Přepis velmi zajímavé přednášky německého doktora

zobrazeno 847×

Vložil(a): Jarka mmm, 9. 2. 2017 14.50

Zkopiruju vám sem přepis velmi zajímavé přednášky jednoho německého doktora. Pokud se někdo jako já zajímá o vše možné, tak vřele doporučuji a nenechte se odradit deeeeelkou :). Kdo nechává všechno jen tak plynout,tak to ani neotevirejte :). Co si tak vzpomenu,tak se jedná hlavně o prenatalni psychologii,jak můžou ovlivňovat císařsky řez,IVF HA,stres v těhotenství,návykové látky v těhotenství (i kouření a alkohol),přílišné braní magnesia v těhotenství atd. Co je pro mě,jakožto pro relativně brzkou rodicku důležité-zmiňuje svaly,které je moc důležité uvolňovat pro co nejlehčí porod (osobně jsem o nich,ani o této potřebě,nikdy neslyšela). Věřím,že to někoho bude také zajímat ;). http://www.berkanna.cz/clanky/prednaska-prof-dowlinga-prenatalni-vyvoj-tehotenstvi/

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 27. 11. 2017, 5.53

tak pro příští těhotenství, teď to raději číst nebudu

Mygara

Mygara, 11. 2. 2017, 15.38

abych se nevyděsila, co vše jsem udělala špatně .-) ale musím si najít chvilku trochu dělší, abych to přelouskala

Jarka mmm, 11. 2. 2017, 20.01

Tak jestli vás to nezajímá čistě fakt ze zájmu,tak je zbytečné to takhle zpětně číst .

klarike1

klarike1, 10. 2. 2017, 22.11

Děkuji za odkaz na tento článek. Otevřel mi zcela nový obzor.

Sabaha, 10. 2. 2017, 18.17

Velmi zajimavy clanek.Cely jsem ho precetla jednim dechem;)Mam sice uz po porodu,ale i tak me takove veci zajimaji.Velmi me mrzi,ze se na psychiku ditete a matky v tehotenstvi a hlavne behem porodu a po nebere u nas zadny ohled.Pritom podle mnoha studiu zde zminenych to ma vliv na cely zivot;(

Jarka mmm, 10. 2. 2017, 18.40

...je to tak no. Přitom se prý (nemám žádnou zkušenost) psychologové při své práci vracejí u klientů často do jejich dětství,jaký byl porod,jaké měla matka těhotenství atd.,takže se to tak nějak ví,ale nikdo to moc neřeší no. Ale ať je to,jak je to, a je hodně co zlepšovat,tak jsme na tom v ČR pořád moc dobře oproti světu,ikdyz pořád nadavame .

Leňulka, 10. 2. 2017, 10.56

máme dcerku z IUI a porodila jsem předčasně v 35tt a porod byl absolutně v pohodě, bez léků na bolesti, bez klystýru, bez nástřihu apod. za 2,5hod. hotovo a dcera je naprosto zdravá a normálně se vyvíjející, v některých věcech předčí i donošené děti

Jarka mmm, 10. 2. 2017, 13.34

Jak zmiňuju v příspěvku to uvolňování svalů-spousta rodiček je samozřejmě v pohodě,ale já jsem velkej nervak=zatata všude,takže pro mě jsou cviky na uvolňování důležité .

Leňulka, 10. 2. 2017, 14.43

no tak já jak rodila předčasně o měsíc spíš jsem s tím ani nepočítala a bylo to tak rychlé, že jsem nestihla ani stresovat

Jarka mmm, 10. 2. 2017, 15.48

Chápu,musel to být fofr .

vendy.z, 10. 2. 2017, 7.04

Jejky, dlouhé ´Díky za tip...

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 9. 2. 2017, 22.59

Četla jsem kousek a vypadá to fakt zajímavě

Jarka mmm, 9. 2. 2017, 23.01

já si to pak ještě musím přečíst znova a víc v klidu .

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 9. 2. 2017, 23.04

Mě dostávají ty příběhy nejvíce asi ten, jak ho jeho otec původně nechtěl a nakonec si to vyjasnili ..

nellys, 9. 2. 2017, 22.26

Mrknu na to, já už teda rodit nehodlám, ale i tak mě tyhle věci zajímají. Akorát doufám,že se v tom pak zas nebudu "pitvat" stran toho,že všechny 3 děti jsou sc

Jarka mmm, 9. 2. 2017, 22.40

Ne,neni to s tim sc zase tak strašný . Jinak mě by to zajímalo,ikdybych těhotná nebyla,prostě me zajímá hodně věcí . Teď jsem třeba koukala,jak se pěstuje chřest ,to ie taky hrozně zajímavý .

nellys, 10. 2. 2017, 9.03

No,zajímavé čtení. Ještě mi teda kousek chybí,ale to dorazím až půjde dcerka spát Jinak na téma toho jaký vliv má na člověka jeho prenatální stadium a způsob porodu či rané dětství jsem na podzim četla zajímavou knížku. "Tvoje dítě jako šance pro tebe od Zdeňky Jordánové" jako jsou tam věci se kterýma tak úplně nesouhlasím, ale rozhodně je to k zamyšlení

Aliisha

Aliisha, 9. 2. 2017, 20.53

Až bude klid a čas, tak juknu

Petra Önder (petrao)

petrao, 9. 2. 2017, 20.25

Radši to ani nebudu číst byla jsem ve stresu, brala léky a ještě měla císaře

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů