Probiotika

zobrazeno 1082×

Vložil(a): Saruskass, 14. 8. 2019 20.30

Ahoj maminky, ráda bych otevřela diskuzi na téma probiotik… několik mých známých mi doporučovalo nějaká pořídit, ale já pořád moc nevím k čemu a jaká. Vždycky jsem měla za to, že se používají především, když bere člověk antibiotika a ty naše holky měly naštěstí jen jednou, tak nevím. Budu moc ráda za všechny sdílené zkušenosti.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Marusicek5, 1. 10. 2019, 15.35

Ahoj. Ja používam probiotiká len pri užívaní antibiotík. Od detstva mi ich vždy lekár odporúčal pri každom predpisovaní antibiotík. Hovoril, že pomáhajú pri tráviacom procese. Zvyk je železná košeľa, automaticky pri kúpe antibiotík beriem i probiotiká. Teraz som po trhaní osmičky a brala som stále len ibalgin, flector a podobne. Mala som problémy s črevami, tak som vyskúšala nasadiť probiotiká a do týždňa bolo všetko v poriadku. Ešte, že existuje internet a môžem objednávať cez e-shopy lekárni. Napríklad - https://www.kodino.com/cz/obchod/drmax Dúfam, že som niekomu poradila

Minnie, 19. 8. 2019, 13.56

Probiotika jsem nikdy nedávala. Ani při atb. Sice v nemocnici na hospitalizaci mi je pro děcka cpali, ale oni to vždycky vyplivly. A bylo.

Zdeňka S., 19. 8. 2019, 11.16

Probiotika dávám vždy po antibiotikách. V lékárně mi doporučili Laktobacilky pro děti, kapsle se dá vysypat a rozpustit třeba v čaji.

BeruskaaK, 17. 8. 2019, 10.20

Také zdravím a připojuji se k diskuzi, já je užívám především po léčbě antibiotiky, jelikož mě pak většinou chytly hrozné průjmy a co jsem tak četla, cca 40% dospělých na to po antibiotikách trpí, což je fakt nepříjemnost, ale co naděláte. A jaké koupit... to asi záleží na osobních preferencích, každopádně za sebe všema deseti doporučuju Naturevia Laktobacily 5 (dřív Swiss nature pokud znáte), poměr cena/účinnost za mě absolutní jednička.

MarketaRachova, 16. 8. 2019, 9.09

Já např. dávám probiotika děckám celoročně, 70% imunity je ve střevech a díky probiotikům je střevo dobře vyživené a má dostatek přátelských bakterií, jak už bylo napsáno přede mnou.

VandaV, 15. 8. 2019, 22.02

Zdravím, ano ano, při antibiotikách se doporučují jako podpora, aby se trochu pomohlo střevům, které jsou ant. Dost zatěžovány a ničí se i tělu "přátelské" bakterie a ty jsou právě doplňovány různými probiotiky, je ale mnoho druhů, takže spousta lidí používá pravidelně i mimo antibiotika.

L.janicka.l

L.janicka.l, 15. 8. 2019, 21.24

Davam jenom pri nemoci a to je malokdy, syn radsi basti pisek a hlinu , aspon ma imunitu

Fuga

Fuga, 15. 8. 2019, 20.00

Preventivně na posílení imunity, ale dávala bych, jen když jsou problémy

Leňulka, 15. 8. 2019, 10.59

Žádné nedávám, dcera je měla jen jednou po antibiotikách, jinak jsem neviděla důvod. Dcera je měla teda poprvé ve 3letech

darzanka, 15. 8. 2019, 6.26

Dávala jsem akorát biogaiu, tak první tři měsíce, než se to vždycky trochu zlepšilo s bolením bříška

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů