Jak začít? :)

zobrazeno 974×

Vložil(a): Petra Schoberová, 19. 8. 2015 9.03

:)

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 5. 2. 2018, 13.57

už asi víte, jak začít )

Žofinka

Žofinka, 5. 2. 2018, 12.15

tak nejdřív jsem si vzpomněla na tu básničku ze školy od Seifrta )

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 1. 12. 2016, 22.43

J8 začínala mrkvičkou a pak jsem přidávala postupně další zeleninku, nej byla asi dýně

Fuga

Fuga, 23. 11. 2016, 14.37

jak začít? Z diskuze jsem pochopil, že jde o jídlo. Já začínala zeleninou okolo 6. měsíce

Petra Schoberová, 23. 11. 2016, 14.54

ted na to koukam, všimla jsem si ze tu chybí dotaz ale byl tam

Estrela113, 21. 8. 2015, 21.44

Já jsem si dohledala články a recepty na internetu. Tím jsem začala a pak jsem si zavařila domácí přesnídávky a když nastal vhodný čas, syn okolo půl roku a dcera dříve, byla kojená kratší dobu jsme začali klasicky - mrkev, brambor a pod.

vivianr, 19. 8. 2015, 22.08

Já začala z nouze, když mě malá nenechala vyspat a začala se budit po několika minutách. Doma byla koupená kaše zbýval asi týden do měsíce uvedeného jako vhodné od x-tého měsíce, Tak jsem v noci vypařila lahev a udělala tekutou kaši a bylo. Koupili jsme Nutrilon. Přes den jsem kojila a na noc mlíčko a postupně jme začali s mrkví atd.

mckvak, 19. 8. 2015, 20.41

My jsme zacali s kasickou vecer - akorat mala ma po ni hrozny hlad - pritom dle slozeni by mela spat celu noc - ale budime se stejne neli driv jak po mliku S mrkvi a podobne zacneme az v patem mesici

Petra Schoberová, 21. 8. 2015, 11.10

to jsem taky hodně slyšela, že ty kaše tak nezasytí.. A co odvaz z ovesných vloček nebo piškotky?? Dácáte? Zajímalo by mě jestli to opravdu zasytí víc jak ta kaše.Toho odvaru se docela bojím prý prohání

mckvak, 21. 8. 2015, 12.09

Piskoty davat zatim nechci..zbytecne cukr spis zkusim koupit jiny nez mlecny typ kase a uvidime. Fakt me to docela prekvapuje ze ma tak brzo hlad.

dasza, 19. 8. 2015, 11.16

Kojila sem...takze sem nespechala a uz vubec ne ve 4m .. Nic jim neutece.jinak zdravy selsky rozum...ja zacla obedem. Mrkev atd.pak vecere.a pak naky ty svaciny kolem 8m

Petra Schoberová, 19. 8. 2015, 19.42

děkuji a můžu se zeptat co na večeři? to co na oběd?? Všechny známé dávají kaši

dasza, 19. 8. 2015, 20.06

Ovesna kase.hahki a kase A nebo zbytky obeda

JanaH, 19. 8. 2015, 11.03

Já jsem u obou dětí začínala s příkrmy kolem 6. měsíce, kojila jsem. Nejdřív zeleninou na oběd, první den jen na ochutnání pár lžiček a další dny jsem přidávala o trochu víc. Po jídle jsem ještě nakojila. Až tak za 3 týdny jsem už dala jen oběd a nekojila, kluci jsou dobří jedlíci naštěstí. Jinak začínala jsem mrkví, bramborem, dýní, cuketou - vždy jen jeden druh (nebo přidané k tomu, co už bylo vyzkoušené), kvůli případné alergické reakci. Maso jsem zaváděla asi po měsíci od zeleniny a přesnídávky zhruba 14 dní nato.

Petra Schoberová, 19. 8. 2015, 19.41

Děkuji přesnídávky jste dávala až po mase?? A co čerstvé ovoce banánek a podobně?

JanaH, 19. 8. 2015, 20.59

Ano, nejdřív jsem zavedla zeleninu, pak jsem k zelenině začala dávat maso nebo žloutek a až potom o pár týdnů později jsem začala dávat na dopolední svačinku ovoce + mléko a později už jen ovoce bez kojení. Banán jsem dávala normálně, jablíčko a hrušku jsem nejdřív trošku povařila, pak už jsem zkoušela dát hrušku nebo broskev čerstvou a v pohodě.

Katka

Katka, 19. 8. 2015, 10.15

Podívejte se zde: http://www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html Tam jsou 2 soubory, ve kterých najdete odpovědi na všechny své otázky. Kdy, co, kolik, jaká struktura..Obecně se začíná zeleninou, každé 3 dny jiný druh. Před masem se dává ještě žloutek a pak se s masem střídají. Ovoce až nakonec. Pokud se dítě příkrmu nají, tak už bych mléko nedávala, protože cílem je postupně mléko nahrazovat jinou stravou, i kvůli obsahu železa a dalších prvků. A už nekojíte, že chcete začínat tak brzy? Při UM se začíná od 4,5 měsíce, klidně od 5. měsíce, není kam spěchat. Při plném kojení se začíná s příkrmy až od 6. měsíce.

Petra Schoberová, 19. 8. 2015, 10.21

Děkuji :)na stránky se podívá ale jak jsem napsala v prvním přísúpěvkua spíše mě zajímají zkušenosti, rady a "pokusy" atd maminek.. Ne vyloženě popisy toho co a jak od "odborníků",.. nekojím vůbec a ani jsem nekojila... A jen se ptám

Katka

Katka, 19. 8. 2015, 11.39

Není to souhrn od odborníka, ale rady z praxe a mě to moc pomohlo..

Petra Schoberová, 19. 8. 2015, 19.39

už sem koukala a četla uvod, ale musím si nainstalovat world ale děkuji, určitě se na to podívám

Petra Schoberová, 21. 8. 2015, 11.05

Bezvadný článek děkuji

mckvak, 21. 8. 2015, 12.15

Jen by me zajimalo jake je optimalni mnozstvi na jednu porci? Je mi jasne ze ze zacatku to je par lzicel pokud vubec ale potom? S tim si nejsem moc jista po jakych davkach zavarovat nebo mrazit at to pak zbytecne nevyhazuju

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 1. 12. 2016, 22.42

Syn třeba až do roka nesnědl víc jak deset lžiček, ale jiné dítě toho sní plnou misku, takže jak kdo

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů