Doporučuji přečíst

zobrazeno 1047×

Vložil(a): snany, 7. 4. 2018 21.03

http://www.rodicevitani.cz/rodina-a-skola/vychova/jit-svym-tempem-a-rypat-klackem-v-zemi-dnesni-deti-nechodi-samy-ven-a-bude-jim-to-v-zivote-chybet-rika-jan-krsnak/

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 9. 4. 2018, 12.54

pokud je dítě vyspělé, tak může chodit i samo, ale je pravda, že já když byla malá, tak jsme pořád někde lítaly a bylo to normální, ted nevidím z okna nikoho

Fuga

Fuga, 9. 4. 2018, 6.49

děti mají moc utáhlou uzdu, ale mnohdy na nepravých místech než by bylo spíše potřeba

Čertice, 8. 4. 2018, 20.28

U nás třeba dítě v první třídě ani samotné nepustí domů Já se třeba nebojím únosu ani aut, bojím se dětí nechápu, kde se v nich bere to zlo a agresivita třeba dneska jsme byli u rybníka a chlapeček tak 3 roky přišel za Martínkem 20 a začal ho kopat neměl důvod, nepřekážel mu, nic mu nedělal, ani se něj nedíval

snany, 8. 4. 2018, 21.25

Ve škole, kde chodí dcera mohou jít děti po vyučování bez doprovodu, klidně i v první třídě, na vesnici je vše volnější

patricia077

patricia077, 8. 4. 2018, 21.30

Tj hrůza ta agrese já teda s dětmi trávila víkend celý venku na hřišti všude ok až na jednoho neškodného blazna

nellys, 8. 4. 2018, 22.10

Jak jako nepustí? Ale co se toho strachu z dětí týče, je to fakt, děti jsou zlé-samozřejmě ne všechny! Momentálně řešíme v blízké rodině dost zlou šikanu. Ale tomu se nezabrání tím, že dítě nebude chodit nikam samotné

Katka

Katka, 8. 4. 2018, 13.41

Syn chodí od března (v 1. třídě) sám do a ze školy a jsem pro své okolí za naprosto šílenou a nezodpovědnou matku. Že to nebyl rozmar, ale nutnost, když jsem ležela se zápalem plic už nikdo v potaz nebere. Syn to zvládá, má i vlastní klíče, tak proč v tom nepokračovat.

nellys, 8. 4. 2018, 13.58

Proč nezodpovědnou? Pokud to to dítě zvládá,tak proč ne? Bk zas není až takové velkoměsto. Ale je fakt,že i tady na dědině se najdou rodiče, kteří vyzvedávají děti ze školy ještě ve 4 třídě, to už mi přijde až moc...

Katka

Katka, 8. 4. 2018, 14.04

No má školu docela daleko, 15 minut chůze, přes centrum s velkým provozem. Když jsem to řekla před kamarádkou, tak se úplně zhrozila, jestli jsem jako normální, že ona teda nebude nic riskovat a bude se synem chodit až do 3. třídy. S dcerou jsem taky chodila do začátku 3. třídy a se syna jsem plánovala taky doprovázet ještě minimálně 6-12 měsíců, ale holt když nebyl, kdo by s ním během mé nemoci šel, tak musel jít sám. Je samostatnější než dcera, sám prošel město už ve 4 letech a pak nám ho dovezla městská Takže on je otřískaný profesionál.

nellys, 8. 4. 2018, 14.15

Tak to jo, to má docela náročnou cestu, ale pokud to zvládá, tak já osobně bych v tom problém neviděla. Je potřeba dětem trochu věřit

snany, 8. 4. 2018, 21.18

Katko, já jsem taky za "exota", mám v plánu, že dcera bude jezdit sama do školy, je to s přestupem. Zatím trénujeme a jezdím autobusem s ní.

Katka

Katka, 9. 4. 2018, 9.03

Já jsem dojížděla od 3. třídy, to bylo v mé době zcela normální. Jak jsem psala, nebylo to zcela tak v plánu, ale neměl ho kdo doprovázet a už to tak zůstalo. Je to bezva, mám denně o hodinu víc času pro sebe ;o)

Zdeňka S., 8. 4. 2018, 11.55

Když jsme u babičky tak chodí děti ven sami , na kolo, na brusle ,na hřiště i do lesa, taky jsme tak lítali od malička. Ve městě je to horší, dcera je strašný divočák, ale teď jak začne chodit do školy, tak už taky bude muset sama ...

Aliisha

Aliisha, 8. 4. 2018, 11.35

U nás je dětí hodně. Potkáváme malé, velké a to dost často.

nellys, 8. 4. 2018, 8.58

Pěkný článek. Naštěstí u nás na dědině to ještě "funguje" děcka chodí samy ze školy (všechny teda taky ne,tam je to o rodičích). Náš mladej dojde ze školy,udělá úkoly,počká do půl 4 než dorazí kamarádi z družiny, (ten mezičas většinou tráví na zahradě nebo se jde projet na kole) a pak jdou ven. Někdy jsou u nás na zahradě, někdy u někoho jiného,jindy jdou na kola,jindy si zas hrají na vojáky v blízkém "lesíku", staví bunkry. A super je,že to nejsou jen spolužáci ze třídy, ale i děti starší a mladší, všichni dohromady. Takhle by podle mě mělo vypadat dětství

Furciferka

Furciferka, 8. 4. 2018, 9.55

Super. Tohle je velika vyhoda zivota mimo mesto.

nellys, 8. 4. 2018, 14.04

Jj, já jsem ráda, že jsme na dědině, sice tu o nás každý ví všechno dokonce i to co není pravda,ale na to jsem si už dávno zvykla

Katka

Katka, 8. 4. 2018, 13.41

Takhle jsem to taky měla ;o)

snany, 8. 4. 2018, 21.22

U nás je to podobně, jen dcera nechodí do místní školy, tak sama zatím nejezdí, ale už na tom "pracuji" Aby i v této oblasti byla samostatná. U nás je teď hodně přistěhovalců z města a ty děti přes týden ven nechodí.Dcera si odpoledne nemá a kým hrát.

Adrianita, 8. 4. 2018, 8.43

Je to tak.

V007A, 8. 4. 2018, 7.58

Je to určitě rodičema,jak se děti chovají. A nejvíc mě štvou ty 10-13 lety decka s reprakama,co otravujou tou svojí muzikou na dětském hřišti.

snany, 8. 4. 2018, 8.18

Tak alespoň jsou venku a nestojí jim rodiče za zadnicí, případně je nevozí do nějakých kroužků nebo jim neplánují volný čas...

dasza, 8. 4. 2018, 9.05

S tim volnym casem;))to je taky idnivid.nase decka maj mraky krouzku zavodu a vseho a stejne tak porad hromadu casu se rypat v hline a na svuj cas..nozna proto vatavame ve 4-5,..aby sme to stihaly;)

Jarka mmm, 8. 4. 2018, 11.46

To casny vstávání má spoustu výhod,to beze sporu,na druhou stranuje zase vyzkoumany,že nedostatek spánku zkracuje život.

Leňulka, 8. 4. 2018, 7.32

jj dneska člověk moc dětí venku nepotká, nemyslím teda mrňata na hřišti tam je plno, ale spíš ty školou povinný už mají jiné zájmy. A když jsou venku tak si ničeho neváží a olamujou tu větve ze stromů atd. atd. Ono asi to také bude rodičema, k čemu je vedou. Třeba jedna známá s děckama nevyleze ven celou zimu až když je teplo. Prý jsou děcka furt nemocný, jj bodejť by nebyly když jdou ven jen když je hezky.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů