Velka rodina

zobrazeno 3281×

Vložil(a): WeruskaSK, 2. 1. 2019 21.28

Zaujimavy blog o velkej rodine, ako ju zvladnut a nastavit si spravne priority. Suvisi to aj s minimalistickym zivotnym stylom. Mozno sa niekto inspiruje. http://www.lifereset.sk/preco-mat-velku-rodinu-a-ako-ju-zvladat/

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Nataša Zabloudilová, 6. 2. 2019, 22.44

Díky za tip. Nás je doma taky hodně a někdy ta organizace trošku vázne, tak jsem si hledala způsoby, jak to trochu líp ukočírovat a našla jsem tenhle článek: http://nabytek-dekorace.bydleniprokazdeho.cz/domaci-kancelar/jak-zajistit-aby-doma-vsichni-dostavali-spravne-informace-a-vcas.php Používáte někdo doma Google Kalendář? Myslíte, že to může být efektivní?

WeruskaSK

WeruskaSK, 7. 2. 2019, 10.30

google kalendar mi nesiel sparovat s manzelovym a tym to cele zhaslo, dalsia vec ze on ma vsetko v mobile, ja v papierovom diari, nemam rada digitalnu verziu diara

petralak

petralak, 8. 1. 2019, 14.20

Docela koukám, kolik vás tady říká, že jen jednáčka, že dvě by byl pro vás záhul.... a teď z druhé strany, až budete staří, nemocní... pro koho bude záhul se o vás starat? Vozit vás po doktorech, vařit vám, své rodině...starat se u toho o své děti... a nikdo jim s tím nepomůže, protože není žádný brácha, ségra... a potom? Pokud nemáte jo dobře vztahy se sestřenicema, bratranci... zůstanou sami... jo, kamarádi budou, ale rodina je rodina, ne?

WeruskaSK

WeruskaSK, 8. 1. 2019, 16.22

mas pravdu aj ked niekedy ani rodina nepomoze, ja som mala v hlavnom meste 4 sestry a kazda mala svoj zivot a svoj program a mali v pazi ze mam dve male deti a treba pomoct, takze ked sme sa odstahovali prec nic sa tym pre nas nezmenilo, takisto sme na vsetko sami, akurat ma stvalo ze svokrovci a svagrina ziju v tom ze kolko mi tie moje sestry pomohli, ved byvali na vedlajsie ulici, tak si potom aj oni myslelil ze uz pomoc nepotrebujem.. takze tak, darmo mas rodinu ked na teba kasle

petralak

petralak, 8. 1. 2019, 19.47

To je pak bohužel druhá stránka věci... ale asi lepší varianta že někoho máš i když se nestykate než když nemáš ani tu možnost někoho blizkeho mít.

WeruskaSK

WeruskaSK, 9. 1. 2019, 10.25

tak samozrejme, ja som len reagovala ze samozrejmost to nie je, takisto ako ked mas x deti ale budu byvat v amerike, alebo kade tade po svete, tiez sa nepostaraju, takze zivot je tak pestry a nepredvidatelny ze sa neda naplanovat ani zaskatulkovat

Aliisha

Aliisha, 6. 1. 2019, 7.49

Jedno mi bohatě stačí. Další neplánuji. Mě nejde o velikost rodiny. Tři se můžou milovat víc jak dvacet. každý to tak prostě nemá

Leňulka, 4. 1. 2019, 22.45

Máme jedno a bohatě stačí manžel má 4 sourozence, já 2. A třeba teta má 7 dětí a když to někdy vidím šla bych si asi hodit ale každý má jinou náturu

Minnie, 4. 1. 2019, 10.23

Krásné, miluji velké rodiny!!! Máme děti 3 a jestli je to konečný počet ví jen Osud já bych ješté minimálně do jednoho klidně šla, teda po přestěhování. A že je občas u nás fakt masakr, bordel, kravál, padám na hubu, neměnila bych, protože tyhle chvíle jsou párkrát do roka a mnohonásobně převažují ty krásné dcery už říkají že by to chtělo ještě dalšího sourozence navíc děti si žena nepořizuje sama že takže kde je hodně dětí tak by se asi měl zapojit a tatínek. Pak se to dá. A taky nelpět na nesmyslech

WeruskaSK

WeruskaSK, 4. 1. 2019, 10.44

suhlasim, najma v dospelosti je to fajn mat velku rodinu

snany, 5. 1. 2019, 12.11

A na rodinná setkání si musíte pronajmout kulturák

WeruskaSK

WeruskaSK, 5. 1. 2019, 13.04

ja mam 4 sestry, spolu sme z nasej strany 12sti a schadzame sa v 3izbovom byte na vianoce a velku noc, pripadne nejaka zurka, a v pohode, zatial kulturak nebolo treba, ale kamoskinho muza rodina si raz za rok prenajme kulturak, a urobi si vlastny tematicky ples, perfektny napad a kopec srandy

snany, 5. 1. 2019, 12.10

Pokud tatínek chce děti tak se přirozeně zapojuje.

Minnie, 5. 1. 2019, 21.48

Bohužel, ne vždy a všude znám dost rodin kde to tak není.

snany, 5. 1. 2019, 21.54

Tak ty děti tak asi úplně nechtěl, proto asi nefunguje. Takového chlapa bych nechtěla a určitě bych s ním neměla více dětí. Ty ženy docela lituji.

Minnie, 6. 1. 2019, 19.39

Nejde mi reagovat níže, tak tady proč by děti chlapi nechtěli, třeba můj děda chtěl, ale celý život makal, práce, melouchy, na hraní si s dětma prostě čas nebyl, a ono to i bývalo x let normální že muž vydělával a žena se starala o děti a domácnost, to až poslední roky se to mění. Fakt ale je takových mužů spooousta. Můj třeba taky nikdy nekoupal, plínu by nevyměnil ani za zlatý prase, prostě tohle bere jako starost ženský a já to tak beru taky, od toho jsem doma přece. A i když by s nima mohl trávit víc času atd, tak vím že je miluje a dal by za ně život, nikomu by nedovolil aby jim ublížil a to mi stačí

snany, 6. 1. 2019, 21.54

Ale i v době před X lety se našli muži kterým nepřišlo nenormální vyměnit plenu Můj muž mě dokáže plnohodnotně zastoupit a dělá to rád. Dokáže se postarat i o novorozence a nikdy jsem mu nic nemusela říkat, ani u prvního dítěte. Tvůj chlap když je doma tak dělá co? U nás to máme tak, že oba se staráme o rodinu a jsme spolu.

Minnie, 8. 1. 2019, 8.37

Můj když je doma tak všední dny dělá s dcerou úkoly, trénují čtení, s mladšími si hraje, víkendy většinou trávíme na procházkách a výletech, jako on když není v práci tak je doma furt, nikam sám nechodí, to už musí bejt aby šel třeba do hospody. Pomůže mi s vařením, klidně uklidí celý byt, umyje koupelnu, wc, podlahy, vše. Ale když jsem byla se synem v nemocnici tak to nebylo jednoduché pro nikoho. Ale spoustu času je i na mobilu. Ale říkat že chlap asi nechtěl děti když si s nimi nehraje denodenně mi přijde přehnané... já se jim taky nevěnuju úplně pořád a kdyby mi někdo řekl že jsem asi ty děti nechtěla tak moc tak nevím co si o dotyčném myslet.

Čertice, 10. 1. 2019, 22.52

Já sem ze tří dětí a mám tři děti a být zdravá, tak nám ještě jedno

Mygara

Mygara, 4. 1. 2019, 9.30

Já bych si se 4mi neporadila

snany, 5. 1. 2019, 12.11

Ale poradila.

Čertice, 11. 1. 2019, 21.55

Jasně, že jo

slavuska

slavuska, 3. 1. 2019, 22.09

líbí se mi velké rodiny, je hezký mít hodně dětí, my máme 3 já byla jedináček, a sourozenec chyběl

vendy.z, 3. 1. 2019, 19.44

To je rodina!

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 3. 1. 2019, 13.01

No jo kazdy to ma jinak. My mame jedno a dalsi neplanujem, ne ze by jsme nemohly, muzem co se tyce financi i prostoru, ale takhle si prijdem kompletni a vystacime si Syn byl od narozeni hodny, neznam co to je se nevyspat atd a to druhe by byl urcite opak

WeruskaSK

WeruskaSK, 3. 1. 2019, 13.32

nebude mu cbybat surodenec? vy ste obaja s muzom jedinacikovia? nexcem rypat len sa pytam. vidim to na sestre, maju jedneho, my mame dvoch a vidim ten rozdiel ako sa krasne zahraju, aki su partaci a potom ked sme u neho, vidim ten smutok ako sa nema s kym hrat a len je s dospelymi... ano na ulici su deti ale ked vsetci niekam odcestuju na dovolenky, tak aj 2 tyzdne sa s nikym nestretne a je iba s babkou alebo mamou, nam je to vzdy luto ked si na neho spomenieme

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 3. 1. 2019, 14.45

Jestli mu nebude chybet sourozenec to se ho zeptam az bude vetsi a bude tomu rozumet ja mam dva sourozence a manzel taky dva. No hele, ono je to strasne individualni. Kdyz byli malemu 4 mesice tak jsem zacala trosku pracovat. Hlida a hlidala ho moje svagrova kde byl a je neustale mezi detmi. Okolo nas je tech deti dost. Ted jde do skolky takze dalsi detsky kolektiv. Chodi na krouzek. Doma si vyhraje sam, zabavi se, i kdyz teda moc doma nejsme, jsme furt nekde. Takze zatim nic nepozoruji. Tak asi tak

WeruskaSK

WeruskaSK, 3. 1. 2019, 15.00

tak to potom ozaj nie je sam, vyrasta medzi detmi, to je fajn

Janako

Janako, 3. 1. 2019, 23.03

Když byly synovi 3 a něco, tak sám řekl, že je doma sám, že by chtěl sourozence, aby si měl s kým hrát. A to jsme chodili dost mezi děti.

Leňulka, 4. 1. 2019, 22.43

tak v tomhle je každé dítko také jiné. Máme jen jedno dítě a když přijede kamarádka s dítkem a nebo jedeme k sestře co má dvě děti tak naše dítě si s nimi hrát nechce, hraje si s dospělými, děti nevyhledává a spíš odstrkuje

Katka

Katka, 5. 1. 2019, 12.53

Taky jsme to takhle měli, ale po 2,5 letech manžel vyměkl, že teda druhé ještě jo a za měsíc jsem byla těhotná 😉

An an (andrejka3741)

andrejka3741, 5. 1. 2019, 12.56

Vsechno je mozne, za rok nebo za dva muzu zmenit nazor a poridime druhe😊 nebo to zustane tak jak to je 😉

Katka

Katka, 5. 1. 2019, 13.04

Já si myslela, že jsem s jedním smířena, ale když manžel naťukl druhé, byla jsem nadšená a vysadila hned HA. Jako psali jsme si plus a minus, ale spíš tak formálně 😉

WeruskaSK

WeruskaSK, 5. 1. 2019, 13.04

presne tak, nikdy nehovor nikdy, uvidis jak to cele este bude

Monuli, 3. 1. 2019, 10.51

Dvě si myslim jsou až až

Katka

Katka, 3. 1. 2019, 11.45

Na peníze i prostor 😉

Monuli, 3. 1. 2019, 12.05

někdy i na nervy

patricia077

patricia077, 3. 1. 2019, 12.10

Hlavně když to jsou navíc jiná pohlaví já sice chtěla kluka hned na začátku a byla jsem happy že to kluk je aspoň napodruhé ale zas by holka mohla vše dědit a hlavně by jim stačil jeden pokoj hehe

Katka

Katka, 3. 1. 2019, 12.21

My chtěli 2 holky kvůli společnému pokoji, ale realita je jiná 😉

Monuli, 3. 1. 2019, 12.28

to je taky pravda

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů