Péče o dítě

sledováno 1× zobrazeno 2002×

Vložil(a): Leňulka, 13. 1. 2018 21.48

Před časem jsem tu psala, že 25letá sestřenice je těhu, bude mít chlapečka, jenže má rozum 12letého dítěte. Teta už jedná se sociálkou, že si potom vezme malého do péče, sociálka s tím souhlasí. Nevíte někdo jak to probíhá? Jestli si pak malého odnese hned z porodnice nebo to není možné? Porod se blíží každým dnem.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Romanka40, 8. 11. 2019, 20.58

Jak to dopadlo?

vendy.z, 16. 1. 2018, 21.09

Nevím ale známá šla do porodnice se svými věcmi a rovnou odvezla dítě i se svými věcmi...

Leňulka, 15. 1. 2018, 11.11

Tak sociálka k ní jela, volali jí když stály před barákem a viděli, že je doma, neotvírá a telefon si vypla, takže oni si obrázek udělají sami, když s nima nechce komunikovat, když jí zvali na návštěvu na úřad taky se nedostavila, má jeprostě na háku

Žofinka

Žofinka, 15. 1. 2018, 9.06

pokud je opravdu nezpůsobilá, tak jí miminko (tedy sestřenici) vůbec nedají a pokud jsou všechny papíry v pořádku, tak půjde rovnou s vaší tetou

V007A, 15. 1. 2018, 6.49

Já nevím,neumím si představit, že mi někdo dítě vezme. ale pokud je jí to jedno,tak pro dítě asi lepší.

Janna, 14. 1. 2018, 20.35

To vůbec netuším. Ale třeba se po porodu vzpamatuje, až malého uvidí a bude mít snahu vše dohnat. Snad se jí rozsvítí, jako matce a přehodnotí.

vaniilla, 14. 1. 2018, 20.27

Nedovedu si představit, co by s tím miminkem bylo nebýt tety... detaily by jí měli říct na sociálce, ne? Jako kdy si malého může vzít a tak...

Kikinka30, 14. 1. 2018, 19.25

To je teta kabrňák

slavuska

slavuska, 14. 1. 2018, 15.28

pokud s tím ta matka nesouhlasí,tak mi to nepřijde moc ok.

Leňulka, 14. 1. 2018, 19.15

no mě nepříjde zase moc ok, že si nic nevyřídila je bez koruny, termín má 2.února a jelikož nemá žádné peníze tak nemá na toho malého vůbec koupeno, natož připraveno a je jí to šumák

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 14. 1. 2018, 21.05

Ale materiální situace by neměla být primárním důvodem odebrání dítěte matce. Ta by měla být řešena zapojením sociálky, propojením s charitou a pod., když to nejde pomocí rodiny. Samozřejmě neznám další okolnosti, jen tím chci říct, že to, že nemá nakoupenou výbavičku neznamená, že by ji měli odebrat dítě.

slavuska

slavuska, 15. 1. 2018, 16.51

přesto bych zatím nebyla tak radikální, až miminko bude na světě, věřím, že se vzchopí. Určitě ji hlídat, nabízet pomoc, a přitom dohlížet na to, aby miminku nic nechybělo, až kdyby po porodu opravdu péči silně flákala, a nezvládala, teprve poté bych to řešila takto razantně, holt si nedovede představit, co ji čeká, to, že po porodu obrátí, a začne něco dělat, a o miminko se starat, mi přijde jako poměrně reálná možnost. Vždyť miminko je ještě v bříšku, a už se kují plány, jak ho oddělit od mámy. Dejte tý holce prosím 6 nedělí, samozrejmě s vaším dohledem, a pak se uvidí, každý by měl dostat šanci.

slavuska

slavuska, 14. 1. 2018, 22.58

a co jí radši pomoct si vyřídit nějaké příspěvky, nebo na co má nárok, pomoct sehnat výbavičku, tak bych to udělala já, pomoct, a až porodí, trochu na ni dohlížet, ne jí dítě sebrat pokud by to dítě nechtěla, pak ano, bylo by nejlepší, aby si ho vzala, ale pokud je na tom paní mentálně špatně, takže neví, jak začít shánět peníze, a tak, ale na miminko se těší, je mi z té myšlenky, že jí ho chce teta vzít docela úzko..

Leňulka, 15. 1. 2018, 8.30

POmoc jí nabízelo spousta lidí, s tím, že musí ale taky ona sama něco udělat, to se jí nelíbilo, na úřadě s ní teta byla aby se něco pořešilo, když pak měla jít sestřenka na další návštěvu sama tak se na to vybodla, dopisy co jí úřadu chodili si nepřebírala atd. poslala jsem jí pro dítě pytel oblečení, plenky, dudlíky atd. atd. od léta nebyla schopná si to u tety vyzvednout natož aby si to přeprala a vyžehlila, ona si pořád myslí, že všechno za ní budou dělat druzí

Leňulka, 15. 1. 2018, 17.40

to ano ale bydlí 100km daleko a nikdo tam denně jezdit nemůže, a sociálce ani nikomu neotvírá, s úřada odmítá komunikovat. Sociálka už říkala tetě, že jako po porodu jí z porodnice pustí ale dítě jí nedají, znají jí řeší se to sní už delší dobu to není jen to že je těhotná, měla maléry už kdysi, a když odmítá komunikovat s úřadama tak se pak nemůže divit

Aliisha

Aliisha, 14. 1. 2018, 12.43

Klobouk dolu před tetou. Tohle nebude vůbec jednoduché.

Furciferka

Furciferka, 14. 1. 2018, 21.28

Já bych s tím smekáním klobouku byla opatrná. Známe jen jeden pohled na věc. Navíc si myslím, že brát dítě matce, která je údajně hloupá/nezodpovědná/zaostalá (ať si každý vybere), není to nejlepší řešení pro dítě. Spíš by měla být matce dítěte podána pomocná ruka, aby mohla pro dítě vytvořit vyhovující podmínky.

Leňulka, 14. 1. 2018, 21.52

jenže dosud jakoukoli pomoc odmítala, teď když jí teče do bot tak si myslí, že se všichni po... nechají všeho a poběží jí na pomoc když dosud si nic nevyřídila sama

Aliisha

Aliisha, 14. 1. 2018, 21.55

Těžko říct, jak to je. Každopádně je to nepříjemná věc.

Furciferka

Furciferka, 14. 1. 2018, 21.33

Česká sociálka navíc není Barnevernet, jednoduché to ta teta asi mít nebude.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů