Prodloužení RD

sledováno 1× zobrazeno 1456×

Vložil(a): nellys, 1. 2. 2017 10.05

Maminky, nevím jestli jdu pro radu nebo vlastně jen pro vaše zkušenosti nebo jen utřídit myšlenky :-) Jak některé asi víte,mám 3 děti ( v únoru 8, 5 a malé byli v prosinci 2).Zatím mám RD na 3 roky,tj do letošního prosince,ale uvažuju,že bych si ji prodloužila do září 2018.Za jedno se nemám kam vrátit do práce,měla jsem smlouvu na dobu určitou a ta už mi skončila.Ale hlavně si vůbec neumím představit jak to budu zvládat skloubit,3 děti,domácnost a práci.Manžel bývá v práci dlouho,babička je pracující,takže nějaké vyzvedávání ze školky nehrozí.Navíc MŠ tu končí v 16:00,což v kombinaci s dojížděním je celkem mazec. Navíc tak trochu počítám s tím,že dcerka během prvního roku bude asi často marodit,ráda bych měla možnost nechat ji vždy pořádně uzdravit. Co vy které máte 3 děti,nebo vlastně i 2,jak se vám daří vše skloubit dohromady?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 27. 11. 2017, 13.30

leda částečný úvazek nebo dobré kamarádky, které pomůžou

Kikinka30, 11. 4. 2017, 13.48

To je na nic....

vivianr, 11. 4. 2017, 11.16

To máte ještě super školku. Tady je jen do půl čtvrté a autobusy přijíždějí až ve třičtvtě na čtyři. Když přijdete za 5 min půla, tak už na vás koukají jako na neschopnou matku a zaručeně se to roznese po celé vesnici, jak jste nemožná. Já řešila částečným úvazkem. U druhého dítěte se bojím, že bude muset ze školky vyzvedávat v nejhorším případě holka. Sice je o dost starší, ale přeci jen dospělák je dospělák. Nerada to vidím, ale co má člověk dělat, když nikoho, kdo by vyzvedl nemá. Sice tu máme příbuzné, ale nemůžu si být jistá, že budou vyzvedávat. Naštěstí máme ještě času dost.

nellys, 11. 4. 2017, 13.19

Tak do půl čtvrté je to teprv mazec,i když tady je to ve výsledku jedno,protože autobusy přijíždí buď od 14 - 15:15 a další až po čtvrté hodině... no,tak každopádně mám prodlouženo do září 2018 a tím pádem rok na to najít zkrácený úvazek nebo prostě práci s takovou prac.dobou,aby se to dalo skloubit. Jo a když jsem čekala třetí a měla brigádu tak,když jsem párkrát nestihla dřívější bud a došla do MŠ až na tu půl čtvrtou,tak z 50 dětí tam byly 4 z toho 2 moje,tak jsem si připadala jak krkavcí matka. Fakt nevím jak to ty mámy dělají...

Kikinka30, 5. 4. 2017, 13.50

To je na nic. Co sousedky,nemohli vyste si vypomoct+

nellys, 11. 4. 2017, 13.14

Co tu mám pár kamarádek tak ty buď řeší podobný problém co já nebo jim vyzvedává někdo z rodiny...

Kikinka30, 5. 4. 2017, 13.38

Chce to nit nekoho z rodiny po ruce

nellys, 5. 4. 2017, 13.47

Ale to já právě nemám, moje mamka sice bydlí s námi,ale pracuje a v práci končí až před 17 hod a mš je do 16

Fuga

Fuga, 8. 2. 2017, 17.07

já to zatím řešit nemusím, jak jsem na rd, ale když jsem mezi dětma pracovala, tak to bylo docela náročné, i když jsem pracovala na půl úvazku, ale to jsme platili soukromou školku, takže chodil jen na dopoledne a některé dny a zbytek vykryla babička s dědou

Mygara

Mygara, 8. 2. 2017, 11.53

jde to, ale chce to právě někoho na vyzvedávání a babičku v záloze na hlídání nemocných, v práci se dívají divně na paragraf pokaždé

nellys, 8. 2. 2017, 12.25

No a to je právě důvod proč chci prodloužit, protože vyzvedávat budu muset já a při nemoci taky hlídat já. Prababičky nemocné děti hlídat nemůžou,protože to od nich vždy chytnou a pak se z toho dostávají dlouho. A moje mamka chodí do práce

vendy.z, 8. 2. 2017, 7.24

My máme jen 2 děti, také jsem si to neuměla představit. Záleží jakou práci seženete, já sehnala v kanclu, mohu být od kolika do kolika. Většinou do školky odvede manžel, já se vrátím z práce a jdu rovnou pro děti. Chodím proto od 5:30, abych je mohla hned po svačince vyzvednout, aby nemusely být ve školce do 16 hodin. Manžel se vrací domů asi kolem 20 h, babičky máme 300 km. Když manžel někdy nemůže vzít děti ráno do školky, jdu s nimi já na 6:30 (kdy otevírají) a vracím se pro ně v 16 h a je to ok.

nellys, 8. 2. 2017, 9.25

Tak jasně, vždycky záleží jakou práci seženete. Poloviční úvazek by byl ideální stav nebo něco jako píšete vy. Já jsem taky ale dost omezená dojížděním, tady na vesnici práce není a dojíždění znamená cca hodinu ráno a hodinu odpoledne...já se práci nebráním, takže pokud bych něco vhodného našla není problém nastoupit

nellys, 1. 2. 2017, 16.04

Holky, všem vám moc děkuju za vaše názory a postřehy, pomohlo mi to utřídit myšlenky a půjdu do toho. Prodloužím do září 2018 a pak se uvidí

Leňulka, 1. 2. 2017, 13.49

ségra má 2děti (11 a 7let) teď se nahlásila jako žena v domácnosti, má to tak i mamka od doby co jsme byly malý a teď jsme už všichni dospělí a má to pořád, stačí jim taťkův plat

nellys, 1. 2. 2017, 14.18

Tak pokud v pohodě vyjdou, tak proč ne, taky bych to tak nejradši udělala do doby než děti vyrostou, ale obávám se, že bysme to dlouhodobě z jednoho platu neutáhli...

Leňulka, 1. 2. 2017, 14.35

no taťka dělá v Rakousku takže jsou těžce v pohodě ségry manžel teď také takže si to také může dovolit. Já bych ale doma bez práce nevydržela skoro celý život

nellys, 1. 2. 2017, 15.57

Tak skoro celý život bych to nevydržela ani já, ale třeba v mém případě až bude nejmladší dejme tomu 10 tak mě bude 36, takže toho bych měla na práci ještě spoustu let, ale zas nevím jak bych po takové době doma a bez praxe nějakou práci sháněla...

Leňulka, 1. 2. 2017, 16.18

no mamka je právě doma už cca 26let, je jí 53 a ani nemá v plánu jít do práce i taťkovi to tak vyhovuje, že má doma uklizeno, uvařeno, zatopeno apod. když příjde z práce. Mě by ale mrsklo. Ok chápu, že se mamka doma nenudí má velký barák, zahradu, zvířata. Já jsem v paneláku takže si to nedovedu představit být tak dlouho doma

nellys, 1. 2. 2017, 16.21

Někomu to vyhovuje, a hlavně pokud to tak vyhovuje oběma partnerům tak proč ne

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů