Jak vychovat zdravě sebevědomé dítě

zobrazeno 1385×

Vložil(a): mamina_marcela, 9. 3. 2016 11.18

Milé maminky, chtěly byste z Vašeho dítěte vychovat zdravě sebevědomého člověka, který bude schopen se sám rozhodovat a bude zodpovědný za svoje chování? Zajímá Vás práce na zdravém sebevědomí? Dejte mi vědět! :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 3. 1. 2018, 19.34

zaleží, jestli dítě bude sebevědomé a slušné nebo naopak drzé

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.18

Já si myslím, že můj sebevědomý bude, už teď se tak projevuje

Fuga

Fuga, 1. 12. 2016, 19.22

přijde mi, že náš syn má až moc sebevědomí a je to podle mě na škodu

vequi, 12. 3. 2016, 23.07

dnešní děti jsou sebevědomé až dost, ovšem, jestli zdravě, toť otázka.

mamina_marcela, 14. 3. 2016, 12.45

Nemyslím, že je to sebevědomí. Spíš potřeba vymanit se z pravidel, které jim my dospělí nastavujeme a jim nedávají smysl. Nesmí používat násilí, i když dospělí ho používají, nesmí na sebe křičet, i když dospělí křičí, nesmí lhát, přestože dospělí lžou... Chceme, aby se zamýšlely nad svým chováním, přestože to sami nikdy neuděláme. Nebylo by řešení v tom, jít dětem příkladem?

Kristy Sim

Kristy Sim, 10. 3. 2016, 22.57

Já se teda musím zase vložit do tématu autoritativní výchova.. mě by opravdu hrozně zajímalo, jak řeší některé situace rodiče, kteří zastávají NEautoritativní výchovu.... Uvedu příklad. Dcerka (2 roky) je teď nemocná, 3 týdny si doma točíme nemoci pořád dokola... Chce lítat nahatá po bytě. Předešlý den měla teplotu. Máme tu docela zimu, lehne si na ledovou podlahu, za chvíli je celá ledová... nechce se obléct, domluva je jí šumák. Ještě nějak nezvládá systém domluv... Vysvětlení je jí šumák.... jak to řešit NEAUTORITATVNĚ nediktátorsky..? Kdyby byla zdravá nebyla tu zima, ať si lítá nahatá půl dne, ale v této situaci se prostě musí obléct, já nehodlám, aby se jí nemoc zhoršila.

Katka

Katka, 11. 3. 2016, 8.45

K otázce mám hned několik poznámek. Nikdy nerozhodujte o tom, jestli je druhému zima nebo teplo, to ví jen on sám. Jednou si náš syn nechtěl ven obléct zimní bundu, přemlouvali jsme ho a nic, tak jsme si řekli, necháme ho prožít, že mu bude bez bundy zima a on si ji ještě rád obleče. Dali jsme bundu do batohu a šli ven. No a jak myslíte, že to dopadlo? Úplně jinak než jsme se domnívali ;o) Syn pobíhal, hopsal, zima mu nebyla, nenechladil se a bunda zůstala celou dobu v batohu. Jeden rok nám zase syn odmítal nosit rukavice, i do sněhu. Takže jsem rukavice pro jistotu nosila s sebou, nikdy si je nenasadil a ruce mu kupodivu nikdy neomrzly. Já mám zase problém se svými rodiči a prarodiči, kteří mě neustále přesvědčují, když k nim přijedu, že mi tam přece nemůže být zima, jim taky není. Já mám na sobě tlustý svetr, na nohou papuče a modré ledové ruce. A zkoušela jste jí třeba dát oblečení vybrat, třeba jen nechce to kontkrétní tričko a neumí to ještě říct.

Kristy Sim

Kristy Sim, 11. 3. 2016, 9.01

Ano, snažím se respektovat její pocity i v oblasti zimy a tepla. Máme doma ale opravdu chladno. Kdyby byla zdravá, klidně ji nechám běhat, nechám ji přijít na to, až ji zima bude. Říkala jsem ji to, že když bude zdravá, klidně si běhat nahatá chvilku může.Toto je ale situace, kdy prostě nedovolím, aby prochladla. Teď opravdu 3 týdny jsme doma, protože jsme pořád dokola nemocní. Pár dní lepší, pak horší. Jeden den jsem ji nechala "více rozhodovat" o oblečení, o tom, jestli budeme odsávat, stříkat do nosu, protože jsem ji nechtěla nechat trápit.... a samozřejmě druhý den, celý zvýšená teplota, rýma. prostě se zhoršila. Nic jiného než to, že prochladla se stát nemohlo. Takže proto. Včera jsme našly menší kompromis, že si vleze pod peřinu. Stejně pak chtěla vylézt a běhat..

Katka

Katka, 11. 3. 2016, 9.13

Přesně tak, snažit se dítěti umožnit rozhodování alespoň o/v něčem. Pak mají menší potřebu všechno odmítat či sabotovat.

Kristy Sim

Kristy Sim, 10. 3. 2016, 22.57

Já se teda musím zase vložit do tématu autoritativní výchova.. mě by opravdu hrozně zajímalo, jak řeší některé situace rodiče, kteří zastávají NEautoritativní výchovu.... Uvedu příklad. Dcerka (2 roky) je teď nemocná, 3 týdny si doma točíme nemoci pořád dokola... Chce lítat nahatá po bytě. Předešlý den měla teplotu. Máme tu docela zimu, lehne si na ledovou podlahu, za chvíli je celá ledová... nechce se obléct, domluva je jí šumák. Ještě nějak nezvládá systém domluv... Vysvětlení je jí šumák.... jak to řešit NEAUTORITATVNĚ nediktátorsky..? Kdyby byla zdravá nebyla tu zima, ať si lítá nahatá půl dne, ale v této situaci se prostě musí obléct, já nehodlám, aby se jí nemoc zhoršila.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.20

Ono si to dítě samo řekne až mu fakt zima bude, syn si sundá punčocháče a pak je přinese a chce je obléci

Kristy Sim

Kristy Sim, 19. 1. 2017, 22.59

To ano, ale ne hned, ale až je uplně promrzlé... Po mém "odporu" ke slovu a prvních větách "nevýchovy" jsem zjistila, že nevědomky tento "styl" praktikuji. Ale u oblékání v tomto období mám stále stejný názor.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 19. 1. 2017, 23.25

Tak asi jak kdo, syn si řekne relativně brzo o oblečení

mamina_marcela, 10. 3. 2016, 7.55

Děkuji za Vaše názory, pod pojmem zdravě sebevědomé dítě si já představuji človíčka, který se umí sám za sebe rozhodovat a nést zodpovědnost za své rozhodování. Nikoliv sebestředné dítě nechané jeho životu napospas. Co se týká hranic myslím, že daleko důležitější než nastavovat hranice je, jít dítěti vlastním příkladem. Pak žádné hranice nejsou potřeba. Dítě se učí okoukáváním a pokud od vás odkouká jen to dobré, neměl by být důvod, chtít po něm, aby věci dělalo jinak.

Kristy Sim

Kristy Sim, 10. 3. 2016, 22.51

A já si teda myslím, že dítě se nerodí jako tabula rasa. Má svoje myšlenky, nápady.. kolikrát ho napadne, co vás by nenapadlo a tak je to i v chování. Moje 2 letá dcerka teď chce lítat po bytě nahatá a určitě to nemá odkoukané ode mě, že bych teď běhala nahatá po bytě. A to je jeden příklad "hlouposti"... takže ano, do určité míry se to dá ovlivnit, ale ne na 100%.

snany, 9. 3. 2016, 23.23

Sebevědomí, proč ne, ale pevně stanovené hranice

benca, 9. 3. 2016, 22.14

deti su uz sebavedome odmalicka

Katka

Katka, 10. 3. 2016, 17.49

než je zpracují autoritativní rodiče, státní školka a škola

Minnie, 11. 3. 2016, 6.53

Jak která školka, dcera chodí do státní ale je super a s tím co říkají známý mající dítě v jiné školce, se to nedá srovnávat... v té naší autoritativní nejsou

Minnie, 9. 3. 2016, 19.42

Tohle by mě určitě zajímalo, podle mě není sebevědomí nikdy dost.. Já ho bohužel sama moc nemám a nerada bych, aby mé děti dopadly stejně

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů