Bezlepkové stravování

zobrazeno 1187×

Vložil(a): Jenny111, 19. 3. 2021 11.09

Ahoj, je tu nějaká maminka, která svému dítěti nedává lepek zcela dobrovolně, tedy aniž by mělo prokázánou celiakii/alergii na lepek, nebo trávicí obtíže? Zkrátka proto, že je přesvědčená o jeho škodlivosti a sama se bezlepkově stravuje? Díky za reakce.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Marie007, 15. 11. 2021, 21.39

Ahoj, já teď pracuji v této skvělé pekárně: http://www.prace-naschleb.cz/ , kde máme i několik druhů bezlepkového pečiva. Sama si ho tam občas dávám, abych trošku omezila svůj příjem lepku. Moc mi to tam u nás chutná. Máme sladké pečivo, slané pečivo a i chleby. Přijďte k nám někdy ochutnat!

Gustawka, 9. 8. 2021, 18.19

Snažím se tomu vyhýbat. Vařím hodně pohanku a zatím jsem spokojená

Nikoll, 27. 3. 2021, 10.58

My teda lepek jíme, ale zase se snažím to nepřehánět, ve smyslu masa, šunky atd. kdy čtu složení aby tam lepek nebyl. občas upeču bezlepkově, občas normálně, ale zase chci aby dcera mohla jíst kdekoliv cokoliv a nemusela se ničím omezovat.

Minnie, 25. 3. 2021, 20.20

Manžel je celiak takže u něj je to jasné a já s dětmi se stravujeme normálně. Samozřejmě nevařím na 2x, třeba omáčku zahustím bezlepkovou směsí a jíme to všichni, bábovku a koláče taky bezlepkové. Ale jíme normální pečivo, sušenky... Podle doktorů tuhle dietu nemá držet ten, kdo ji nepotřebuje, nedoporučují to.

Bedunka, 24. 3. 2021, 9.26

Určitě bych to nedělala, bezlepková dieta není ani zdravá. Všechny bezlepkové výrobky mají vyšší podíl cukru. Sama jím bezlepkový chléb(nechutná mi) protože mám alergii na pšeničnou mouku. Klidně bych lepek omezila anebo nahradila špaldou. Je lépe stravitelná.

Katka

Katka, 19. 3. 2021, 12.38

Rok jsme jedli bezlepkově, pak nám přestaly chutnat lněné placky 😁 a vrátili jsme k žitu, výjimečně špalda. Pšenice nám nechybí.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů