Jaké spoření pro děti?

zobrazeno 3264×

Vložil(a): Estrela113, 21. 11. 2014 20.27

Máme dvě děti, 3 roky a skoro 2 roky a přemýšlíme, zda jim spořit a jak jim spořit. Trochu se obávám, že peníze, které bychom teď dávali bokem ztratí na hodnotě ... ale na druho stranu bychom jim chtěli něco odkládat již teď. Poradíte, jak to máte vy?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

ivanka386, 14. 12. 2020, 23.03

Zdravím, já si myslím, že nejlepší bude, když si sama pročteš třeba web https://investitura.cz , kde se můžeš dozvědět spoustu informací o investování. Třeba já jsem se tam dočetla o poměrně nové technologii kryptoměn a rozhodla jsem se investovat do nich Člověk se u toho i něco přiučí a to je fajn!

koliaska105, 31. 10. 2021, 19.12

Nad kryptoměnami jsem ještě nedávno také přemýšlela. Je to ale podle mého moc velký risk. Zvlášť v dnešní době, kdy se ty ceny mohou ze dne na den propadnout. Osobně si myslím, že větší smysl dávají různé investiční kovy, jako například platina. Ta si svou cenu už dlouho drží. Zkuste mrknout třeba sem: https://www.zlataky.cz/ostatni-investicni-kovy Zlato nebo stříbro ale také není špatné.

Žofinka

Žofinka, 3. 1. 2018, 19.42

rozhodně nezaložit dětský účet, investujte do bitcoinu

Macina Nováková, 24. 4. 2020, 14.53

Bitcoin je podle mě docela velký risk. Hlavně kvůli tomu, že jeho cena je dost nestabilní. Myslím si, že mnohem větší jistota by bylo třeba zlato nebo dluhopisy. Nedávno jsem na https://www.investice.cz/ četla, že právě to zlato si v poslední době svoji hodnotu stále drží.

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 12.14

v dnešní době buď pod polštář nebo investovat do bytu a pronajímat ho

L.janicka.l

L.janicka.l, 24. 11. 2016, 13.49

To taky resim, stavebko delat nechci a sporici ucty ci vkladni knizky maj tak male uroceni ze se nevyplati kdyz vemu v potaz ze si jiste strhnou za vedeni, takze asi kasicka vyhraje

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 13.38

my máme stavební spoření

nikolava, 7. 11. 2016, 14.19

Můj táta malýmu založil nějaké spoření ... Ale přesně nevím jaké to je

Sooňaa, 21. 10. 2016, 21.25

Resne nad tim tes premyslime a nevim,zda je ted aktualne neco vyhodneho na trhu

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 16. 9. 2016, 23.19

Mě mamka zakládala stavební spoření, já dama zatím zřídila spořící konto, kde se peníze také zhodnocují ...

Sylvie

Sylvie, 15. 5. 2016, 19.33

Zdravím. Pokud bych mohla přispět s radou, jak nejlépe spořit, ráda pomohu. Mé současné povolání je Osobní bankéřka, čili o této problematice něco vím, nejen z vlastní zkušenosti. Za prvé/ důležité je si říct, na jak dlouho chcete dítěti spořit a Z druhé/ kolik jste ochotni měsíčně odkládat. Každý to máme v rodině jinak. Vždy je dobré spořit do více než jednoho spořícího produktu. Dále je dobré rozložit prostředky i co se týká likvidity, tedy dostupnosti peněz. Pokud mohu doporučit, v prvé řadě bych do základu každého spoření pro dítě založila Účet. Všechny banky ve svém portfoliu produktů nabízejí Dětská konta. JE jen na Vás, kterou společnost si vyberete. Obvykle tyto účty mají vyšší zhodnocení než běžné platební účty, součastí bývá Elektronivké bankovnictví, které mpže být pouze pasivní, tzn. jen na náhled o stavu konta a vklady třetí osobou bývají zdrama. Tyto účty většinou již dětem zůstanou i v pozdějším studentským životě až do dospělosti. Takže tohle je určitě základ - likvidata prostředku je téměř okamžitá. Pak bych zvolila produkty, kde lze využít státní příspěvek. Já osobně preferuji Doplňkové penzijní spoření. Na každou 1000,- připadá 230,- od státu, což je 23% zhodnocení té tisícovky. Dále Stavební spoření, kde je max. 2000,- od státu plus zhodnocení.Dále doporučuji Podílové fondy, nejlepé Akciové. Spořit pravidelně měsíčně kvůli průměrování pořizovací ceny.Moc nedoporučuji spořit v rámci Životního pojištění - drahé spoření.Pokud budete potřebovat více, napište

Melinda90, 20. 4. 2016, 20.50

Stavební spoření jednoznačně

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů