Otec na otcovské dovolené

zobrazeno 1444×

Vložil(a): klarike1, 1. 9. 2019 18.51

Po dlouhé době se k vám obracím s prosbou o názor. Manžel si vzal týden klasickou dovolenou a od pondělí nastupuje týden otcovskou. Z té dovolené byl dva dny v práci (dva dny na to, co mne dovezl z porodnice) a jinak tráví většinu času u tchyně na baráku a tam míní být i celý další týden. Je to normální, že chlapi po porodu doma nepomůžou? I když na to mají placené volno? Jak jste to měly vy? Já jsem se dozvěděla, že práce mi neuteče a že to moc řeším, že mám určitě poporodní deprese. A že dříve muži žádnou dovolenou nedostaly atd. Jsem tedy po císaři, takže to zotavení jde pomaleji.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

jancaan, 4. 9. 2019, 16.31

Chlap nás akorát vyzvedl z porodnice a od té doby jsem se starala pouze ja:-( hned první den příchodu domů jsem s malým šla na velký nákup do obchodu bolest nebolest. Chlap byl údajně unaven z oslav.. Tak to bylo asi 5 měsíců než jsme se ho "zbavili" A je nám lip:-)

Jana82

Jana82, 4. 9. 2019, 16.01

Tak to já mám zlatýho muže, pomáhá mi pořád, jak jen může. Se to dobře rýmuje . Nemá problém se postarat o děti, domácnost, nákupy apod.

Leňulka, 4. 9. 2019, 12.49

Když se nám narodila dcera tak nic jako otcovská dovolená nebylo. Chlap měl volno na den kdy nás vyzvedl z porodnice a od dalšího dne chodil normálně do práce. Ale já teda byla v porodnici s dcerou týden, tak jsem už byla ok

Aliisha

Aliisha, 2. 9. 2019, 20.27

Můj muž se po porodu staral o celou domácnost. Já byla úplně nepoužitelná

LucieS

LucieS, 2. 9. 2019, 18.36

To buďte ráda - na mého nejlepšího kamaráda nemáte. Kamarádka mi říkala, jak celý týden sice byl doma, ale zavřenej ve vedlejším pokoji a celý týden hrál na počítači šachy. Já se tomu smála hodně, kamarádku to neskutečně dopálilo, což se jí tedy nedivím. A když jsem se ho pak na to ptala, jak strávil ten týden doma, tak mi zcela vážně pravil, že to bylo dobrý, že kamarádka nepotřebovala pomoct a že to s malou zvládala Chlapi no. Vidí to úplně jinak

klarike1

klarike1, 3. 9. 2019, 14.01

Jo pokud se neplazí bolestí po zemi, tak je všechno ok

Fuga

Fuga, 2. 9. 2019, 15.31

Tak musím říct že mě by to osobně moc mrzelo přeci je to jenom otcovská dovolená kvůli miminku kdyby alespoň pracoval na zvelebení vašeho hnízda tak bych to i chápala

klarike1

klarike1, 3. 9. 2019, 14.02

Asi tak, ale on má bohužel ve 40 ještě pupeční šňůru nepřestřihnutou...

Janna, 2. 9. 2019, 14.34

Tvl, tak to bych s nim byla raz dva hotova. Jeste po cisari. Ma byt doma s tebou a pomahat ti aspon v ramci moznosti. A tchyne by ho mela automaticky vykopnout a poslat za tebou. Od toho je otcovska dovolena.

Adrianita, 2. 9. 2019, 14.11

Když tu dovolenou čerpá, měl by být k ruce tobě s miminkem. A tchýne by ho měla poslat domů. Tohle je holt o povaze a o tom, jak ho matka vychovala..

klarike1

klarike1, 2. 9. 2019, 15.16

No to je přesně ono. Nevychovala ho vůbec. Pouze k ješitnosti a sobectví.

Katka Alex, 2. 9. 2019, 13.40

Chlapi naopak ještě potřebují pomoc. Během šestinedělí tak ženská může krom péče o mimino a o sebe ještě uklízet, vařit, prát, starat se o partnerovo zvířectvo, řešit problémy partnera a poslouchat, jak je milostpán strašně zmoženej nicneděláním a musí si odpočinout v hospodě, neb jinak se mezi lidi ani nedostane. Možná uděláte líp, jestli máte možnost, vzít si na pomoc třeba maminku/tetu/sestru, nebo odjet k někomu, kdo vám pomůže. Chlapec ať si udělá za vámi a dítětem výlet, až bude mít čas. S chlapem coby pomocí prostě moc nepočítejte. Držím vám palce

klarike1

klarike1, 2. 9. 2019, 15.16

Jo, přesně tak dneska tu seděl a čekal, až mu uvaří, oběd a už je zase v tahu. Ale mně už je líp, tak nad tím mávám rukou.

Monuli, 2. 9. 2019, 13.12

Chtěla bych vidět toho,co pomahá 😄

LucieS

LucieS, 2. 9. 2019, 18.38

Můj nejlepší kamarád strávil celý týden zavřený ve vedlejším pokoji a hrál šachy na počítači Doteď se tomu směju a kamarádka je doteď kvůli tomu vytočená

Monuli, 2. 9. 2019, 20.29

Tak to se nedivim 😄

KristinaS, 3. 9. 2019, 13.00

tak můj naprosto vzorně. S prvním ještě nebyla otcovská, tak čerpal normální dovolenou, resp. část ošetřovačku, protože jsem taky byla po císaři. Po návratu z porodnice jsem druhý den dostala zánět do prsa a ležela se 40 horečkama, on přebaloval, hojdal, vařil, pral a žehlil plíny (látkujeme). A s každým dalším, zůstával vždycky taky těch 14 dní doma. I když jsem zvládala, aspoň jsme se sžívali všichni dohromady.

Monuli, 3. 9. 2019, 13.33

Koukam,jsou i rozumny.

KristinaS, 3. 9. 2019, 14.54

tak mě to přijde spíš úplně normální, nebo automatický. Však jsou to přeci i jeho děti a chtěli jsme je oba. Já po něm zase třeba nikdy nechtěla, aby k nim vstával v noci. Narozdíl ode mě chodí do práce a živí se (nás) hlavou, takže nemůže být zombie

klarike1

klarike1, 3. 9. 2019, 14.03

Tak ten je zlatý..

KristinaS, 3. 9. 2019, 14.51

jj, nemůžu si stěžovat. Kolikrát jsem říkala, že by byl lepší máma než já on to bere s takovým chlapským klidem.

Romanka40, 8. 11. 2019, 20.47

Prijedte k nam. Pochova, prebali, preslece, uspi, okoupe, vynese kos, opere, uvari, uklidi, pohraje si se starsi, uspi ji... 🤣

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů