosince - sestavte si plány na vánoční svátky. Domluvte si s prarodiči hlídání a naplánujte si výlet na hory. Pokud nelyžujete, tak zajisté oceníte procházky zasněženou krajinou.


8. prosince – nakupte vánoční papír, karty s věnováním a také ozdobné stužky. Vše se vám bude hodit při balení dárků.


9. prosince – za dva víkendy je Štědrý den, nalaďte se do správné vánoční nálady a pusťte si nějaký film s vánoční tématikou. Vhodné jsou pohádky, například Tři oříšky pro Popelku.


10. prosince – navštivte s kolegy vánoční trhy ve vašem městě. Ochutnejte svařák i kupte malou drobnost na památku.


11. prosince – zamyslete se, jaký stromeček si pořídíte. Dáte přednost živému nebo umělému? Jde využít i služba, která živý stromek pouze zapůjčí a vy nebudete mít starosti s tím, kam seschlý stromek po Vánocích vyhodíte.


12. prosince – kupte stromek. Živý seženete na trzích nebo před obchodními centry. Umělý zakoupíte téměř ve všech větších obchodních centrech. Živý stromek uskladněte na balkóně, terase nebo ve skepě.


13. prosince – je třetí adventní neděle. Zapalte další svíčku na vánočním věnci. Běžte na procházku do zimní přírody a nakrmte lesní zvěř. Dejte jim do krmelce tvrdý chleba.

 

14. prosince – připravte vánoční výzdobu. Umyjte okna a vyzdobte je vánočními světýlky. Zvelebte si dekoracemi obývací pokoj i dětský pokojíček.


15. prosince – pečete rádi? Tak teď je vhodná doba. Upečte cukroví a nechte ho odležet ve špajzce. Pečlivě ho ukryjte do krabice před nazvanými mlsouny.


16. prosince – nakupte vánoční dárky online. Teď je poslední šance, aby byly doručeny včas. Pokud neradi nakupujete přes internet, běžte dárky shánět do obchodních center.


17. prosince – pusťte si vánoční muziku a zazpívejte si koledy se svými dětmi. Je to dobrá příležitost i pro obnovení vašeho playlistu v autě nebo v mobilu.


18. prosince – prolistujte časopisy s vánoční tématikou a inspirujte se. Je dobré si zkusit vytvořit nějakou vánoční výzdobu podle návodu nebo upéct cukroví.


19. prosince – věnujte se domácnosti. Utřete prach ve všech místnostech, vyluxujte, ukliďte nepotřebné věci do skříní.


20. prosince – je čtvrtá adventní neděle. Zapalte poslední svíčku na vánočním věnci a běžte s rodinou nebo kolegy na vánoční punč.


21. prosince – zabalte vánoční dárky. Nejlepší je večer, kdy děti spí. Pečlivě je uschovejte. Vyhněte se šatní skříni, děti jsou zvědavé a ve skříni je objeví.


22. prosince – nakupte si suroviny na vánoční stůl a pořiďte kapra. Pokud doma nemáte rybáře, tak kapra nejlépe seženete na trzích nebo ve stánku před supermarketem.


23. prosince – udělejte bramborový salát. Nejlepší je vždy odležený. Podívejte se s dětmi na pohádku a naplánujte si program na Štědrý den.


24. prosince – postavte vánoční stromeček, ozdobte ho, nachystejte dárky a vánoční tabuli. Vezměte děti na procházku a těšte se na příchod Ježíška. Veselé Vánoce! :-)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (28 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 30. 5. 2022, 11.32

Haha, no tohle se občas jednodušeji řekne, než udělá. My jsme před Vánoci ještě dodělávali rekonstrukci domu a zjistili jsme, že nám totálně nesedí akustika místnosti v dětském pokoji. No prostě docela problém, protože tam bylo slyšet úplně všechno. Takže jsme si na to museli najmout firmu https://avtg.cz/ozvuceni-mistnosti a ta nám tam nainstalovala nějaké basové pasti nebo co? Prostě takové ty pěny, které ale zakamuflovala tak, že nejsou prakticky vidět. A místnost je krásně tichá.

lenicka.pisnicka.93, 20. 4. 2022, 14.42

Abych to měla takhle rozdělené do jednotlivých dnů, tak na to mě moc neužije. Vloni jsem jen na poslední chvíli řešila vánoční osvětlení, ale nakonec mě zachránil e-shop https://www.nejsvetla.cz/kategorie/vanocni-osvetleni-82/ který prodává super žárovky. Nějak jsem na to zapomněla, ale pak mi došlo, že už vloni jsem říkala, že ten řetěz musím koupit nový, protože ten starý špatně svítil. Jenže pak to po Vánocích sbalíte do krabice a zapomenete na to... Klasika.

Dudu, 8. 12. 2021, 23.05

Musím upřímně říct, že pro mě je tento návod téměř nepoužitelný. Dům zdobim tak, aby to bylo na první adventní neděli nachystané, stromek zdobime také a předstihem, nemám ráda shon v obchodech, takže vše, co se dá zamrazit, nakoupím dopředu a ne 22., dárky balím průběžně ve volných chvílích atd.... Tenhle návod mi přijde místy až moc. Ale někdo ho třeba využije.

Teryk92, 8. 12. 2021, 20.03

Super návod. To se ještě bude hodit.

Evka2, 8. 12. 2021, 19.09

Je to dobrý, už jsem napřed

Úča, 8. 12. 2021, 18.45

U mě platí , když mě popadne chuť tak peču , pracuji a uklízím a do Vánoc mám vždy vše hotovo .

Janulinka, 8. 12. 2021, 18.40

Můžu mít sezn jaký chci a stejně je nakonec vše jinak . Ale Vánoce jsou nakonec vždy krásné.

WeruskaSK

WeruskaSK, 5. 12. 2019, 16.17

jejda toto je tak akurat na vyrobenie stresu

Romanka40, 27. 11. 2019, 5.11

Hlavne se z toho nezblaznit

Mildret, 10. 8. 2018, 21.25

Super seznam abych začala už teď hlavně to budeme mít komplikované syn má narozeniny svátek a vánoce během 2 týdnů

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů