Šipky

zobrazeno 311×

Vložil(a): Pavla 12, 3. 2. 2015 15.56

Potřebujeme:

jehla nebo špendlík
1 ks
obyčejný papír
1 ks
pastelky
1 balení
fixy
1 balení
nůžky
1 ks
nit
1 ks
zápalky
1 balení
lepidlo
1 ks

Šipky

Použijeme papír velikosti 10 × 10 cm. Můžeme jej různě pokreslit nebo použít papír barevný. Čtverec přeložíme tak, abychom vytvořili trojúhelník. Pak ho rozložíme a složíme znova do trojúhelníku, jen k sobě teď přiložíme druhé dva vrcholy. Na papíře tím vytvoříme kříž dvou čar směřujících z rohu do roku. Pak papír přeložíme napůl vodorovně, rozložíme a znova přeložíme napůl svisle. Na papíře se vytvořil další kříž, tentokrát ze středu do středu protilehlých stran. Právě podle těchto čar papír zahneme směrem dovnitř a vytvoříme tak něco jako hvězdičku.

Papírovou hvězdičku propíchneme jehlou nebo špendlíkem v jejím vrcholu a kolem ní, do každého z úhlů vložíme po jedné sirce. Zápalky by měly asi 1– 1,5 cm přesahovat vrchol papírového tvaru, ale jen tak, aby jehla či špendlík dostatečně čněly ještě nad ně. Zápalky i s jehlou či špendlíkem uvnitř omotáme nití. Lze zase použít různé barvy nití pro větší pestrost a odlišení jednotlivých šipek. Na konec můžeme, ale nemusíme, jehlu uvnitř zápalek zakápnout lepidlem.

Terč

Z většího kusu tvrdého papíru si vystřihneme čtverec a buď kružítkem, nebo jen tak od ruky, tužkou, si na něj nakreslíme deset kruhů, od nejmenšího po největší. Tak, jako když hodíme kámen do vody a vytvoří se kruhy na hladině. Každý kruh pak vybarvíme jinou barvou a napíšeme do něj číslo. Do kruhu úplně uprostřed vepíšeme desítku, do toho dalšího, devítku, a pokračujeme, až k jedničce, která bude vepsána v tom největším kruhu na okraji.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste návod, který jste hledali? Přidejte ho

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lenka.kalabova, 9. 2. 2015, 12.57

Hezké, pro větší děti.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací