Vybíráme dětskou židli

zobrazeno 757×

Vložil(a): Zlata76, 15. 10. 2019 12.34

Vybrat správnou židli pro dítě je opravdu věda. Vše se odvíjí především od výšky dítěte a jeho tělesných proporcí. Proto, když jdete vybírat dítěti židli, nezapomeňte ho vzít s sebou a na vybranou židličku ho posaďte. Při pohledu na jeho tělíčko dbejte na osvědčené pravidlo o pravém úhlu. Ten musí svírat jak záda vůči stehnům, tak stehna vůči lýtkům. Ale to není všechno. Je mnoho typů židlí, ale je jen málo těch, které jsou opravdu kvalitní a zaručují správnou polohu při sezení dítěte jakéhokoli věku, jakékoli výšky a jakékoli hmotnosti. Sedák židle musí podepírat minimálně 2/3 stehen dítěte a být na přední straně zaoblený. Neměl by zasahovat do podkolenní jamky, aby nepřiškrcoval cévní proudění v nohou. Zároveň musí být v takové výšce, aby dítě při pohodlném sezení dosáhlo chodidly až na podlahu nebo jinou pevnou podložku (podnožník) – a to celou plochou nohy. Ergonomicky tvarovaný sedák je příjemným bonusem. Ale co když dítě povyroste? Nemusíte běžet hned pro novou židli, pokud zvolíte židli s nastavitelnou výškou sedáku, která „roste“ s dítětem a lze je používat klidně i několik let. Také opěradlu je třeba věnovat pozornost. Opěradlo má sloužit jako opora beder, nikoliv hrudní páteře. Nemělo by proto sahat výše, než je dolní část lopatek. Optimální výška opěradla nesmí vašemu dítěti zabraňovat ve volném pohybu horních končetin.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vivi182t, 1. 11. 2021, 13.39

Ahoj my máme nějakou tu rostoucí židli. Ne teda tu sper drahou nějakou tu průkopnickou nebo co ale takovou tu českou verzi která byla za míň a ještě jí mám bazarovou. Protože na židli se nedá nic moc zničit. Pak máme doma také nějaký ten nábytek od Sconto nábytek https://www.livli.cz/info/sconto-nabytek/ a s tím jsme také spokojeni.

AliTero, 31. 8. 2020, 19.56

Mygara

Mygara, 24. 10. 2019, 9.39

Když byly děti malé tak ani takový velký výběr nebyl

Ketris

Ketris, 21. 10. 2019, 12.18

Taky mame z Lidlu a vyhovuje nejvic..

Minnie, 19. 10. 2019, 17.47

Máme obyč malý stolek a malou židli ze dřeva a pak jídelní kde dítě sedí ve výšce našeho stolu. Značku a tak jsem nikdy neřešila.

Fuga

Fuga, 17. 10. 2019, 6.07

Sedačku jsem dostala jako dárek z práce takže jsem to neřešila

Zdeňka S., 16. 10. 2019, 9.54

to jsem popravdě nikdy neřešila, koupili jsme normální dětskou židličku, ted už jinou kupovat nebudeme.

Adrianita, 16. 10. 2019, 8.38

Máme rostoucí, ani nevím jakou, ale zase tak to neřeším.

snany, 15. 10. 2019, 21.11

Máme z Lidlu a na sezení u jídla stačí

Janna, 15. 10. 2019, 20.51

☺☺ tak tohle teda vubec neresim a ani resit nebudu. Maji malou zidlicku a kdyz jsou na velke, tak pod ne neco jeste dam a vic neresim.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů