Cucání palečku u miminka

zobrazeno 1543×

Vložil(a): skřítek, 4. 8. 2016 15.56

Maminky obracím se s prosbou o vaše zkušenosti. Moje maličkám (4 m.) si začala neustále sát paleček. Téměř nic jiného jí nezajímá, nehlásí se na kojení, nevím kdy se vzbudí, prostě si strčí palec do pusinky a je vyřešen jakýkoliv problém. Už ani nevím, kdy jsem ji slyšela naposledy zaplakat. Palcem se i uspává, klidně se odtrhne od prsa a pokračuje s palečkem. Dudlík odmítá, kojená je kdy chce a jak dlouho chce, ale v poslední době mám pocit, že se ani kojit nepotřebuje, kdybych jí sama nedala k prsu ani si nevzpomene a já bych byla brzy bez mlíka. O ostatních následcích (vývoj zoubků atd.) ani nemluvím. Řešily jste to také? Je možné, že má prostě jen takové období? Neskutečně mi to leze na nervy a nevím jak jí toho zbavit. Děkuji za rady a zkušenosti.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 19. 11. 2017, 16.31

takže se to neodnaučila, potvůrka .-)

skřítek, 19. 11. 2017, 20.55

Ale jo, cca v roce a půl postupně sama přestala a je to pryč. Já měla strach, že to bude dělat ještě ve škole....

Kikinka30, 1. 4. 2017, 12.56

Zname,a zacne si cucat i palce u nohy ci cele nozky,je to obdobim,to prejde.jidlo kojeni hlidejte vy a pravidelne davejte i na chvilku

skřítek, 1. 4. 2017, 21.05

No, řešila jsem to sice před osmi měsíci, ale díky... Btw. je jí rok a dělá to pořád.

Fuga

Fuga, 17. 12. 2016, 19.11

naši cumlali běstičky, tak to jsem je nechala a straší asi v 8mi měsících začal palec a dost intenzivně. Tak jsem mu ho měsíc jak otrok pořád vytahovala a zabralo to.

Minnie, 18. 10. 2016, 14.38

Je to normální, mladší dcera cucala nejprve pěstičky, pak paleček. Dudlík nikdy nechtěla. Usínala u prsa, ale když byla vzhůru a koukala třeba na hrací kolotoč, tak byly palečky na střídačku v pusince. Neřešila jsem to a sama s tím přestala asi v 7 měsících, nevím už přesně

Topik2, 17. 8. 2016, 7.52

Manželova teta měla dudlík dlouho když ji ho vzaly našla si náhradu svůj palec....když se podivam na její ruce palec na pravé ruce na hubenější a delší oba synové měli dudliky krátce a palec strkali do pusy jen když měli hladana

Zuzka Čtvrtečková, 9. 8. 2016, 20.58

Jako poslední komentář od vendy.z Druhý syn měl to samé, ve stejnémvěku. Teď mu bude 6 měsíců a přešlo to

vendy.z, 6. 8. 2016, 23.02

Dudlík mi malý také odmítal. Bylo to to samé....cucání palečku pak přešlo samo.

darzanka, 5. 8. 2016, 18.09

Malá od narození odmítala dudlík (máme doma takové malé pohřebiště- snad patnáct dudlíků různých tvarů a materiálů) a místo toho měla paleček. Bála jsem se, jak jí to budu odnaučovat, ale nakonec to asi v půl roce přešlo samo. Teď si tam strká polštářek nebo tričko, ale paleček už ne. Třeba to u Vás také postupně přejde..

skřítek, 5. 8. 2016, 21.08

V to doufám, díky za podporu

Eliška Kozlova, 5. 8. 2016, 13.01

Synek také raději dumla ručičku, dudlik odmítá, ale je mu teprve měsíc, tak dudlik stále zkoušíme; ve školce jsem měla tří letou holčičku a ta měla opravdu problém, palecek měla vytoceny vzhůru, podél nehtoveho lůžka podebrane puchyrky o krivych zubech a špatné výslovnosti nemluvě. Maminka to nechala zajít dost daleko, zkoncilo to ortezou na palci, tím se i odnaucila dumlani, nakonec palec srovnali, logoped napravil řeč, ale byl to boj. Z této zkušenosti bych byla při cumlani palce opatrná

skřítek, 5. 8. 2016, 21.02

No právě proto to řeším. Nejsem žádná hysterická matka, ale přesně z těchto důvodů bych to chtěla zarazit včas. Díky za zkušenost...

Katka

Katka, 5. 8. 2016, 7.23

Nerostou jí už zuby? Zkuste nabídnout kousátko.

skřítek, 5. 8. 2016, 20.56

Myslím, že zoubky to nebudou, kousátka má, ale ona ten palec vyloženě saje jako při kojení. Ale díky za radu.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů