Jak jste se stravovali v šestinedělí?

zobrazeno 653×

Vložil(a): EliJ, 26. 4. 2018 17.46

Ahoj, jsem studentkou vysoké školy se zaměřením na stravu a díky velice šťastné události v mé rodině - narození mé první neteře - jsem si uvědomila, že v tomto směru není téměř žádná pozornost věnována mamince. Rozhodla jsem se tedy věnovat svou diplomovou práci stravování a preferencím v tomto neuvěřitelně náročném období. Účelem nejen mé práce, ale i založení tohoto tématu je podnítit diskusi. Strava je důležitá nejen jako zdroj okamžité energie, ale existuje i souvislost např. s poporodní depresí a samozřejmě i s dobou hojení. Chtěla bych Vás tímto poprosit o vyplnění krátkého dotazníku a sdílení rad ostatním maminkám. Věřím, že toto téma je velice důležité a zároveň téměř úplně opomíjené. https://maastrichtuniversity.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_57IOa4qkFzEJhid Předem mockrát děkuji.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Gustawka, 14. 10. 2018, 20.16

jedla jsem hodně zeleniny a jinak dělenou stravu

EvčaB, 15. 7. 2018, 11.04

Tak já měla první dva dny špagety s chilli Jídlo jsem vůbec neřešila. Podle mě tady platí jediné pravidlo. Maminy jezte, co vám chutná a co intuitivně považujete za dobré. Nic jiného tu neplatí!! A hlavně žádné extrémy, na co tělo před porodem nebylo zvyklé.

Mygara

Mygara, 2. 5. 2018, 7.59

nijak zvlášt, sice snaha byla....

WeruskaSK

WeruskaSK, 30. 4. 2018, 23.57

co bolo prave poruke... asi tak, pokial nemate osobu ktora sa o vas stara, vari a beha okolo vas ked ste po cisarskom

Janna, 30. 4. 2018, 13.21

Vyplněno. Stravu jsem nijak zvlášť neprožívala. Spíše jsem se snažila jíst pravidelně.

Fuga

Fuga, 27. 4. 2018, 16.12

ráda vám ho vyplním

snany, 27. 4. 2018, 14.40

Vývary, maso...

vaniilla, 27. 4. 2018, 12.34

Na dotazník kouknu, ale já v šestinedělí a ještě dlouho před i po nejedla nic kromě nutridrinků takže trochu pochybuju, že pro mě bude kolonka

darzanka, 27. 4. 2018, 9.23

Dotazník vyplním. Doma jsem jedla nejvíc polévky a vývary, měla jsem nadělaný plný mrazák od tchýně. Zezačátku jsem se vyhýbala nadýmavým věcem, ale postupně jsem začalla jíst vše. Dcera se kroutila stejně , i když jsem se se hlídala a i když jsem si dala něco nadýmavého, takže jsem to pak už neřešila.

Eliška Kozlova, 27. 4. 2018, 1.25

Doma jsem se snažila podle nejlepšího vědomí a svědomí; a posléze zkušenosti, každá reagujeme na různé potraviny jinak a co nadyma nás, nemusí naše dítě a naopak. Každopádně nechápu, proč za ta dlooouha léta porodnictvi, není zdravotnictni schopné zařadit dietu zaměřenou na těhotné, rodící a kojící ženy?!!! Diet existuje myslím 13 + doplňkové diety a ženy po porodu mají mít stejnou stravu jako nemocní lidé, kteří se jen s prominutím valí na posteli?! Nechápu?!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů