Kalendář

zobrazeno 1160×

Vložil(a): Pavla 12, 14. 12. 2014 9.57

Potřebujeme:

krabička od vatových tyčinek
1 ks
samotvrdnoucí hmota
1 balení
nůž
1 ks
váleček (nebo skleněná láhev)
1 ks
nůžky
1 ks
pravítko
1 ks
fixy
1 balení
barvy
podle potřeby
staré noviny nebo jiná ochrana stolu
podle potřeby

Pokud nemáme staré kostky ze stavebnice, vyrobíme si je ze samotvrdnoucí hmoty. Budeme potřebovat tři podlouhlé kvádry a dvě krychle. Rozměry kostek se řídí tím, jak velká je naše krabička od vatových tyčinek – v ní totiž budou uloženy. Pravítkem změříme dno krabičky na šířku a naměřený údaj vydělíme třemi. Pak změříme její délku. Ze samotvrdnoucí hmoty vyválíme plát, který bude vysoký jako je náš údaj pro šířku kvádru. Nožem ořízneme jeho bok a pak odměříme stejnou vzdálenost i na povrchu plátu. Také odměříme délku kvádru. Podle pravítka nožem z plátu vyřízneme daný tvar. Takhle si vytvoříme všechny tři kvádry.

Krychle budou ležet na kvádrech. Proto hrana každé krychle by měla mít polovinu délky kvádru. Opět tedy vyválíme plát dané výšky a postupujeme stejně, jako předtím – „vykrájíme si“ dvě krychle. Když máme hotovo, dáme hmotu podle návodu vytvrdnout a mezitím si připravíme krabičku. To bude jednoduché, protože dobrými nůžkami jen odstřihneme přední stěnu. Kostky pomalujeme barvami. Nejlépe bude udělat je buď jednobarevné, nebo alespoň ne příliš strakaté, protože na ně posléze budeme psát. Použijeme nejlépe lihový fix a na každou ze stěn kvádrů napíšeme jeden měsíc v roce. Protože má každý kvádr čtyři dlouhé stěny a máme tři kvádry, vyjde to přesně na dvanáct měsíců v roce. Větší pozor musíme dát při popisu krychlí.

Krychle má šest stejných stěn – na jednu krychli tak napíšeme čísla 1-6 a na druhou 7-0. A na zbývající dvě stěny druhé krychle napíšeme ještě jednou jedničku a jednou dvojku, protože jen tyto dvě čísla se v jednom datu mohou objevit dvakrát – můžeme mít jedenáctého nebo dvacátého druhého – ale nikdy nebudeme mít třicátého třetího. Pak už jen každý den pootočíme kostkami pro nastavení správného data.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste návod, který jste hledali? Přidejte ho

Diskuze k této stránce (8 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Úča, 6. 9. 2022, 19.43

Podle mě zabere hodně místa

babca216, 24. 1. 2021, 9.52

Trochu složité napsané

Mildret, 1. 3. 2018, 14.30

To je super teď si jen každý den vzpomenout a otočit kostky

Zdeňka S., 18. 2. 2018, 16.08

Super, ten si radi vyrobíme, babička ho má taky , ale kupovaný

Gabill, 5. 1. 2018, 22.44

Super. Chvíľu mi trvalo uvedomiť si ako je to s tými číslami, aby to sedelo.

Petra Schoberová, 9. 9. 2016, 21.36

super

jitkamety

jitkamety, 29. 2. 2016, 18.18

skvele

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů