Zkušenost s podnikáním na RD

zobrazeno 1030×

Vložil(a): dadinkamaminka, 26. 7. 2020 8.46

Ahojky. Jdu si k vám pro radu. Chtěla bych začít prodávat dětské zboží, založit si takový malý obchůdek na Facebookových stránkách. Jsem na rodičovské dovolené. Vím, že nemusím platit sociální pojištění, pokud výdělek nepřesáhne dejme tomu 65 000kč ročně, ale moc nerozumím tomu, jak je to se zdravotním pojištěním? První rok se prý nic neplatí, ale až podám daňové přiznání, tak po mě pak budou chtít zaplatit třeba 10 000kč najednou? A nevíte, jestli je opravdu potřeba zřízení živnostenského oprávnění? Dělí se to na hlavní příjem nebo vedlejší, když jsem na rodicaku, je to automaticky bráno jako vedlejšák, ale nerozumím moc tomu, jak přesně to chodí. Máte někdo zkušenost a poradil by mi? Děkuji

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 11. 5. 2023, 8.11

Dobrý den, ono to jde, jen to chce správně zvolit systém podnikání. Počítejte s tím, že dáte přednost onlinu. Takže to chce mít třeba místnost zařízenou na broadcast a komunikaci s klienty. Mi ji zařizovala firma https://www.avtg.cz/broadcast/ a udělala mi ji přímo vedle pracovny. No a pak taky počítejte s tím, že nic jako work - life balance neexistuje. Zvlášť na mateřské dovolené.

Marynn, 29. 6. 2022, 13.09

Ahoj, chtěla jsem něco při mateřské dovolené dělat, založila jsem si e-shop s dětským oblečením. Že začátku s potřebovala poradit, to jsem našla na https://seowolf.cz/ vše co jsem potřebovala, jsem se dozvěděla. Můj e-shop na dětské oblečení se pomalu začíná rozjíždět. Přeji hezký den.

novaklen, 28. 9. 2022, 20.39

To je super, že vám to šlape. Také mám takový malý eshop s různými ručně vyráběnými dekoracemi atd. Ze začátku to moc nešlo, ale teď se mi opravdu daří. On i ten covid tomu přispěl, jak lidé více začali nakupovat online. Měla bych ale takový dotaz. Přemýšlím nad tím, že bych si zařídila takové to virtuální sídlo firmy, viz například https://www.sidlofirmypraha5.cz Nemáte s tím náhodou zkušenost?

vranovahan, 28. 11. 2022, 19.22

Virtuální sídlo firmy je v dnešní době celkem běžná praxe. Každopádně buďte ráda, že se vám dnes tak daří. Bohužel ne všechny firmy jsou na tom takto dobře. Mám například kamarádku, která podniká už nějakých 8 let a díky současné ekonomické krizi se dostala do velkých finančních problémů. Dokonce to vypadá tak, že se jí nevyhne likvidace společností, viz https://www.konecpodnikani.cz/

lucie25987, 22. 7. 2021, 12.14

Já jsem se také rozhodla začít podnikat na RD a musím říct, že to byl docela záhul. Skloubit péči o dceru, domácnost a zařizovat věci kolem podnikání bych nezvládla, kdyby mi tolik nepomáhal manžel. On také podniká, takže věděl, co a jak zařídit. Myslela jsem si, že mi na rozjezd podnikání budou stačit peníze, které jsem měla našetřené, ale nestačily a manželovi jsem si brát nechtěla, tak jsem si našla výhodné úvěry pro podnikatele na https://www.gentlemenfin.cz/uvery/ a peníze jsem si jednoduše půjčila. Když se mi podnikání rozjelo, tak jsem za pár měsíců dluh splatila .

Ivulín, 31. 8. 2022, 21.22

Dík moc za tip na tu stránku. To budu muset ukázat manželovi. Ten právě zrovna nad nějakým úvěrem na podnikání uvažuje. Rád by totiž investoval do modernizace firmy. Mimo jiné tam prý chce koupit nějaké nové šroubové kompresory, viz https://www.kompresory-filtry-servis.cz/produkty/kompresory/kompresory-boge/sroubove-kompresory-boge Bohužel to není vůbec levná záležitost, takže si na to prostě bude muset někde půjčit.

Lucinka.Dvorik, 19. 3. 2021, 13.03

Ahojky, když se tady řeší podnikání...Nemáte někdo zkušenost s franšízou? (Nemyslím mekáč ani nic podobně velkého, ale český řetězec obchůdků). Vypadá to slibně a nabízí i půjčku do začátku na nákup zboží. Podle toho, co jsem se o franšíze dočetla tady https://www.vimvic.cz/clanek/co-je-fransiza-je-pro-vas-dostupna by to mohlo být pro začátky lepší než samostaný podnik, ale ráda bych znala spíše něčí osobní zkušenost. Díky

L.janicka.l

L.janicka.l, 2. 8. 2020, 20.34

V dnesni dobe je obleceni az moc, nikdo to nechce uz ani bazarove, kdyz jsou tu obchody kde se koupi za par korun. To bych radsi vymyslela neco jineho. Treba hezke drevene a naucne hracky, to jde na odbyt. A hlavne bez zivnostaku to nedelej, vzdy se najde nekdo v okoli, kdo te uda. Platit zalohy na dani atd je jiste min nez pokuta

patricia077

patricia077, 28. 7. 2020, 22.00

Uz bych se jen opakovala souhlasím s ostatními

Janna, 28. 7. 2020, 14.05

Do toho bych ja nikdy nesla. To te obdivuju. Urcite bych zasla na ziv. urad a tam bych se vyptala dopodrobna. A jak tu pisou holky, tech hader je vsude az az.

LucieS

LucieS, 27. 7. 2020, 15.57

Jo a ještě mě napadla jedna věc. Předpokládám, že si tě partner bude dávat do daňového přiznání jakožto vyživovanou osobu, takže tady bacha, abys nepřekročila částku (teď zase z hlavy nevím, kolik to je) a on by si tě pak do odpočtů v daňovém přiznání dávat nemohl.

snany, 4. 8. 2020, 14.30

Neplatí to jen pro manželé?

LucieS

LucieS, 7. 8. 2020, 6.42

Pravdu díš

LucieS

LucieS, 27. 7. 2020, 15.55

Jak už bylo uvedeno níže, do hadrů bych taky nešla. Velmi pravděpodobně se ti to nevyplatí. A teď z odborného soudku: jelikož jsi na rodičáku, měla bys to jako vedlejšák. Na živnosťák pochopitelně musíš - připrav si, myslím, asi 1000,- na kolek. Možná už to zdražilo. Dále si musíš oběhat sociálku a zdrávku (přihlásit se tam). První rok nebudeš platit zdravotní, to pak budeš platit dle reality dle zisku. Např. za celý rok budeš mít výnosy 100 tisíc Kč, náklady 50 tisíc Kč, tudíž 100 000 - 50 000 = 50 000 zisk a z toho se ti budou počítat zálohy na zdravotní pojišťovně. U socky to máš napsaný špatně. Myslím, že tam asi dva roky zpět bylo kolem cca 68 tisíc, ale zisku! Už si ty částky nepamatuji přesně, vím, že jsem si to pořád hlídala, aby mi to nepřekročilo. Máš ještě nějaké další dotazy? DPH by tě nezajímalo, EET tě zajímat musí. Takže si připočti náklady na pořízení pokladny (ale tu si pak odečteš v daňovém přiznání). Dále si k tomu připočti náklady na účetní (velmi pravděpodobně si sama nedokážeš udělat daňové přiznání)… Víc mi teď z hlavy nenapadá, co k tomu ještě dodat. Kdyžtak se ptej.

petralak

petralak, 27. 7. 2020, 14.22

Nejlepší je domluvit si schůzku s účetní, stejně by ti někdo ty daně musel dělat a ta ti to nejlíp vysvětlí. Je to hafo papírování, ukládání dokladů, zákony ĢDPR apod. A v dnešní době i pak hlídat EET. A pak si hlavně rozmyslet i jestli jsi schopná vydělávat větší částky, protože prodávat něco po 1ks za 20 - 50,- se ti nevyplatí, musíš s tím člověkem domluvit kam to poslat a jak, zabalit, nadepsat, vyfakturovat, odeslat, vše založit... A to je spousta času. A nakonec zjistíš, že tvá čistá mzda je 20,-/hod což je směšný... takže pokud nevyděláš alespoň 10tis/měsíc, nemá to smysl.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions