Dětské malby do pokojíčku

zobrazeno 4822×

Vložil(a): veru.veru, 20. 1. 2015 19.30

Potřebujeme:

akrylové barvy - nesmyvatelné, ředitelné vodou
dle potřeb balení
kvalitní štětce
několik ks
obyčejná tužka
1 ks
pryž
1 ks
plastová paleta
1 ks
kbelík s vodou
1 ks
houbičky
několik ks
kelímky na míchání barev
několik ks

1

Barvy:
Dříve se doporučovalo používat color barvy ředěné bílým primalexem, ale v dnešní době již lze koupit nesmyvatelné akrylové barvy ředitelné vodou. Např. značka Acrylic je docela dobrá. Stačí zakoupit modrou, červenou a žlutou a zbytek si namíchat. Na zeď o rozměru 2 krát tři metry stačí přibližně 3 tuby po 150ml, jedna vyjde na cca 100 Kč. Barva je totiž hustá a dost se ředí vodou. Barvy po zředění pořádně míchejte, aspoň deset minut.

2

Štětce:
Šetřit na nich se nevyplatí. Podle mých zkušeností ani sebelepší syntetický štětec nevykouzlí na hrubém povrchu zdi žádný zázrak. Kupte si co nejjemnější štětce ze zvířecích chlupů. Nejlepší jsou ploché, na detaily štětce o šířce asi 0,5cm, na větší plochy šířku asi 1,5cm. Na kontury si pořiďte úzký špičatý štětec.

3

Návrh:
Návrh si načrtněte nejdřív na papír, ten si rozdělte na sektory, zaznačte je na zeď a pak na ni návrh přeneste. Je to lepší pro zachování proporcí návrhu. Při tvorbě návrhu počítejte s rozmístěním nábytku. Návrh přeneste na zeď měkkou tužkou, motivy radši namalujte o kousek menší, tužka bývá i přes barvu vidět. Po zaschnutí barev tužku ze zdi vygumujte hrubou pryží. Pokud nechcete malovat na zeď tužkou, použijte na náčrt jemný odstín žluté nebo světle modré, podle barevného ladění návrhu.

4

Techniky:
Konturované postavičky
Pokud si jako malíři moc nevěříte, nejjednodušší budou stylizované motivy s konturami, např. motivy postaviček z večerníčků. Kontury můžete udělat černou fixou, ale ta půjde těžko přemalovat a na nabarvenou zeď se nemusí chytit. Doporučuji jít poctivější cestou a kontury dodělat štětcem. U dětských motivů můžou černé kontury působit dost tvrdě, zkuste si vytvořit směs tmavě modré, hnědé a fialové. Získáte barvu, která je skoro černá, ale není tak ostrá.

Klasická malba,
Naturalistická malba je nejhezčí bez kontur, můžete si více vyhrát texturami barevných ploch, např. texturou listů, srstí zvířátek nebo oblečení postaviček. Zajímavých efektů můžete dosáhnout aplikací různě zředěných barev, různou intenzitou a směrem tahů štětce. Kromě štětce se dá použít i houbička na nádobí. Zajímavý efekt vytvoří barva nasprejovaná z rozprašovače.

Geometerické šablony
Velmi efektní technikou je vytváření geometrických motivů pomocí lepenky. Sežeňte si lepící pásku, přilepte tužší papír na zeď na místa, která mají zůstat v podkladové barvě, a vše přetřete odstínem dle vašeho výběru. Můžete přidat další lepenku, vše opět přetřít tmavší barvou a vrstvit tak více barev na sebe. Výsledek je efektní a nijak složitý.

Sdílejte:   | 
5

Nenašli jste návod, který jste hledali? Přidejte ho

Diskuze k této stránce (30 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

novaklen, 31. 10. 2023, 2.24

Toto jsem před lety zkoušela v pokojíčku dětí taky. Bohužel jak trochu vyrostly, tak bylo potřeba už obrázky na zdech přemalovat. Bylo to ale mnohem těžší než se zdálo. I když jsem použila několik vrstev barvy, tak to pořád bylo vidět. Asi jsem na to zvolila špatnou barvu nebo jsem ji moc ředila. Těžko říct. Každopádně nakonec jsem celý pokoj nechala vymalovat od profesionálů https://www.bratrimaliri.cz/ a musím říct, že výsledek je super.

LucieS

LucieS, 3. 4. 2021, 20.22

Tak my bychom namalovaly leda tak abstraktní věci

Trendyterka

Trendyterka, 24. 9. 2020, 21.55

Ještě umět tak hezky malovat.

VaJána, 23. 9. 2019, 22.40

Tak na tohle bych si raději zavolala profesionála

Bar.Ca., 26. 8. 2019, 16.12

úžasné, tak takhle kreslit já neumím

Lenička, 9. 1. 2019, 11.32

To je moc krásné, obdivuji lidi co dokáží takhle malovat

Mildret, 20. 2. 2018, 9.14

Také jsem malovala zvířátka ale když se narodil syn tak už neni na malování kdy

annahb, 10. 1. 2018, 9.11

moc hezké

Alexis01, 29. 12. 2017, 4.33

Mpc pěkné

pouzarovaj

pouzarovaj, 19. 7. 2017, 7.39

Bohužel neumím tak pěkně malovat, ale je to moc hezké

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů