Práce při RD a následná MD

sledováno 1× zobrazeno 1508×

Vložil(a): darzanka, 30. 10. 2016 11.51

Maminky, třeba mi některá poradíte. Dceři je rok a přemýšlím, že bych šla pracovat na částečný úvazek. RD mám na dva roky a hned poté ale plánujeme vlítnout do toho podruhé. Jde mi o to, jakou maximální částku si můžu vydělat, aniž by mi ale z toho vypočítávali mateřskou u druhého dítěte? Před těhotenstvím jsem měla slušný příjem, tak bych samozřejmě chtěla, aby mi druhou mateřskou počítali pořád z toho. Snad jsem to napsala srozumitelně:).

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 26. 4. 2017, 20.35

počítají to vždy z vyššího příjmu

Fuga

Fuga, 20. 1. 2017, 14.05

já si myslím, že to počítají z té vyšší částky pokud je druhá mateřská do 4 let věku prvního dítěte. Já mezi dětmi byla v práci na poloviční úvazek a MD jsem měla počítanou z příjmu před 1. MD, ale bylo to u stejného zaměstnavatele

vendy.z, 2. 11. 2016, 21.24

No tak to nevím...

snany, 30. 10. 2016, 13.52

Můžete si vydělat jakou částku chcete, mateřská se Vám bude počítat z povolání ze kterého jste šla na mateřskou ( pokud stále pracovní poměr trvá).

darzanka, 30. 10. 2016, 16.24

Ano naštěstí je na dobu neurčitou:). Tak to je dobře, děkuji:)

patricia077

patricia077, 30. 10. 2016, 13.44

Já šla do práce, když ještě nebyly dceři dva roky, vrátila jsem se do původní, ale na jinou pozici, abych mohla pracovat pro stejného zaměstnavatele, ale stejně jsem dlouho nepracovala, podruhé jsem otěhotněla a měla jsem zdravotní omezení a do toho dojíždění a to už se nedalo...

Jana N., 30. 10. 2016, 13.22

Myslím,že je to tak,že když stihnete další dítě do tří let prvního dítěte,tak si nemůžete pohoršit. Budete mít stejnou MD jako u prvniho.

patricia077

patricia077, 30. 10. 2016, 13.45

Přesně tak to je, já to tak mám..dokonce mám pocit, že někdy mi přijde i o pár stovek víc ..

darzanka, 30. 10. 2016, 16.26

Jé, mě vždycky přišlo, že si posílali, co chtěli a kdy chtěli:). Maj to nějaký zmatený

patricia077

patricia077, 30. 10. 2016, 16.30

Ono hodně záleží na počtu dní, jedná se o výpočet dle vyměřovacího základu..takže dostanete víc, když se jedná o měsíc například říjen než třeba únor ..

darzanka, 30. 10. 2016, 16.34

Jojo, to je mi jasný. Ale bylo to stejný, jak koukat do výplatnice. Prostě něco přijde a vy musíte věřit tomu, že je to dobře, protože tomu ani za bla nerozumíte:)

patricia077

patricia077, 30. 10. 2016, 16.40

dasza, 30. 10. 2016, 13.02

Kaslete na praci..doma je to bajecne a ty chvilky s ditetem jsou jedinecne a uz se nikdy nebudou opakovat;)))))))

darzanka, 30. 10. 2016, 14.12

To já bych od ní nešla:). Zrovna se naskytlo místo v jeslích, kam bych jí mohla vzít sebou:)

Katka

Katka, 30. 10. 2016, 15.46

A proč tahat dítě do jeslí, když můžete být ještě rok doma? Je vám líto, že je dítě zatím zdravé a nemělo chuťovky typu zápal plic, ruka-noha-pusa, neštovice, 5. a 6. nemoc? Píšete, že peněz máte dostatek, tak v tom marně hledám jiný smysl. Jakože už se doma nudíte? A potřebujete teda ještě to druhé dítě, když s ním stejně doma zase nebudete?

darzanka, 30. 10. 2016, 16.22

Teda nezlobte se na mě, ale vy o mě vůbec nic nevíte, tak nevím, proč kritizujete. A nevím, kde jste vzala, že mám peněz dostatek. Peněz budu mít dostatek, až budu opět půl roku na mateřské. Jinak vzhledem k hypotéce nám zrovna moc rodičák nestačí. Tak nechápu, co je špatného na tom, jít si přivydělat, zvlášť, kdyby to bylo jen na pár hodin. A ano, i u druhého dítěte budu muset jít poměrně brzy alespoň na částečný úvazek, tak jako většina matek kolem mě. Pokud vy můžete být doma s dítětem celé čtyři roky aniž byste pracovala, tak vám mohu jen závidět. Nedává vám to ale právo kritizovat ostatní. Nehledě na to, že to ani nebylo téma mého dotazu. Až budu chtít vědět, jestli do práce jít nebo ne, ráda se vás zeptám.

patricia077

patricia077, 30. 10. 2016, 16.34

Tohle je opravdu každého věc..jasně, že paní nechce, aby měla nemocné děti, ale v dnešní době se mi mamky snažíme skloubit péči o děti a i práci, protože bohužel je taková doba a upřímně já taky vyrostla v jeslích a jsem doufám si tvrdit zdravá a celkem inteligentní ..ale teď vážně, dnes je aspoň možnost například práce z domova, to naši rodiče tu možnost neměli, jsem trochu starší generace už ..

snany, 30. 10. 2016, 19.17

Katko, já vím, že to myslíte dobře a máte pravdu, ale paní si to musí srovnat sama se sebou.

Katka

Katka, 30. 10. 2016, 17.49

Píšete že jste měla před těhotenstvím slušný příjem.. Pokud už k prvnímu dítěti příjem nestačí, myslíte že s druhým se to zlepší?

darzanka, 30. 10. 2016, 18.31

Nezlepší, jde mi o občasný přivýdělek. Až budu chtít mít zpět vyšší příjem, tak nastoupim zpět do své normální práce.

dasza, 30. 10. 2016, 18.14

Verte ze pracovat v jeslich kde bude vase dite vam rikat mami..neni vhodne..chudaci ostatni deti....ja v jeslich delala..neni to jen o tom byt s detmi...vy stejne budete davat prednost svemu decku.to vas uvidi a bude furt mami mami.muze i zarlit ze ste s ostatnimi detmi...ne nesla bych a deckem makat....ani ty prachy za to nestoji.budete stale nachlazeni.dcera potrebuje vas.vas cas.a ne se delit s ostatnimi...

darzanka, 30. 10. 2016, 18.29

No nevim, mě to přeci jen přijde lepší než jít zpátky na směny na dvanáct hodin a na denní, noční..

snany, 30. 10. 2016, 19.15

Musím s daszou souhlasit, neřeším teď zda dát nebo nedat dítě do jeslí, to je každého věc, ale nebrala bych ji sebou do stejného oddělení, opravdu to nedá dobrotu a budete nespokojené obě. Předpokládám, že jste dětská sestra a pracovala jste předtím v nemocnici.

snany, 30. 10. 2016, 20.17

Ad Darzanka: Můj manžel slouží dvanáctky den a noc, já pracuji na plný úvazek a náš čtyřletý syn je doma, dcera předškolák chodí občas do školky. Max. 4 dny v měsíci nám pomáhá babička. Takže se do dá zvládnout

snany, 30. 10. 2016, 19.18

A nemůže Vám dítě někdo pohlídat?

darzanka, 30. 10. 2016, 19.30

Manžel dělá na směny,takže uvidíme, jak to bude vycházet. Jesle se u nás právě zrovna zakládají, budou fungovat od ledna, takže ještě ani nevím, jak to bude probíhat. Asi to, že by hlídal manžel a já si tam na pár hodin odjela, by bylo nejlepší..tak snad to tak i půjde, alespoň občas☺

Sooňaa, 30. 10. 2016, 12.31

Souhlasim s Lenulka,pokud vase smlouva trva u predchoziho zamestnavatele.bude se.i.nasledna md.pocitat stejne jako.jste mela.

Leňulka, 30. 10. 2016, 12.00

No pokud máte stále smlouvu u prvního zaměstnavatele od, kterého jste měla první mateřskou tak by se měla počítat z toho i druhá, si myslím. Při RD můžete pracovat jak chcete pokud je o dítě postaráno a ani to nemusíte nikde hlásit. Pokud vám ale smlouva u zaměstnavatele už skončila tak to se z toho asi počítat nebude. Snad někdo poradí lépe

darzanka, 30. 10. 2016, 14.14

No tak to by bylo super. Děkuji za radu:)

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů