Antikoncepce u holek

zobrazeno 605×

Vložil(a): Estrela113, 23. 1. 2015 13.11

Včera jsme s kolegyněmi diskutovali zajímavé téma a tím byla antikoncepce u jejich dcer. Věkově okolo 15 let. Nevím, zda zde jsou maminky s tak velkými dětmi, ale jaký je na to váš názor? A jak jste to vyřešili u vás doma? Já mám děti ještě malé, ale když já jsem byla v pubertě a našla si přítele, vše jsem si zajistila sama a mamina nic nevěděla. Její styl výchovy mi nikdy nedovolil se jí svěřit. Já však chci mít s dcerou otevřený vztah a o těchto věcech vědět ... jen nevím, zda to může fungovat?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Kikinka30, 13. 4. 2017, 8.41

Ja ji take brala od 16 a mela jsem s tim pak zdravotni problemy, u sve dcerky budu iz vedet a budu opatrnejsi a hlavne rozvaznejsi....

jajulaš, 8. 3. 2017, 7.41

Dcera brala antikoncepci cca od 16let,našla si přítele a chtěla u něj přespavat, tak jsme se dohodli na tom že si zajde na gynekologii necha si napsat prasky a pak muže.. Neměli jsme spolu moc dobrý vztah ale otevřené diskuze a duvera nam vztah zlepšila

Dana Kantorová, 23. 12. 2016, 15.44

Reaguji na Váš příspěvek, jelikož mám doma taky 15letou dceru a tak jsem ráda, že se na tomto webu objevují ipříspěvky o pubertálních dětech. Myslím si, že mám s dcerou MaŁgorzatou upřímný a otevřený vztah a jsme schopny se spolu o ledačems bavit. Posledně to byla aplikace tampónu u menstruace ...zcela otevřeně a bez zábran...vážím si toho, že má ke mně důvěru. Téma antikoncepce jsme ještě konretně neprobíraly, jelikož nebyl důvod, ještě nechodila s klukem. Na druhé straně ovšem musím říct, že jsme křesťansky založená rodina, ale v dnešním divokém světě teprve čas ukáže, jak si naše děti postaví morální hodnoty, které my jim coby rodiče vštěpujeme. Ale pokud by dcera měla vztah a téma antikoncepce by z její strany začalo být aktuální ... probrala bych to s ní zleva a zprava no a v případě nutnosti navštívily bychom spolu gynekologickou ambulanci. Co se dá dělat? Děti si stavějí svoji vlastní hlavu a a doba jim k tomu jen nahrává. S rukou na srdci ovšem musím dodat, že doufám, že to přijde pooozději,až za několik let, je ještě tak mladá a nic těm a dětem přece neuteče. Měly by na vše dozrát fyzicky i psychicky.

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.50

Já si myslím, že by se o tom měla mamka s dcerou bavit a doporučit jí třeba kondom

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 8.54

je úžasné mít s dcerou takový vztah, aby se svěřila. Jen jestli jí k tomu netlačí finance, ona antikoncepce v dnešní době není nic levného

Minnie, 7. 4. 2016, 11.25

Mě je celkem jedno jestli to bude v patnácti nebo v osmnácti, hlavně aby se nezačala tahat se špatnými lidmi. Aby měla přítele, kterého nám třeba představí a chvíli spolu budou a ne známost na jednu noc někde na diskotéce. Doufám že budeme mít otevřený vztah jako mám s mojí mámou já. Až bude nêkterá z dcer chtít řešit antikoncepci, určitě to probereme ale klasické hormonální pilulky bych jí nechtěla nechat dát, je to hnus.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 0.25

Z vlastní zkušenosti musím říct, že jsem si antikoncepci zařizovala sama v šestnácti kvůli bolestivé MS a taky už jsem v tu dobu měla rok přítele. Mamce jsem to řekla, možná mi to i sama navrhla, ale to už je skoro 10 let, tak nevím, jestli jsem něčemu pomohla

Lenka B.-763, 23. 6. 2015, 9.55

Já to měla podobně.Mamce jsem se nesvěřovala a když přišel čas,vše jsem si vyřídila sama.Mám 12-ti letého syna a toto téma jsme již naťukli.Také ve škole již získal potřebné info.Dcerka má zatim 4 roky,ale budu se snažit abych s ní měla otevřenější vztah ne ž jsem měla já.Myslím že to fungovat určitě může

Estrela113, 23. 6. 2015, 10.10

Také v to doufám. Mám ale i kolegyně z práce, které mají dospívající dcery a dokonce i dospělou, která si své "jedinečnosti" váží a i když teď odmaturovala, stále čeká na ten správný okamžik. Třeba budu mít také tak uvědomělé děti :-D

veru.veru, 27. 1. 2015, 12.39

Pokud se holka na to v 15 letech cítí, proč ne? Nebyla bych sice nijak nadšená, ale zase lepší, než aby do toho vlítla a dítě mělo dítě. Zákon proti není. Já sama jsem s maminkou měla otevřený vztah a antiko jsem brala od 16 let po poradě právě s maminkou. Takže já budu spíš ráda, když se mi dcera svěří, a ač je to brzy z mého pohledu, z jejího to brzy být nemusí. Mám syna - 17 let, který se mi sice sem tam svěří, ale doufám, že s dcerou to bude jinak.

Christie

Christie, 23. 1. 2015, 16.17

Ona antikoncepce je svým způsobem "svinstvo", pardon za to označení, co si budeme nalhávat, protože se s ní pojí i negativní dopad na zdraví, např. migrény apod. Na druhou stranu, než aby mi muselo dítě lhát a hledalo všemožné způsoby, jak se k pilulkám dostat, tak jsem zastáncem otevřeného vztahu, prostě si spolu promluvit. Doba je jiná než dříve, vztah rodičů a dětí je více otevřený, tak proč toho nevyužít. Třeba byste i ve spolupráci s gynekoložkou či gynekologem našla jinou možnost, jak dceru ochránit před nežádoucím početím, pokud je ovšem důvod jejího užívání právě nežádoucí otěhotnění. Možností je v dnešní době již více.

Estrela113, 23. 1. 2015, 17.42

To je jasný, to byla čistě hypotetická otázka, má dcera má 2 roky, takže je to ještě hoooodně daleko, ale docela mi to téma leželo v hlavě. Za 13 let může být všechno jinak a úplně jiné prostředky. Jen jsem to dala jako téma k diskuzi, třeba zde bude maminka, která to právě řeší.

Christie

Christie, 23. 1. 2015, 19.27

Určitě to byl moc fajn hypotetický dotaz a děkujeme za něj, protože nás maminky s dcerami to dřív nebo později také čeká a je jen otázkou, jak se pak k tomu postaví děti a my jako rodiče. Snad moderní medicína přinese do té doby více šetrnější řešení než doposud.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací