Čištění zoubků

sledováno 1× zobrazeno 1667×

Vložil(a): Cherrynka, 29. 10. 2019 22.51

Ahoj, nechala jsem se inspirovat dotazníkem :) Můj syn, 3 roky, si nechce nechat čistit zuby. nechce ani sám, ani se mnou. Přitom jsem mu čistila dásně snad už od 7m než měl zoubky. Takže na to musí být zvyklý, jenže vždy u toho vyvádí jako čert a nechce. Do dvou let to bylo ok, jen fňukal, ale ted mám z toho takový nervy, že mu je čistím už jen večer, ráno ne, protože mám z toho nervy. Přitom mám v mobilu vtipnou aplikaci, kterou měl syn rád a podle toho si čistil zuby, jenže teď nic. Vzteká se, až je rudej a zpocenej. Nevíte co s tím? Já to vždy tech pět minut boje přežiju, ale chci, aby si je čistil normálně jako dřív, nevím, proč má posldní 3 měsíce takový odpor. U zubaře jsme byli zatím jen 2x,a le vždy zybtečně, ptž neotevře pusu

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Vika Volkova, 26. 11. 2019, 13.21

Dobrý den, koupila jsem si na notinu pastu pro dceru bez fluoridu.

Bar.Ca., 10. 11. 2019, 12.13

no já myslím , že všude je to podobné, většinou pomohly nějaké písničky a básničky o čištění zubů

WeruskaSK

WeruskaSK, 9. 11. 2019, 17.29

my pri tom pozerame vecernicek alebo nejaku kratku rozpravku. inak by asi tiez vysilovali

Adelinka, 4. 11. 2019, 23.33

Večer čistím zoubky dceři sama a ráno ji to občas nechám udělat samotnou a pak přečistím,když mě nechá ale nerada, protože strašně kouše kartáček. Je jí 2,5 a pouštím ji u toho oblíbená videa od Dády nebo nějakou písničku na telefonu.

Cherrynka, 5. 11. 2019, 16.47

Syn má taky právě video, nejraději by si je čistil sám, ale on taky jen kouše kartáček

Čertice, 1. 11. 2019, 21.30

Taky máme za sebou období, kdy jsem maleho zaklekla na gauči a cistila mu zuby takhle. Pak to zase nechtěl jinak teď máme období, kdy sice mele, ale nechá se i ve stoje pevné nervy přeji. Jo a ve školce si je čistí sám

Cherrynka, 5. 11. 2019, 16.48

No dřív byl tak hodný a nevadilo mu to. Jenže ted si postavil hlavu, že ho sootva udržím, abych mu je čistila aspon 20 sekund

Zdeňka S., 1. 11. 2019, 14.33

s dcerou to bylo taky těžký, bude mít 4 a teď jsme byli vrtat stoličky, naštěstí tam byl mladý a moc sympatický pan doktor tak jí všechno hezky vysvětlil a seděla ani se nehnula, a už si i ty zuby začala čistit sama .

Cherrynka, 5. 11. 2019, 16.48

No syn b u zubaře neotevřel ani pusu to bude taky pak děs

Katka

Katka, 6. 11. 2019, 14.12

Nechodíš s malým na prevenci? I kdyby neotevrel, je užitečné tam chodit, aby si zvykl na prostředí i doktorku. Kámoška takhle chodila rok se sedmiletym než se otrkal a mohli vrtat.

Romanka40, 31. 10. 2019, 13.37

Ja s malou chodim od roku na preventivky. Taky ted mela obdobi, ze si nechce cistit. Pomohlo, ze si vybrala v obchode kartacek a pastu sama. V unoru ji budou 3

Cherrynka, 5. 11. 2019, 16.49

My byli taky na preventivce, ale na nic... nespolupracuje

Romanka40, 5. 11. 2019, 17.24

Ona chodi vzdy semnou. Napred sedi na zidlicce a diva se, jak pani zubarka prohlizi me a pal si ji vezmu na klin a pani zubarka hi zkontroluje. Pak dostame obrazek a jde s tatinkem si hrat do cekarny a pripadne me zubarka vrta... ale mame mladou zubarku co ji i pujci nastroje a vse ji vysvetluje a je moc hodna

Minnie, 31. 10. 2019, 11.46

U dcer dobrý, ale u syna (18 měsíců) je to masakr. Řev, scény, kroutí se, vzpírá, hlavně má dost sílu takže ho neudržím pořádně. Nevím co s tím, vysvětlit se mu mnoho nedá, pustit na youtube cokoliv - nezájem, prostě ne a ne... stiskne pusu a šlus. Takže je absolutně nemůže mít vyčištěné dostatečně, sle co nadělám, nic... a taky zas nechci úplně na sílu abych mu nevytvořila blok.

V007A, 31. 10. 2019, 13.19

Taky to máme tak.

Cherrynka, 5. 11. 2019, 16.49

Syn to samý. Ale ještě víc vyvádí,když se má stříhat. Jenže ty zuby se čistí denně, tak je to větší nálož, než občasnéstříhání

Janako

Janako, 31. 10. 2019, 9.09

Dcera si taky někdy nechce čistit,tak ji prostě řeknu,že když si nebude čistit zuby,tak bude mít kazy a bude muset chodit častěji k zubaři,tak už se nechá.

Cherrynka, 5. 11. 2019, 16.50

U nás nezabírá nic čistím mu je jen večer, ráno na to kašlu, "trápím" ho jen večer zatím

Lipi4, 31. 10. 2019, 8.36

Když syn měl blok u čištění zubů, tak pomohlo, že jsme si cistili ziby navzájem (on mě a já jemu) a pak každý sám..

Cherrynka, 5. 11. 2019, 16.50

Tak tenhle trik zkusím

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů