seoboroická dermatitida - stroupky na hlavičce dítěte

zobrazeno 1157×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 27. 8. 2017 9.24

Maminky, teď se dceři ve 3 letech opět objevily stroupky ve vlasech - seoboroická dermatitida. Myslela jsem ze to trápí hlavně malá miminka,moje děti měly většinou do roku, proto me překvapilo, ze se to dceři objevilo i teď. Ale prý to tak neobvyklé není, kamarádky holčičku to trápilo do 5 let. Co vaše miminka/děti do kdy se jim loupala hlavička?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Furciferka

Furciferka, 4. 2. 2018, 23.44

Kamarádka mi poradila antiseptický mycí gel Cutosan a krém Sebclair (ten je určený přímo na seboroickou dermatitidu). Používáme týden a hlavička už je skoro čistá. Nevím, jestli to je ten gel nebo ten krém, ale jsem spokojená

Alexis01, 15. 9. 2017, 14.29

Taky se to malému vrátilo v jeho 22 měsících dáváme olejicek a vycesavame. Mám teď doma i tříměsíční miminko takže se starší nechá v klidu vycesat protože to vidí u malého brášky ☺️

vendy.z, 6. 9. 2017, 20.48

Dávala jsem konopnou mast baby a vyčesala

nikolava, 1. 9. 2017, 11.51

Syn to měl opravdu jen jako miminko, ale já jsem to měla taky ještě ve školkovém věku. My jsme mazali sádlem a pak kartáčkem lehce vyčesali

WeruskaSK

WeruskaSK, 31. 8. 2017, 10.15

treba do toho votriet napr kokosovy olej, hodinu nechat posobit, umyt teplou vodou a az potom vycesat

Eliška Kozlova, 31. 8. 2017, 12.02

Ano, tak se to dělá, je celkem jedno jaký typ oleje se použije, dobré je i vepřové sádlo, ja používám dětské olejicky, podle toho který zrovna mám. Vycesat to jde většinou snadno, lecba neni složitá, bohužel se to většinou vrací, někomu to zmizí do půl roku, někomu se to stále objevuje do školního věku nebo az do dospělosti.

Žofinka

Žofinka, 30. 8. 2017, 1.52

u dcery to nepozoruji vůbec už od narození

annahb, 29. 8. 2017, 20.55

syn měl tak do roka a půl a dcerka jen pár měsíců

Fuga

Fuga, 29. 8. 2017, 15.54

prvnímu se neloupala, druhý byl typický tlusťoch, tak ten je měl skoro do pul roku, ale ne nějak výrazně

Mygara

Mygara, 29. 8. 2017, 6.59

také jsem si myslela, že je to problém u miminek, ale jestli zabírá to vyčesávání, tak je to super

Gabill, 28. 8. 2017, 21.26

Ja som si to tiez pred par tyzdnami znovu nasla u maleho (3 roky). Mal to ako miminko, potom nie a teraz znova. Tiez som si myslela, ze to mavaju len male babatka a potom uz nie.

Eliška Kozlova, 28. 8. 2017, 21.42

Ja se nejprve zlobila, ze ma ve vlasech písek, ráda si v něm hraje, ale pak se to trochu zhoršilo, teď vycesavam a uz je to skoro dobré.

Gabill, 28. 8. 2017, 22.01

Tiez sa snazim vycesavat, ale s miminkom to vycesavanie bolo jednoduchsie. Teraz sa uz obvykle proti tomu vyrazne brani.

Eliška Kozlova, 28. 8. 2017, 22.05

Přesně navíc vlasy jsou delší a husté. Ale alespoň, ze to není nic horšího

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů