Jogurty

zobrazeno 1748×

Vložil(a): Adrianita, 20. 2. 2019 10.45

Ahojte, jak možná víte, vyloučili jsme mléčné výrobky. Dcera byla zvyklá jist denně jogurty, teď občas koupíme rostlinný. Ale u nás prodávají většinou jen sojové, když ovesné, tak ochucené. Máte recept na nějaké rostlinné zdravé jogurty? Pak mě zajímá, kde případně sehnat kozí a ovčí. U nás ve zdravé výživě nic není, farmář, který jezdí každou středu zas jen kravské.. A zajímá mě, jak je to s mlecnymi výrobky bez laktózy? 😊

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Bejanela, 27. 6. 2022, 21.21

jediné jogurty, které jsem dávala svým dětem a dávám jim je do dnešního dne jsou smetanové krémy bobík

Jarmilka, 17. 5. 2021, 11.41

Mohla bych se zeptat jak často si myslíte, že je vhodné dětem dávat takové ty hutnější smetanové krémy jako je bobík ?

Zuuza.B, 2. 4. 2019, 9.33

Já si doma dělám jogurty z vlastního rostlinného mléka, které připravuji v přístroji MioMat. Už mám vyzkoušený kokosový a mandlový. Jsou opravdu výborné a především domácí .

WeruskaSK

WeruskaSK, 24. 2. 2019, 20.04

a ak sa mozem opytat a lepsie poradit, tak kvoli comu si vylucila mliecne? a ak si vylucila preco zhanas kozie a ovcie? /ak maju alergiu tak nemozu ani tie/ a co ta zaujima ohladom bezlaktozovych? to je predsa tiez mliecne, akurat menej mliecneho cukru, ale stale tam aj tak nejaky zvyskovy je

Adrianita, 24. 2. 2019, 21.04

Dcera má zvětšené mandle a nechci ji posílat pod narkozu, aniž bych to zkusila alternativně a věřím, že se jí obtíže zlepší.. Kravské mléko je jednou z nedoporucovanych potravin nejen při potížích s mandlemi. Kozí a ovčí produkty jsou lépe stravitelnejsi, tak lze občas zpestřit jídelníček. Výrobky bez laktózy jsou taky lépe stravitelnejsi. Dceru čeká i vyšetření na imunologii, od toho se odpichneme dal. Pokud má samozřejmě někdo alergii na laktozu, neměl by nic mléčného, jiné je to u alergií na konkrétní bílkovinu..

WeruskaSK

WeruskaSK, 25. 2. 2019, 11.39

tak moj nazor ak to xces skusit alternativne tak uz to urob na 100 percent, aby si ozaj videla efekt, vykasli sa na bezlaktozove veci, lebo ved pises ze ide celkovo o mlieko a nielen o mliecny cukor. nasi tiez boli zvyknuti jest jogurty ale mali potom bolesti brucha a velmi zapachajucu stolicu po jogurtoch, takze namiesto jogurtov im davam ovocnu vyzivu a do toho vlocky ovsene alebo granolu. alebo kokosove mlieko a do toho vlocky. tie sojove jogurty su grc, to ich zas budes hormonmi napchavat... viem je to tazke, rok som zila v tom ze mam alergiu na mliecnu bielkovinu. bol to des. cloveku to proste chyba ked je na to zvyknuty.

Adrianita, 25. 2. 2019, 11.47

Teď jsme na rostlinných vyrobkach, na bezlaktozove jsem se jen ptala. Dceru čeká komplexní vyšetření na imunologii a od toho se odpichneme. Po vysazení mléčného dcera mj o hodně méně chrápe, což souviselo s mandlemi.

WeruskaSK

WeruskaSK, 25. 2. 2019, 16.59

tak to je fajn ze sa to zlepsilo, drzim palce na testoch

Adrianita, 25. 2. 2019, 20.30

Děkuji.

Fuga

Fuga, 22. 2. 2019, 17.17

Vyloženě rostlinné neporadím, ale napadá mě uvařit pudink z jiného než kravského mléka

Adrianita, 22. 2. 2019, 20.46

Tak kaše a puding z rostlinného mléka děláme.

dadinkamaminka, 22. 2. 2019, 11.31

Nechapu duvod, proc diteti zakazovat mlecne vyrobky Takze ja asi neporadim. Kozi jogurt jsem jen videla a udelalo se mi z nej zle. Uznavamruzne vyzivove smery, ale urcite bych je nikomu nevnucovala, zvlast ne detem, jeste kdyz vim, ze maji tyto veci radi. (Pokud se jim tedy treba neobjevila alergie ci nejaky jiny zdravotni problem) To pak samozrejme chapu

Adrianita, 22. 2. 2019, 20.49

Samozřejmě to řeším kvůli zdraví!

Cherrynka, 26. 2. 2019, 17.22

A může třeba kokosové nebo mandlové? Mylsím, že by z nich šel taky puding ne?

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 21. 2. 2019, 21.06

Já si dělám jogurty doma. Mám jogurtovač. Myslím, že když použijete jiné mléko mělo by taky jít.

Adrianita, 22. 2. 2019, 20.48

Jogurtovač mám taky, mohla bych zkusit.

Gustawka, 21. 2. 2019, 13.51

nejlepší zkušenost mám s Nemléko

Žofinka

Žofinka, 21. 2. 2019, 9.10

U nás prodávají kozí ve zdravé výživě, výrobu vím jen na rostlinná mléka, ale jak z toho jogurt netuším

Adrianita, 21. 2. 2019, 9.57

U nás ne. Na mléka taky znám, vyrábíme.

Leňulka, 20. 2. 2019, 23.08

Tak to u nás bych si neškrtla, nic takového samoška ani penny nevede, nebo jsem to teda nezkoumala, a zdravou výživu tu vůbec nemáme.

Adrianita, 21. 2. 2019, 9.58

Tak náhodou u nás má Coop 1 chladničku, kde koupíš pár veganskych výrobků.

Leňulka, 21. 2. 2019, 10.47

tak to u nás speciálně nemají, jen jeden regál speciál s těma různýma sušenkama a křupkama a nevím co všechno pro ty dietáře, dia věci, bezlepkové apod. ale nějaké takhle speciálně jogurty nebo třeba mléka, sýry to ne

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů