Mytí hlavičky miminka

zobrazeno 675×

Vložil(a): Nikoll, 1. 8. 2016 9.39

Maminky, myjete miminkům hlavičku něčím speciálním?? Malé se začla olupovat hlavička a má takový hnědavý povlak po celé hlavičce, dá se to nějak omýt, nebo mám čekat až se jí to oloupe samo?? Děkuji :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 20. 11. 2017, 14.03

zkuste namazat olejíčkem, a pak vyčesávat a nakonec umýt

Kikinka30, 1. 4. 2017, 12.57

To seje oloupne,ja myji hermankovym samponem

Fuga

Fuga, 17. 12. 2016, 18.35

podle popisu by to mohla být seboroická dermatitida. U toho se na hlavičku vmasíruje olej, nechá působit a pak smyje dětským šampónem. A vyčesávat

Minnie, 13. 10. 2016, 14.05

Měly (nebo spíš mají) to obě naše dcery. Dokud byly plešaté, tak jsem hlavičku sem tam namazala obyčejným dětským olejíčkem a vyčesávala tím jemným miminkovským kartáčkem na vlásky. Když jim vlasy narostly, tak už jsem to nemazala. Mladší dcera to má i teď ve 14 měsících, starší v necelých 5 letech taky. Co jde hezky dolů tak vyčešu nebo oloupu ale ne nijak násilně, jen to co jde samo.

HancaK, 4. 9. 2016, 22.30

My začali zrovna mazat biodermou abc (přímo na šupinky to je) a dáváme před koupáním a pak vyčesáváme..je to děs se toho zbavit:)

vivianr, 4. 9. 2016, 17.20

Mazala jsem calciovou mastí a pak to postupně všechno slezlo.

vendy.z, 2. 8. 2016, 13.17

Chce to promastit (já používala krém Cutis Help Baby, ale stačí cokoliv jiného), pak po delší době (až se to nasákne) vyčesat hřebínkem. Samo to nezmizí, musí se to takto odstraňovat. Když to budete loupat nasuchu, zůstanou dlouho jizvy.

Katka

Katka, 2. 8. 2016, 6.41

Umývala jsem jen vodou a občas vyčesala. Syn to má i teď v pěti letech, ale už to jsou prý lupy. Nic s tím nedělám ikdyž i naše mudra se bála o růst vlasů.

dáša, 2. 8. 2016, 0.44

Klasická seborea. Doporučuje se promastit a jemně vyčesávat. Já si na nějaké olupování nepotrpím, takže jsem asi jen párkrát namazala a vyčesávala a jinak jsem to nechala být.. Samo to přešlo..

skřítek, 1. 8. 2016, 23.34

Podle popisu jde o kojeneckou seboreu. Čtvrt hodinky před koupáním promasírovat hlavičku nějakým šetrným olejíčkem, pak jakoby seškrábat hřebenem a hlavičku umýt. Za párkrát je to pryč, záleží kolik toho maličká má. Doktorka doporučila i šampon Nizoral, ale to mi přijde zbytečné. Pak kdyžtak ještě přímo na to vyrábí dětský šamponek Bioderma, ale myslím, že pokud to není nějak brutální, není třeba.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů