Anglicky nebo česky?

zobrazeno 402×

Vložil(a): Hana Daňková, 19. 1. 2016 5.35

Proč učíme děti už od jeslí angličtinu když ještě nezvládají svůj rodný jazyk češtinu?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.49

Třeba děti v dvoujazyčných rodinách to zvládají a mají plus do života

Fuga

Fuga, 30. 11. 2016, 9.29

pokud umí doře dítě vyslovovat, tak není problém

Zuzka Čtvrtečková, 20. 1. 2016, 17.25

Pokud má dítě rodiče, kteří mluví dvěma jazyky, tak to chápu, ale tento trend mě taky překvapil. Hlavně u nás ve školce, kde většina děti chodí na řeč a pak ještě na angličtinu.

Kamila Pecharová, 19. 1. 2016, 21.48

Nutí nás k tomu tato "rychlá" doba. Bohužel si člověk nemůže vybrat jestli vůbec chce nebo ne.. Na druhou stranu děti mají opravdu velké učící se schopnosti a podle mě by byla škoda jich nevyužít, dokud to jde.. Čím jsou starší, hůř se jim učí a základy z dětství se určitě někde projeví..

louskacek2, 19. 1. 2016, 17.44

Znam nekolik deti ktere od mala mluvi jak cesky tak dalsim jazykem. Je to jen o pristupu diteti to rozhodne neublizi ba naopak je schopno naucit se v tomto veku bez problemu. Ma dcera napriklad zcela dobrovolne sama kouka na anglicke pohadky. Bavi ji to a je schopna bez hlubsi znalosti anglictiny rict o cem je. Nenutim ji kdyz chce at si na to kouka. Pisnicky je schopna odzpivat vnima to stejne jako kdyz kouka na ceske. Anglicky na sebe nemluvime jen kdyz chce. A do skolky jim dochazi pani a od 4,5 let jsem ji prihlasila aby nadale mohla rozvijet kdyz ji to zajima a jde. Ona vi ze ja umim a vzdy se mi chlubi co se naucila. Nekdy kdyz se ji chce spolu i komunikujem v zakladnich slovech co umi.

Kristy Sim

Kristy Sim, 19. 1. 2016, 14.44

Dítě a lidi se učí paralelně spoustu věcí... Neučí se tyto věci separovaně, ale tak současně. Aspoň teda já takhle s dcerou jedu. Kdyby byla čeština základ angličtiny, pochopím, že by se dítě mělo nejprve naučit pořádně česky. Na tom ale přece angličtina nestaví. Dítě se může naučit současně perfektně česky i anglicky... Dívám se, že jsem v diskuzi asi jedinná, které to nevadí..

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.51

Mě to také vysloveně nebaví. Třeba pak nedopadne jako já. Pořádně neumím jiný jazyk než češtinu

Katka, 19. 1. 2016, 14.40

Škoda, že náš rodný jazyk není angličtina. Syn 4,5 roku odposlouchal od starší sestry několik slovíček a zpívá si anglickou abecedu a oproti češtině má krásnou výslovnost. Žádné zádrhely se š, č, ž, a ř ;o)

EliškaVr, 19. 1. 2016, 13.50

Je to dobou, pokud dítě nezvládá dobře svůj jazyk, musí se být důslednější při učení. Nároky a požadavky na děti v současné době rostou rychlým tempem a nám nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit. Vezměte to zase pozitivně, minimálně jeden druhý jazyk bude pro naše děti v budoucnu nejspíše nezbytností pro dobrou práci.

Minnie, 19. 1. 2016, 11.54

Mě se tento trend taky silně nelíbí. Nejdřív ať se naučej pořádně česky.

Zuzi, 19. 1. 2016, 11.46

Učit cizí jazyk od jeslí je podle mě nesmysl, přijde mi to jako trend, jakási moderna doby. Pokud jsou oba rodiče češi a ani nejezdí moc do zahraničí, proč dávat batole hned na aj či jiný jazyk? Ve věku do 3 let bych se soustředila na rozvoj mateřského jazyka a jeho další vývoj, od 3 let je možné navštěvovat kroužek s cizím jazykem v rámci školky, ale i tady se jedná pouze o seznámení s řečí a nejedná se dle mého o učení jako takovém, děti cizí jazyk odposlouchávají a určitě je to dobré pro jejch seznámení s jazykem...ovšem češtinu bych upředňostňovala. Já sama se naučila pořádně anglicky až ve svých 20ti a nevidím nějaký handicap, že jsem nezačala dřív

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací