Zácpa

zobrazeno 1930×

Vložil(a): VandaV, 16. 11. 2019 10.24

Zdravím všechny maminky a těhulky, jsem v 5. měsíci a dost mě trápí zácpa… před těhu jsem na ni vůbec netrpěla, ale teď je to opravdu dost časté a nepříjemné. Zažila jste to některá taky a co prosím nejvíc pomohlo?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Gustawka, 9. 8. 2021, 9.23

Doporučuji psylium nebo švestky

Cumiko, 4. 8. 2020, 13.54

Proti zácpě mi spolehlivě léta zabírá především upravit jídelníček. Omezit bílé pečivo, mléčné výrobky - mléko, jogurty, sýry (kysané jsou O. K.), omezit čokoládu, mrkev, a údajně staví i šlupky z jablek. Tak je loupu. To jsem se dočetla, že má způsobovat vše zácpu, a také mohu jen potvrdit, že pokud jím tyto potraviny častěji (jsou mé oblíbené), nestřídám je dostatečně s jinými, zácpy se spolehlivě brzy dostaví. Když zapomenu, nic se neděje, dám si preventivně, nebo při potížích třeba olivový olej (cca 1-4x kávová lžička/den), brzy problém zas odezní. Musí na to člověk zkrátka myslet, nenechat dojít příliš daleko. Projímadlo bych dnes už nepoužívala, bývají návyková. Střeva nesmí zlenivět. Všude se dočítám doporučení - vláknina, pohyb, tekutá strava, probiotika. To mi nepomohlo problém zcela vyřešit. Je potřeba podle mě odstranit hlavní příčinu potíží, omezit ty potraviny, které zácpu způsobují.

katuš, 18. 2. 2020, 19.01

Jednoznačně švestky

Mišullik, 22. 1. 2020, 16.29

Já to řeším také. Pozoruji to od chvíle, co mi Dr. nasadil železo, protože mam nízký hemoglobin:(( Neberete ho náhodou taky?Kamarádka měla stejný problem. Tvrdi, že jich vyzkoušela víc, jediné co jí to nedělalo je železo Globifer forte. A dobré je pry i lněnne semínko, přes noc nechat ve vodě a rano vypít

WeruskaSK

WeruskaSK, 27. 11. 2019, 23.08

kup si v DM slivkovu stavu a popijaj

Lauris, 26. 11. 2019, 18.51

Já brala celé těhu probiotika, jinak bych to asi nepřežila

VandaV, 25. 11. 2019, 16.55

Tyjo tak mockrát děkuji za všechny tipy, snad něco zabere!

Olivacekk, 24. 11. 2019, 11.48

Zdravím, ani mně se to bohužel nevyhlo, ale co se dá dělat. Pro mě byl nejvíc účinný 100% Fructolax, mají i sirup přímo pro děti a těhotné a pro mě opravdu bezkonkurenční

Saruskass, 20. 11. 2019, 21.05

Jako první rozhodně zvažte stravu - pryč se slazenými nápoji, tučným, smaženým atp. Seženete ale určitě i spoustu tabletek nebo léků v tekuté formě, s těmi sice vlastní zkušenost nemám, ale něco by zabrat rozhodně mělo.

Ketris

Ketris, 20. 11. 2019, 17.07

Denne si davej lnene seminko s pojidě susene svestky..

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů