Zápis do školy

zobrazeno 762×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 7. 4. 2017 15.37

Ahoj maminky, kdo má za sebou zápis do školy? Líbí se vám, ze je az teď v dubnu? Zmlouval se vam průběh zapisu? Probihal formou hry, nebo mate pocit, ze tam deti ani nemusely byt? A jak reagovaly děti, určitě byly šikovné :-)

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 11. 8. 2017, 16.08

tak jsem se poučila, co musí a nemusí umět a všude je to jiné, a zápis v dubnu je určitě přínos

vendy.z, 26. 4. 2017, 9.36

ještě aby už přišly výsledky

Kamila Pecharová, 14. 4. 2017, 23.03

Tak kdy zápis bude až půjde syn do školy mi bude asi jedno, jen se děsím co po něm budou v tu dobu chtít.. Pro člověka je až nepředstavitelné, co všechno se musí za 6 let života naučit, když to tu čtu.. I když samozřejmě by některé otázky zvládl i teď ve třech letech jen mě vyděsilo, že synovec měl teď u zápisu umět sčítat a odčítat do dvaceti.. Snad po nás nebudou jednou chtít násobilku a vyjmenovaná slova..

Katka

Katka, 11. 4. 2017, 19.22

Tak to máme za sebou, fotku žádnou nemáme, to si uděláme až první školní den s aktovkou Ujaly se nás hned 2 učitelky, jedna vyplňovala s námi rodiči papíry a druhá se dovolila a vedle nás "zkoušela" syna. Měl postavit vysoký komín, rozlišit barvy, co je víc, co je míň, ptala se na tvary, pak ho zaskočila tím, že chtěla přiřadit k obrázku cibule písmeno C, jakože počáteční písmeno, syn ale ještě všechny písmena nezná, takže moc nevěděl co s tím, pořád jsem čekala, kdy jí to dojde a zeptá se ho jinak - máš slovo cibule, na jaké písmeno začíná..to by samozřejmě věděl. No to je jedno, stejně nakonec řekla, že písmena umět nemusí. Ještě chtěla dělit obrázky na podskupiny (lev, zebra - zvířata, buben, kočárek - hračky apod.). Pak měl spojovat co k sobě patří - konev + rostlina apod. Házeli si kostkou a říkali počet teček. Syn hodil šestku a hned si hodil ještě jednou, když má šestku Přestože držel pastelku jako kopyto, pochválila ho, že pěkně mluví a že je šikovný (takže to jde i bez profesionálního logopeda a bez školky Dostal lego, vzorek vitamínů a výtvor od starších spolužáků. Odcházeli jsme spokojení a 19.5. snad budeme přijatí i bez spádovosti.

Eliška Kozlova, 11. 4. 2017, 22.22

To je paráda, ja ani pořádně nevím z čeho všeho ho zkoušeli, mohla jsem chodit s ním nebo ho nechat 'pruvodcum' Ale jediné co vím ze neumí je zavazovat tkanicku, to ho musím naučit Jinak vím ze nej byla jeho vyrecnost, pohybová stránka, matematika a konstruktivni myšlení, no dmula jsem se pýchou

Katka

Katka, 12. 4. 2017, 8.50

U dcery jsem to taky neviděla, protože s ní seděla učitelka o kus dál a my vyplňovali papíry, tentokrát jsme seděli skoro vedle sebe a učitelka za nás papíry vyplňovala, takže já jsem po očku sledovala, co se ta druhá učitelka syna ptá, taky nevím 100%, ale jsem ráda, že jsem něco zaregistrovala, už mi píše kamarádka, co půjdou příští rok, tak mohu poreferovat a snad ji uklidním U nás taky byla matematiky suverénně nejlepší, hlavně mě uklidnilo, jak klidně a soustředěně dokáže pracovat s cizí osobou, přestože to byla po józe jeho teprve druhá zkušenost.

vendy.z, 7. 4. 2017, 22.24

Dneska

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 7. 4. 2017, 22.16

J8 měla jít letos na zápis se synem do školky a nakonec půjdeme až za rok a na školu máme času

Eliška Kozlova, 7. 4. 2017, 23.50

Ja tenkrát těžce nesla, když šel můj prvorozeny prvně do školky a ja do práce, to mu bylo 3 a čtvrt. A teď dám dceru do školky uz od dvou a půl, ale to je jiná situace, ona tam je a bráchou, ráda si hraje a hlavně chodí jen na 4hod. Tak si myslím ze nemáte kam spěchat, práce bude furt, ale děti jsou malé jen chvilku

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 4. 2017, 7.56

Já do práce musím hlídat bude manžel ale oba se bojíme jak to zvládne ale čas na to má ke v invalidním důchodu 😞

Eliška Kozlova, 8. 4. 2017, 8.30

Vidíte na to jsem zapomněla, ze máte manžela doma. Však oni to zvládnou jen to chce mít nízké nároky, určitě si najdou k sobě cestu, činnosti které je budou bavit společně a oba se vzájemně obohatí

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 4. 2017, 8.33

Manžel bere silné prášky a bývá otupělý a ospalý ale sám to navrhl. Syn tedy místo v květnu půjde v záři 😉 jen škoda že manžel neumí vařit. . .

Kamila Pecharová, 14. 4. 2017, 23.08

Tak to máte fajn, jestli máte pocit, že do školky ještě není zralý a může zůstat ještě chvíli doma.. Vidím to u synovce, že když na to není dítě připravené, nemá cenu to lámat přes koleno!

louskacek2, 7. 4. 2017, 21.27

Mame za sebou. Byl v nasi rodine vniman pozitivne. Dceri jsem dopredu vysvetlila ze se ji budou urcite na neco ptat chtit po ni pisnicku apod. Ale dopredu jsem ji rekla ze nevadi kdyz ji vse nepujde nebo nebude vedet. Nebyla vystresovana tesila se ze jde s kamaradkou. Ted jen jeste aby nas vzali to je to nejhorsi u nas bohuzel....

Eliška Kozlova, 7. 4. 2017, 23.43

Syn jde také s kamarádem, další důvod proč byl rád za odklad. Na písničku si nemohl vzpomenout nakonec řekl něco ze školky co ani neznám. Bylo to hezké, už vloni všechno věděl, uměl a řekl i to co ani nemusel Ale ještě potřeboval 'dozrát', hlavně v udržení pozornosti.

Leňulka, 7. 4. 2017, 21.24

Nás to čeká až za 5let takže čas, do té doby bude všechno jinak. Ale loni byl synovec a bylo to formou hry kdy ještě i převezl učitelku

snany, 7. 4. 2017, 21.22

Jdeme 11. a 20.4. Dnes jsme šli se školkou se podívat do první třídy, děti nadšené, příjemná atmosféra, paní učitelka výbornš.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 7. 4. 2017, 22.17

Tak to je hezké, že pak můžou vidět co je čeká

Katka

Katka, 11. 4. 2017, 19.24

My vůbec nevíme, jakou budeme mít paní učitelku, dneska u zápisu děti "zkoušel" snad celý učitelský sbor, aby to šlo rychle.

Aliisha

Aliisha, 7. 4. 2017, 20.42

Nás to čeká až za pár let

Eliška Kozlova, 7. 4. 2017, 20.55

Ono to uteče

Aliisha

Aliisha, 7. 4. 2017, 20.58

Já vím. Už teď z toho mám strach

Katka

Katka, 11. 4. 2017, 19.25

U prvního budete mít strach u druhého už je to na pohodu a já si to dnes užila

Aliisha

Aliisha, 11. 4. 2017, 20.00

Tak uvidíme

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů