Příspěvek na péči o nemocného

sledováno 1× zobrazeno 2438×

Vložil(a): Anna K., 2. 10. 2016 15.37

Maminky berete některá příspěvek na svoje rodiče nebo prarodiče? Jestli jo mohli byste poradit jak jej vyřizovat? Zkusím si něco vygooglit ale ráda bych slyšela Vaše zkušenosti.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

certice12, 10. 4. 2018, 10.27

Narazila jsem na zajímavý článek k tématu k této diskuzi, tak se s ním ráda podělím https://www.finstart.cz/chcete-zadat-prispevek-peci-podivejte-se-prehled-zmen-vysi-prispevku-peci-rok-2018/

Mygara

Mygara, 1. 11. 2017, 18.06

moje teta to měla na rodiče, ale jak to vyřizovali nevím, jen u nich byl někdo doma, aby posoudil zdravotní stav té osoby

Minnie, 5. 2. 2017, 13.37

Tchyně takhle brala příspěvek na svoji matku. Bydlela ve stejném městě, muselo se tam minimálně jednou denně zajít s nákupem, pomoct s domácností atd, potom se to dost zhoršilo ale pořád byla doma. Měla 3.stupeň. Příspěvek chodil na účet babičky která ho potom dceři dávala. Podle mě je určitě pro člověka lepší když mu může pomoci takhle někdo z rodiny než aby musel do pečováku.

Fuga

Fuga, 11. 1. 2017, 8.34

díky za informace, i když doufám, že to nebude ještě dlouho potřeba

Zuzka Čtvrtečková, 5. 10. 2016, 19.20

Babička se stará o dědova bratrance, ale nevím, jak to má s příspěvky a co vše zahrnují

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 2. 10. 2016, 20.11

Já jsem vyřizovala příspěvek jako sociální pracovnice v Domě pro seniory, ale vše podstatné už napsala Katka

Katka

Katka, 2. 10. 2016, 17.12

Příspěvek na péči patří osobě, která si ho vyřizuje na své jméno, takže nebude váš, ale budete na formuláři uvedena jako pečující osoba. Moje matka bere příspěvek na péči o nemocného manžela (mého otce). Existují 4 stupně. Počítejte, že pokud osoba o kterou budete pečovat není na dýchacím či jiném přístroji, tak dosáhne max na ten 3. stupeň. Pokud byste chodila třeba jen nakupovat, tak je to jasná jednička. Před schválením určitého stupně výše příspěvku počítejte s osobní návštěvou sociální pracovnice, která provede místní šetření přímo v bytě a bude se vyptávat na kde co. Spousta lékařských zpráv je samozřejmostí. Budete trvat několik měsíců než se Úřad práce vyjádří. Dále lze zažádat o o průkaz ZTP a pak o příspěvěk na mobilitu. Vše je přehledně třeba zde: https://portal.mpsv.cz/soc/ssl/prispevek

Anna K.

Anna K., 2. 10. 2016, 17.32

Děkuji

Jarka mmm, 2. 10. 2016, 18.31

To posouzení trvá fakt dlouho...nám to trvalo stopro přes ctvrt roku..

Anna K.

Anna K., 2. 10. 2016, 18.43

Mi na tom nezáleží jak dlouho to trvá až to bude tak to bude, spíše abysme vše zprávně vyřídili

Jarka mmm, 2. 10. 2016, 18.45

Chápu...mamce to mám dojem trochu vysvětlil doktor a pak na úřadě..

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 2. 10. 2016, 22.40

Já si z logiky věci myslím, že nepůjde možná pobírat příspěvek na péči při rodičáku pouze u dítěte, ale pokud máte rodičák na dítě a příspěvek na péči na rodiče, tak by to mělo být, ale zaptala bych se přímo na MPSV

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 2. 10. 2016, 20.11

Ale zase je fajn, že to i zpětně za těch čtvrt roku co se to posuzovalo vyplatí

Mikulenka, 2. 10. 2016, 21.17

Ano, máte pravdu, to je velká výhoda.

Anna K.

Anna K., 2. 10. 2016, 21.18

Zjistila jsem, že na mateřské ani na rodičovské tento příspěvek nelze pobírat. Je to možné?

Jarka mmm, 2. 10. 2016, 21.59

To sice ano...ale ještě aby ne..Když celodenne pecujete o nemohoucího,tak si musíte vzít dovolenou nebo neplacené volno. A pokud někdo žije od výplaty k výplatě,tak i ty 3 měsíce mohou být dost znát...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů