Vegetariánství, vegani a spol.

zobrazeno 1507×

Vložil(a): Cherrynka, 22. 2. 2017 9.41

Zdravím :) Zajímalo by mě, jak se stavíte k dnešnímu (módnímu??) trendu být vegani či biomatky? Vegetariány beru, je to spíš i o chuti či nechuti masa, já třeba nesnesu vepřové :) Zajímá mě, jak se stavíte k tomu, aby těhotná maminka byla veganka? Nejedla maso, mléko, vejce, prostě vše, co je ze zvířete. Znám někoho, kdo takto žije čtyři roky, nyní plánuje dítě dva roky a nedaří se. Já si myslím, že je to kvůli vegantsví, že to má aspoň tedy velký podíl. Dítě by prý do veganství nenutila, ale prý by ho furt doporučovala a snažila se, aby šlo v jejích stopách. Myslím, že třeba dvouleté dítě maso, mléko či vejce potřebuje. Nevím, co by na to řekla pediatrička.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

koliaska105, 6. 11. 2021, 20.10

Podle mého na vegetariánství ani veganství vlastně není nic špatného. Já osobně k tomu mám kladný vztah. Vegetariánka sice nejsem, ale občas doma vegetariánská jídla dělám. Obecně se to u nás doma s masem snažíme zbytečně nepřehánět. Většinou ho máme tak jednou nebo dvakrát týdně. To si myslím bohatě stačí. A vždy se jedná o kvalitní maso přímo od farmářů z https://www.farmauivusky.cz/

Cestovatelka333, 30. 11. 2020, 11.13

Tady tento protein https://www.balicekzdravi.cz/vegan-protein-vanilka-1000-g si kupuji pořád

Sophia, 21. 11. 2020, 11.22

Dáš mi třeba nějaký dobrý tip jaký si mám koupit?Myslím třeba značku atd?

Cestovatelka333, 13. 11. 2020, 12.24

Já mám zkušenosti s veganskými proteiny jelikož jsem veganka a chodím pravidelně cvičit.Jsem ráda,že už trhu jsou takové proteiny i pro nás vegany.

Sophia, 11. 11. 2020, 14.10

Ahoj máte zkušenosti s nějakým proteinem pro vegany? Ráda bych si nějaký koupila

Galinka, 22. 7. 2020, 22.37

Nevím, neřekla bych, že to je tím, že je veganka. Může to mít spousty jiných důvodů. Nejsem veganka a trvalo nám skoro 2 roky, než se podařilo. A čím to bylo? Stresem. Takže nevím, jestli to může být zapříčiněnou tím, že se nejí maso. Já se třeba snažím jíst zdravěji, tak jsem si teď udělala radost a koupila nové hrnce tady https://bonio.cz/ , protože staré se mi už připalovaly. A to není moc zdravé to jíst. A jinak je na každém, kdo jak jí a jak se stravuje. Jestli preferuje takový nebo jiný směr stravy. Nesuď, nebudeš souzen.

Marusk

Marusk, 13. 6. 2018, 21.47

To veganstvi je castecne reakce na bezmezne pojídání masa v dnešní době , prostě nutnost mit maso každý den dvakrát, což je taky dle mého přehnane, takže všeho s mírou a od každého něco.

Cherrynka, 14. 6. 2018, 20.25

Jenže vegani nesmí ani vejce, mléko, sýr, prostě nic, kde se vyskytuje vejce a mléko. Takže pravý vegan nesní obyč chleba, omáčku.

Žofinka

Žofinka, 24. 11. 2017, 3.13

přesně tak, je to módní trend, v dětství škodlivý, až bude dospělé, proč ne, pokud k tomu bude mít pro něj závažný důvod

kitykiki, 18. 8. 2017, 17.11

Vůbec si nedovedu představit vývoj dítěte bez živočišných bílkovin..a to není jen o svalech, ale i vývoji mozku. Osobně bych takovou volbu rodiču (vegetariánské dítě) trestala. Stejně jako je v UK trestné dítě překrmit do obezity. Není to každého věc, je to zločin. Můj názor

Cherrynka, 14. 6. 2018, 20.24

Přesě tak. Já třeba jím vše skoro. Třeba vepřové nesnáším, mě smrdí, ale když ho má syn rád, udělám mu. Jinak má naštětí hodně podobné chutě jako já

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 25. 2. 2017, 23.04

J8 si říkám, že je to každého věc, ale dítěti bych dala volbu

Cherrynka, 26. 2. 2017, 10.36

Jojo, každého věc... ale třeba roční či tříleté dítě si samo neřekne A taky znám případy, jak maminky vyvádí, když nevaří ve školce i vege jídla chudáci učitelky

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů