Rodičovský příspěvek

sledováno 1× zobrazeno 1278×

Vložil(a): Leňulka, 8. 4. 2017 9.59

Někdy mě dostávají dotazy na FB zda je rodičák vybrat celý, celá suma a nebo najednou vybrat zbytek před dalším RP, no to budiž. Bych chtěla potom ty maminky vidět jak by si za pár měsíců stěžovali, že jsou bez peněz atd. Jaký na to máte názor? Já bych jim tu možnost klidně dala ale za podmínky, že min. 2roky nedostanou žádnou jinou dávku, ani přídavky, ani hm, prostě min. 2 roky nic. To by se asi dost divili

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 11. 8. 2017, 16.01

ale nebylo by to špatné, mít ty peníze najednou .-)

vendy.z, 26. 4. 2017, 9.34

to jsou vykuci

jajulaš, 22. 4. 2017, 6.12

Ono to tak je, že když si vyberou RP cely nedostanou pak po určitou dobu nic..

Leňulka, 22. 4. 2017, 6.15

není to tak, protože teda aspoň u nás není možné si vybrat celý RP najednou

vivianr, 11. 4. 2017, 9.22

Tak takovou otázku může položit jedině ten, kdo nemá ponětí, co to vůbec rodičovský příspěvek je. Na internetu je spousta článků, kde je jasně napsáno, za jakých podmínek se rodičák vyplácí a v jaké maximální výši. Osobně to mám nastavené na 3,5 let kvůli školce. Navíc nemám jisté, že se vrátím. Byla jsem na částečný úvazek a ten, co vím, ještě osekali a moji práci přerozdělili. Za takových podmínek by se mi snad ani nevyplatilo vrátit se. Uvidíme, jak to bude.

Veruška, 10. 4. 2017, 9.53

já sem se na toto ptala na sociálce a stějně mi bylo řečeno že to vybrat najednou nejde...

pouzarovaj

pouzarovaj, 9. 4. 2017, 21.00

Vybrat zbytek před další MD by se mi hodilo..RD jsme dobrat nestihli, takže jsme o dost peněz "přišli", byť jsem měla od začátku maximální částku....

Mygara

Mygara, 9. 4. 2017, 7.02

ať si to každý udělá jak chce, kdyby si to vybral najednou, jeho věc, ale už vidím jak by někdo na úřadu brečel do kamer a říkal Oni nám nedali...

Kamila Pecharová, 8. 4. 2017, 22.11

Tam jde hlavně o to, pokud si to nestihnete vybrat ani do dvou let.. Když máte dvě děti rychle za sebou jako třeba já.. Propadly mi díky druhému dítěti 4 měsíce, které jsem měla ještě brát na prvního do dvou let.. Samozřejmě, že mi přišlo škoda, že mi peníze propadly..

Lenourecek, 8. 4. 2017, 22.18

To znám, ale 4 měsíce jsou ještě dobré. Propadl mi více, něž rok, raději jsem ani nechtěla počítat, kolik to bylo peněz a žádné řešení, jak to udělat nebylo

Kamila Pecharová, 8. 4. 2017, 22.46

Chce to pokud máte rozvrh na více než dva roky s prvním dítětem a víte, že to nestihnete vybrat, hned jak jste znovu těhotná zkrátit si dobu rodičovské co nejvíc, aby se stihly peníze vybrat..

Lenourecek, 9. 4. 2017, 14.45

Navýšila jsem si to hned, co jsem zjistila, že jsem těhotná, ale stejně ta částka, co propadla byla obrovská

rodinka

rodinka, 8. 4. 2017, 21.21

Tak ja bych to naraz nechtela,chci byt doma 4 roky,co nejvic si to uzit.

Fuga

Fuga, 8. 4. 2017, 20.15

já volím také, co nejrychlejší variantu, a pak jsem doma bez peněz, protože chci být déle než 2 roky, ale u někoho s jeho "mozkem" by to neprošlo a už vidím ty vzpoury na úřadech, takže za mě ne

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů