Jak (ne)výchovně na batole při nakupování

zobrazeno 731×

Vložil(a): Adrianita, 2. 8. 2016 17.43

Milé maminky, zajímalo, jak nakupujte s batoletem v obchodě. Hlavně, jestli se vaš dítě vzteká, když mu něco nechcete koupit a jak to pak řešíte. Zajímají mě hlavně názory nevýchovných maminek, ale budu ráda za jakékoliv příspěvky. Jednou jsem šla se svou dvouletou holčičkou do obchodu pro čokoládu, tatínek měl svátek. Vztekala se, protože narazila na bonbóny, které jsem ji nechtěla koupit a jedna paní se mě dokonce zeptala, jestli to miminko chce kokino, že mě přispěje. To mě ještě víc vytočilo. Jak řešit takové situace v klidu a hlavně jak je vyřešit, ne odtáhnout řvoucí dítě z obchodu. :-/

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 18. 2. 2024, 6.10

Já chodím do obchodu kupovat jenom jídlo a to dám synovi do ruky půlku rohlíku, pak pití a je klid. V rychlosti nakoupím a jedu domů. Jinak všechno ostatní nakupuju přes internet. Je to pohodlnější, rychlejší, v klidu si to vyberu, když syn spí a navíc můžu uplatnit nějakou slevu z https://slevovykupon.net/ , takže je nakupování přes internet i levnější.

Mygara

Mygara, 19. 11. 2017, 16.45

držet se svých zásad .-) , u starších jsem vždy domluvila předem, co bude, u menších jsem zkoušela odvést pozornost nebo do sladkostí vůbec nejet

Kikinka30, 1. 4. 2017, 12.20

Ja dam male pred vchodem neco do ruky,dostala prvni a b obchode je klid

Fuga

Fuga, 17. 12. 2016, 18.45

já pořád klidným!!!! hlasem opakuji, že ne(když byl menší) Teď už před vstupem do obchodu se spolu domluvíme, co bude či nebude. Samozřejmě, že to čas od času zkusí, ale musím být pevná a nepovolit

Minnie, 14. 10. 2016, 11.13

Mám s dcerou odmala pravidlo že koupím jednu věc. Výběr nechám na ní, jednou si vezme bonbony, jindy Kinder vejce, lízátko, pak dětský časopis, zkrátka co chce, ale jednu věc. Nikdy mi scénu nedělala. Když jdeme s tchyní a tchyně jí koupí sladkostí treba 5 tak mi to je jedno. Nebo partner jí taky koupí víc to taky neřeším ale když jde se mnou tak jednu věc. A to z toho důvodu že bydlíme ve 3.patře bez výtahu a já se s tím nebudu tahat.

Mahdalka, 3. 8. 2016, 22.38

Náš maleej jezdí v obchodě s košíkem(takový ten co se tahá po zemi,má penny)a nakupuje.Já to pak vracím do regálů,protože je shopnej naházet tam kde co,i láhev vína a taky salám,říká že pro tátu.I sobě ssi tam přihodí třeba lipánek,nebo nanuka,ale nemám problém mu to koupit,vždyť já si taky občas koupím na co mám chuť.Takže problém nemám

vequi, 3. 8. 2016, 17.17

dcera bude mít 2 roky a zatím v obchodě super,.... spíš jí nebaví stát ve frontě na pokladnu,.... když s ní jedu kolem regálů, tak zatím nekřičí, ale to si myslím, že je kvůli tomu, že sladkosti ještě nezná

Mahdalka, 3. 8. 2016, 22.45

Jinak se mi stalo,že jsem synovi odmítla koupit čokoládu,protože už ten den sladkosti měl a paní co stála vedle u kasy mu jí koupila a normálně mu jí podala,ani se mě nezeptala jestli může

Adrianita, 3. 8. 2016, 22.53

benca, 3. 8. 2016, 16.45

nasa mala nikdy nic nepyta, ale vzdy sa jej pytam ved si vyber nieco

snany, 2. 8. 2016, 22.06

Mladší ( skoro 4 roky) scény nedělal a nedělá. Dcera měla tendenci se zlobit, když něco nedostala, ale stačí se s ní předem domluvit, co vše budeme kupovat a jednu věc si muže vybrat - vetšinou jsou to sýrové tyčinky.

Zuzka Čtvrtečková, 2. 8. 2016, 21.17

Vyloženě scénu mi syn udělal jen jednou. Jinak když řeknu ne, tak to platí a snažím se najít alternativu - nebude hračka, ale koupíš si třeba šunku nebo ovoce

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů