Oblékání

zobrazeno 1421×

Vložil(a): Jana N., 12. 4. 2015 13.13

Mám 3,5leteho chlapecka, je vcelku šikovný, samostatný, ale bojujeme s oblékáním jak doma, tak ve školce. On to umí, ale je hrozně lenivý a má u toho spoustu jiné práce. Jak se to naučili vaše děti? Díky za rady.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 11. 1. 2018, 18.44

přestat mu pomáhat a zkusit ho více motivovat třeba co vše uvidí na procházce nebo soutěžit, kdo z vás bude oblečený dříve

Mygara

Mygara, 18. 8. 2017, 16.36

chce to trpělivost nebo podpořit třeba jeho přirozenou soutěživost

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.24

Syn je ještě malý ale už sám nosí oblečky a snaží se obléci

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 14.21

Kluci jsou takoví. Já to řešila tak, že jsem asi měsíc trpěla a pořád ho popoháněla ať se oblékne a nepomáhala jsem mu, jen se zipem apod. Ale to mě musel poprosit. Chce to ale pevné nervy a čas

Topik2, 15. 8. 2016, 18.16

Taky jsme lenoši....umí to ale prostě se mu nechce...ale jakmile se jde někam kam se těší máte vidět jak se obléká sám včetně obouvani

Minnie, 7. 4. 2016, 9.49

U nás to školka hodně spravila, dcera má 4 roky a obléct se umí, už občas zvládne i zip a knoflíky. Ale je u nás jiný problém, a to jak doma, tak ve školce. Dcerka totiž sedí, kouká co kde lítá a nestrojí se. Paní učitelka mi říkala, že třeba přijdou z venku, všechny děti už čekají u schodů přezuté, a naše Naty sedí na lavičce v botech a kouká. Přitom když chce, je přezutá mezi prvními

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 14.39

Malej chce všechno sám, tak nebylo těžko ho to naučit, ale co nastoupil do školky, tak zlenivěl. Paní učitelky jim tam víc pomáhají a on toho zneužívá. Jinak když jsem ho učila, tak jsem ho nechávala ať si sám vybere, co si vezme a kupovali jsme třeba trenky s autama, aby pro něj byly atraktivnější.

ivka1981, 17. 11. 2015, 5.42

Ono je to asi všude stejné, mám stejně starého synka, taky to zvládne sám,ale s maminkou je to pohodlnější. Ve školce děti obléká kdo může a nikdo si zatím neztěžoval, že by byl nějaký problém s oblékáním. Podle mě stačí, když to dítě aspoň má snahu se obléct, aby ve školce viděli, že to umí.

Jooky, 20. 4. 2015, 12.52

Jsme na tom podobně koukám, taky doma všechno maminka. Ale ve školce to je jinak tam vidí jak se oblíkají ostatní děti a taky se obleče sám, to jsem se ptala učitelek. Takže jsem zjistila, že pohodlný je jen doma. Taky to jednoduše poznám, že když přijde a má štramplíky opačně vím, že se oblíkal úplně sám. Myslím, že na to přijdou i doma.

caroline, 14. 4. 2015, 9.14

Náš téměř tříletý syn se také často odmítá oblékat sám. Stále jen "mami, pomůžeš mi?" Do toho je ještě perfekcionista a nelíbí se mu, že daný kus oblečení přesně nesedí - to se pak začne rozčilovat :"mám to blbě"... Je pravda, že třeba ponožky a triko si sám moc dobře nezvládá obléknout. U nás pomáhá, když vidí někoho jiného se oblékat (nejlépe kamaráda) - to pak nechce zůstat pozadu. Ale zatím to také nelámu přes koleno. Když nechce sám, musí počkat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů