Nevhodné zaměstnání

zobrazeno 1026×

Vložil(a): smazetka, 4. 2. 2022 6.30

Holky, jak brzy jste začaly řešit "nevhodné" zaměstnání? Jsem teprve ve 4.týdnu a na vyšetření půjdu příští týden, kde to chci s doktorem probrat. Ale, pracuji v kovovýrobě, tzn.hluk, prach atd...Tak jestli to pak oznámit hned po vyšetření... Zatím jsem tedy "za" :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

novaklen, 27. 11. 2022, 14.45

Tak takové prostředí určitě pro těhotnou ženu není zrovna nejvhodnější. Já to měla celkem podobné. Jen teda v mém případě nešlo ani tak o hlučné nebo prašné prostředí, ale spíš o to, že moje práce byla hodně stresující. Nakonec to skončilo tak, že jsem se tam po mateřské už nevrátila. Místo toho jsem si přes https://sidlofirmypraha5.cz/ udělala virtuální sídlo firmy a rozjela si své vlastní podnikání. Díky tomu mám teď i mnohem více volného času, což je skvělé.

magdah, 11. 3. 2022, 1.22

Já mám tak starostlivého manžela, že jsem v těhotenství nemohla dělat vůbec nic. Cítila jsem se opravdu dobře a chtěla jsem pořád pracovat alespoň částečně na svých projektech. Tvorba loga bývala mojí primární pracovní náplní, ale dělala jsem i jinačí doplňkové věci. Představte si podobný styl jako mají tady https://www.wolfway.cz/ . No a on mi řekl, že je to příliš náročné, ať raději nedělám vůbec nic. Nechápu jak by reagoval, kdybych měla stejnou práci jako vy.

koliaska105, 24. 7. 2022, 19.19

Já to měla dost podobně, taky jsem se během těhotenství spíš věnovala svým vlastním projektům. Myslím si, že i to mi pomohlo k tomu, že jsem si po porodu konečně rozjela vlastní firmu. Mimo to jsem se během těhotenství i hodně vzdělávala. Zkoušela jsem například různé kurzy pro personalisty - https://vox.cz/kategorie/kurzy-a-seminare/personalistika-a-mzdy/ a musím říct, že to mi hodně dalo.

Ivulín, 29. 9. 2022, 20.55

No, třeba jedna moje kamarádka se na mateřské rozhodla, že se konečně pustí do podnikání. Už je to asi pět let zpátky. Vždy ji bavilo vaření, tak si otevřela takovou malou restauraci. Ze začátku to měla celkem těžké, ale jak se o ní dozvědělo více lidí, šlo jí to. Bohužel pak přišel covid a to ji úplně zničilo. Likvidace společností, viz https://www.konecpodnikani.cz v té době nebyly vůbec ničím výjimečným a bohužel ani jí se toto nevyhlo.

smazetka, 17. 2. 2022, 9.31

Tak jen pro info - po kontrole se to vyřešilo...tak nějak samo...je tam nějaká komplikace, tak jsem musela zůstat doma, hodně ležet, odpočívat, nějaké léky, takže uvidíme po další kontrole, jak se to posunulo. Věřím, že to bude lepší a lepší

Eliška Kozlova, 9. 2. 2022, 3.51

Čím dřív tím líp, moje mamka pracovala ve kovovýrobě, takže mi je jasné, jak je to náročná práce. Lékař určitě neschopenku vystaví.

patricia077

patricia077, 5. 2. 2022, 18.56

V tvé práci bych určitě šla na rizikové protože to nezní jako ideální prostředí 😰

Janna, 4. 2. 2022, 22.54

To záleží na tobě, jak ty to cítíš. Já poprvé chtěla dělat, co nejdyl a potratila jsem. Podruhé jsem šla na neschopenku hned, jak jsem to zjistila v šestém tydnu.

patricia077

patricia077, 5. 2. 2022, 18.54

Tak tj smutné a na potrat měla vliv práce? tj naprd

Janna, 5. 2. 2022, 19.01

To nevím. Třeba jo, ale třeba i ne. Ale dělala jsem i noční, který jsem už tak blbě snášela a nějak jsem se ani nešetřila. Chtěla jsem počkat aspoň do 4 měsíce, až bych byla za tim nejrizikovějším obdobím. Třeba bych potratila i kdybych skončila hned, nevím. Každopádně jsem se poučila a při dalším tehu jsem skončila hned.

patricia077

patricia077, 5. 2. 2022, 22.10

Chápu 😰

annahb, 6. 2. 2022, 13.42

Také jsem to tak měla-chtěla jsem co možná nejdéle vydržet v práci a o mimčo jsem přišla trvalo skoro rok než jsem otěhotněla znovu.Ted jse v pátém měsíci a do práce by mě nikdo nedostal.Zdraví je přednější

snany, 4. 2. 2022, 19.18

Počkala bych minimálně po kontrole u lékaře, ale to bych udělala já. Jak se zachováš ty je jen na tobě.

smazetka, 4. 2. 2022, 19.29

Určitě počkám minimálně do vyšetření. Jen spíš jestli to začít řešit hned po. Ale to se asi budu muset domluvit s lékařem 🙂

Katka

Katka, 4. 2. 2022, 18.08

Tak to musí posoudit lékař, co je a není vhodné a bude to na domluvě s ním. A kdy to oznamis v práci je na tobě.

V007A, 4. 2. 2022, 9.31

Zdraví je přesnější a zamestnavatel by měl najít alternativu vyhovující k těhotenství. Kdyby ne, tak bych šla marodit. Já teda vydržela trismenny provoz do pátého měsíce, ale pak už mi bylo zlé, pořád jsem zvracela a nestíhala kvůli tomu normy, tak jsem šla marodit

Katka

Katka, 4. 2. 2022, 18.09

Tak trismenny provoz rozhodně není pro těhotné...

snany, 4. 2. 2022, 19.14

Nesmí se noční směny

V007A, 5. 2. 2022, 8.09

Mě se ptali, zda to zvládnu, pro mě to bylo rozhodně lepší jak ranní, byl větší klid, člověk si mohl občas k práci sednout, když tam nebylo vedení. To se na ranní rozhodně nesmělo.

patricia077

patricia077, 5. 2. 2022, 18.55

Tak tj děs nemoci si sednout 🤦navíc v jiném stavu

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů