cumlani prstu

zobrazeno 1267×

Vložil(a): lazna, 3. 11. 2015 20.30

Syn, jsou mu 3 měsíce, si pořád cumla prsty. Když mu dám na ruce rukavičky, tak to stejnak nepomůže. Máte nějakou radu? Někdy se mi po strceni prstu poblinka

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 22. 1. 2018, 12.13

leda zkusit nahradit dudlíkem

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 6. 12. 2016, 17.33

Aspoň má o zábavu postaráno

Fuga

Fuga, 24. 11. 2016, 11.10

děti prstíky do pusinky prostě strkají, nic s tím nenaděláte

DenisaC, 21. 11. 2015, 20.21

Vždyť to vůbec nevadí

Kristy Sim

Kristy Sim, 20. 11. 2015, 16.02

Je to uplne normalni,.ze si miminko cumla prstiky. Objevuje, zkousi... ale kdyz by to byl treba jen jeden konkretni prst neustale, tam uz by to mohlo zacinat zlozvykem. Neter takhle usinala s palcem v puse a ted, skoro 3 roky, kdyz je unavena, da si palec do pusy a je jasne, ze se jde spat

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 23.03

Oni to zkouší a někdy si pak ublinknout. Taky jsem se bála, aby si nevytvořil zlozvyk, ale přestal s tím sám. Ono to tak nějak patří k tomu sebeobjevování

Verisek29, 10. 11. 2015, 19.11

Jéééje na prstíčkách svištíme od narození stále Radu nemám, ale já to beru tak, že prostě poznává svoje tělíčko a navíc, teď v období, kdy mu rostou zoubky potřebuje mít něco v pusince a jelikož dudlíček mi od narození odmítá, nahradil ho prstíčkama, už se i naučil se s nima nedávit Takže za mě, nechala bych to být, on si časem najde například nějaké oblíbené kousátko, nebo hračku, kterou prstíčky nahradí

a.nnysek, 10. 11. 2015, 8.32

Ze začátku jsme dávali dudlík, jak říkali už v porodnici - ten se dá vyhodit, prst ne..A postupem času ubírali i s dudlíkem

Jana N., 6. 11. 2015, 17.39

Jak píší ostatní maminky, je to normální. Dcera to dělá taky, na střídačku s dudlíkem a hračkami. Ale pozor, znám chlapečka, která cumlal palec ještě ve třech letech. To už normální není!!. Kazí se tím chrup. Dělal to, když byl nervózní, nejistý...

Nettka, 6. 11. 2015, 17.25

Klid maminko, my máme za 7 dní také tři měsíce a palec máme v puse taky Taky se toho bojím, ale na druhou stranu proč. Vždyt je to lepší jak nějakej plast v puse.. Dudlík je jen oddalování toho, že máte miminko pochovat, nebo mu dát prso. To si myslím já. A můj průzkum u kamaradek to jen potvrdil. Ani jedna z nich nekojí už od porodnice, prý neměly mléko. Ale to je podle mně blbost, a pak jsem se ptala, dáváš dudlík? A holky, že jo už od narození. Tak mi řekněte, to se fakt každé mamině co dala dudlík od prvních hodin života fakt mléko nerozjelo??? Ja prikladala v porodnici po kazdem zabrecení a pouštěli nás domů s vanou o 100 g víc než byla porodní. A to jsme z 3160g spadli na 2890 g. Mimochodem, dudlíček také nechceme

louskacek2, 10. 12. 2015, 22.19

Presne mame to stejne kojime jedna basen. Dudlika nechcem a prstiky a rucicka vedou.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů