Koukání na pohádky v aj

zobrazeno 1530×

Vložil(a): Jarka mmm, 28. 9. 2017 22.16

Ahoj :). Někde jsem četla,že když děcka koukaj na pohádky v cizím jazyce,tak koukaj pasivně a nic moc.z toho nemaj. Čím dál tím víc zjišťuju,že u nás to význam má :). Dcerka semtam používá anglická slovíčka a je zjevné,že rozumí jejich významu (např.že tátovi namaluje rainbow a namaluje duhu,on přijde a dcerka hlásí,že mu namalovala duhu). Nedávno mě ale fakt dostala-koukla jsem se do pokojíku,co tam dělá, a ona si vzala kostky,stavěla je do komínu a přitom napočítala v angličtině do deseti. Koukala jsem jako puk :D. Určitě jí ro nikdo naučil,navíc měla fakt pěknou výslovnost. Tak si říkám,že se aspoň z těch pohádek něco naučí ;).

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 7. 10. 2017, 12.56

naši malou televize přitahuje jako magnet, ale na mluvení je ještě malá, tak težko soudit

Mygara

Mygara, 4. 10. 2017, 10.08

když byly moje děti tak malé, tak nic takového nebylo dostupné, ale teď to vidím na vnoučatech a musím jen souhlasit

Fuga

Fuga, 2. 10. 2017, 14.23

mám podobnou zkušenost, akorát u nás vázne ta výslovnost

klarike1

klarike1, 1. 10. 2017, 6.41

Naopak, myslím, že děti jsou houbičky a nasávají v mnohem větší míře všechno, co vidí a slyší. Dcera už jako dvouletá vyžadovala nové díly prasátka Pepy, které ještě nebyly v češtině a na anglických písničkách frčí pořád.

Jarka mmm, 1. 10. 2017, 6.58

Dcerka taky chce pepinu

Petra Schoberová, 30. 9. 2017, 15.05

Taky si myslím že z toho něco mají, syn občas kouká na něco na YouTube a pak opakuje

vendy.z, 29. 9. 2017, 21.05

Mě přijde, že je to fajn - naše děti koukají na AJ pohádky PJ masks a ješt něco a také dříve koukali na hodně AJ písniček

Janna, 29. 9. 2017, 18.46

Já si myslím, že z toho něco mají Určitě se jim pak bude lehčeji učit angličtina ve škole

Gabill, 29. 9. 2017, 11.38

Nas maly tiez vie napocitat do desiatich po anglicky - cisla pozna aj napisane. Pozna vsetky farby v anglictine a tiez vyspeluje abecedu (nie ako basnicku, ale realne pozna napisane pismena). Tiez nejake dalsie slovicka pouziva po anglicky a to ma len tri roky. Myslim, ze je to super, ze sa to nauci takto nenasilne.

Jarka mmm, 29. 9. 2017, 11.48

Tak to je frajer . Naší teď tři budou a vše tohle neumí. Ikdyz kdo ví . Zjišťuji postupně,co umí,protože jí to příjde normální,tak se tím nechlubí . Také si myslím,že nenasilna forma je nejlepší.

Zdeňka S., 29. 9. 2017, 11.24

Dcera se taky ráda dívá na pohádky v AJ . ve třech letech umělá zpívat dětské anglické písničky a celou abecedu. Tu jsem se třeba já naučila až v 10. Na základce

Katka

Katka, 29. 9. 2017, 9.56

Ikdyby se nic nenaučila, tak naposlouchá intonaci a přízvuk a to se hodí vždycky. Pusť jí abecedu, ta je tak hrozně chytlavá, to jí půjde. Dcera teď byla ze spelování zkoušená a spousta jejích spolužáků to ve 4. třídě nedává, takže by měla náskok ;o)

Jarka mmm, 29. 9. 2017, 12.27

Jj,pustím jí

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 29. 9. 2017, 16.53

Zrovna abecedu má syn také moc rád, ale zatím to nezačal opakovat

Jarka mmm, 29. 9. 2017, 16.56

Třeba jí umí,jen jí neříká...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů