Praní látkových plen

zobrazeno 2964×

Vložil(a): Adrianita, 17. 8. 2017 18.08

Maminky, které používáte látkové pleny, v čem je perete? Na běžné praní používám mýdlový sliz, ale mýdlo se na latkovky nedoporučuje kvůli zanaseni plen, mohou pak i po vyprání zapachat. Navíc třeba u flisu mohou způsobit vodoodpudivost.. Hodně si chválí perkarbonát, někdo používá i TAED. Taky ohledně octu na praní plen jsem slyšela rozporuplné názory, používáte? Jak řešíte případné zanesení plen, desinfekcí na praní? 🙂

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Dadunka, 30. 10. 2017, 12.29

To nejhorsi odeperu v ruce zlucovym mydlem (kostka nebo tekute) a pak hodim do pracky a peru v persilu sensitive na 90. Plinky jsou krasne ciste

Kevin

Kevin, 2. 10. 2017, 20.18

Na "moderni" latkove pleny pouzivam detsky persil,plinka je vyprana a vonava,skvrny neresim.. klasicke latkovky predpiram z nejhorsiho v ruce "jelenem"

Marusk

Marusk, 13. 9. 2017, 9.27

Používám sypké prací prášky, které jsou vhodné pro děti (DM Denkmit pro děti, Bambino Mio Miocare) někdy v kombinaci s odstraňovačem skvrn (PUER, Denkmit, ten z Lidlu). Zezačátku na čtverce jsem dávala žlučové mýdlo - vyprala jsem to v ruce a smyla, aby to pak nešlo do pračky. Ocet nikdy - na bambusové se to nedoporučuje. Na dezinfekci plně stačí prát na 60 st a nic dalšího nepřidávat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 1. 9. 2017, 22.59

prala som v mydlovych orechoch, vyhodene peniaze, ich pracia sila sa rovna pracej sile cistej vody - tak to vyslo v nejakych testoch aj v mojej praxi periem v sode - yellow and blue - ako tak ale nevybieli, dobra je na namacanie skvrn teraz periem v ekologickom prasku z dm, alebo aky mam doma, neriesim ci je alebo nie je vhodny na pleny raz za cas ich namocim do vanishu a potom operiem na 60, to ich vybieli alebo na 60 s octom a to ich krasne zmakne, lebo usadeny vodny kamen sa z nich odstrani mam znacku plienok FLIP

vaniilla, 30. 8. 2017, 21.22

Já používám ekologický český prášek Batole Eco. Na mýdlové slizy a podobně jsem líná... i tak poskládat těch 50 čtvercovek na novorozenecký sklad zabere nějaký čas

vendy.z, 23. 8. 2017, 20.40

Dělala jsem sliž + z DM sůl na praní a vše ok.

Gabill, 22. 8. 2017, 21.11

Pouzivala som Persil sensitive alebo Lovelu.

Žofinka

Žofinka, 21. 8. 2017, 8.18

já mám látkové pořád v krabici a používám jednorázové, nějak jsem se do toho nedala, ale mám je poděděné a prala ja v arielu sensitive

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 20. 8. 2017, 18.05

SUper je prací prášek Denkmit z DM kdysi vyšel dobře i v testech

Čertice, 19. 8. 2017, 13.48

Já jsem bohužel pohodlná a používám jednorázové

annahb, 20. 8. 2017, 16.07

také jsem používala jednorázové

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů