Velikonoce se blizi

zobrazeno 812×

Vložil(a): WeruskaSK, 14. 3. 2021 13.07

Na co sa najviac tesite z Velikonoc? Na ake jedlo a tradiciu? A co vam bude chybat v ak sa neuskutocni kvoli corone? Ja sa tesim ze klvoli lockdownu daju vsetci sibaci pokoj, ale zas mi bude chybat tradicny sirek, ktory robi iba nasa mama a je na opacnom konci republiky, a postou sa to poslat neda. Ako to mate vy?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Úča, 4. 4. 2021, 18.30

Těším se na vnučky , že přijdou a na klidné dny

WeruskaSK

WeruskaSK, 5. 4. 2021, 20.53

tak snad sa ten plan vydaril

Úča, 6. 4. 2021, 8.02

Ano vydařil , je krásné je mít kolem sebe ❤️

WeruskaSK

WeruskaSK, 8. 4. 2021, 13.59

tak to su dobre spravy

Zdeňka S., 4. 4. 2021, 13.27

Dcery 9 A5 dnes sami upekly mazanec, já jen hlídala troubu, byl výborný , už z něj nic nezbylo

WeruskaSK

WeruskaSK, 5. 4. 2021, 20.53

jejo tak to je super, aj ho zapletali? to ja by som si netrufla

Nikoll, 27. 3. 2021, 11.03

Těším se na velikonoční nádivku. Jako dá se péct i mimo během roku, ale prostě o velikonoce je nejlepší

WeruskaSK

WeruskaSK, 5. 4. 2021, 20.54

a hlavne je toho vela naraz a k tomu uz len kaficko a vylozit nohy

jitka46

jitka46, 18. 3. 2021, 23.49

Moc se těším na prodloužený víkend. Jinak to nikdy příliš neprožíváme.

WeruskaSK

WeruskaSK, 19. 3. 2021, 11.12

aspon to je vyhode, pre pracujucich a deti, praaaazdniny, potesi kazdy den navyse

snany, 17. 3. 2021, 14.50

Syn si vybral sladkosti které chce a ty i dostane. Sladkosti běžně nekupujeme. Už jsme začali vyrábět věnec na vrátka. Bude dělat výzdobu. A v rámci sousedů půjde syn i na koledu - minimálně k bratranci který bydlí přes cestu a stýkají se skoro od narození každý den.

WeruskaSK

WeruskaSK, 17. 3. 2021, 15.53

a co znamena koleda vlastne? ako to u vas prebieha? ked pises ze chlapec za chlapcom tak to asi sibat nepojde. u nas sa olieva a sibe sibakom ale iba chlapi zeny.

snany, 18. 3. 2021, 5.44

u bratrance jsou samozřejmě i ženy- teta, sestřenice S nimi je skoro pořád.

WeruskaSK

WeruskaSK, 18. 3. 2021, 22.09

ahaaaa tak potom ok

V007A, 16. 3. 2021, 20.34

Mě je to asi jedno. Nemám ráda žádné svátky.

LucieS

LucieS, 16. 3. 2021, 21.16

Máš pro to nějaký důvod?

V007A, 17. 3. 2021, 11.31

Nemám prostě ráda, že najednou je něco napsané v kalendáři a všichni podle toho jedou. Stejně jak na Silvestra jsem divná u manželových rodičů, že si nechci na Silvestra dát sekt 😂

WeruskaSK

WeruskaSK, 17. 3. 2021, 13.56

tak ja mam toto s valentinom iba, to mi pride take nasilu dotlacene k nam z ameriky

blahomari, 16. 3. 2021, 8.33

My Velikonoce slavime navstevou u rodicu. Letos nam nevyjde ani to, kvuli lidem, kteri proste narizeni ignoruji. A to jsem doma zavrena s mimcem uz od rijna a snazime se opatreni opravdu striktne dodrzovat.

LucieS

LucieS, 16. 3. 2021, 12.44

Co to je za ho-adinu? Nevyjde to kvůli lidem, kteří nařízení prostě ignorují??? Nevyjde to kvůli vládním nařízením a ne kvůli Lojzovi a Mařeně z Horní Dolní lhoty.

blahomari, 16. 3. 2021, 13.09

Ano a to s tím bohužel souvisí. Když se Lojza s Mařena sejdou, a Lojza má covid, nakazí tím Mařenu, která to pak roznáší dál. Vláda jen reaguje na to, co vidí. A vláda vidí jak se virus mezi lidmi šíří a tak zpřísňuje opatření.

LucieS

LucieS, 16. 3. 2021, 13.45

Lojza má covid, proč by lezl ven a nakazil Mařenu? Lojza není debil. Ale pokud máte pocit, že být zavřený rok doma je OK a to ještě ani nevíme, kdy vůbec někdo něco otevře... Zajímavé, že v ostatních částech Evropy mají otevřené obchody, fungující školy. Nevím, proč by to nemohlo jít i u nás?

Minnie, 16. 3. 2021, 16.05

Vláda by hlavně měla přestat manipulovat lidi strachem. Já říkám furt, kdo se chce chránit tak ať má tu možnost (klidně respirátory zdarma starým lidem a nemocným, a ráda bych na toto přispěla), ale né že budou likvidovat malé podnikatele, vše zavírat, dětem krást dětství a právo na kvalitní vzdělání. Kdo chce žít normálně, tomu by to mělo být umožněno.

blahomari, 16. 3. 2021, 14.24

Lojza nemá příznaky, neví, že virus šíří. V tom je ten vir zákeřný . Nemyslím si, že být zavřený doma rok je ok. Mě už to taky pěkně štve. Ale vezměte si, že by lidi opravdu zůstali doma všichni a nikdo zákazy neobcházel. Šíření by bylo aspoň trochu pod kontrolou. Myslím, že by u nás nebyly tak striktní opatření, kdyby nebyly přeplněné nemocnice. V tom je ten problém. A pokud vláda nezastaví lidi v setkávání se, čísla nemocných nikdy neklesnou a obchody se neotevřou

LucieS

LucieS, 16. 3. 2021, 15.01

Tak každá máme jiný názor. Nepřijde mi košer přikazovat lidem, že mají být zavření doma. A opravdu nevěřím tomu, že by se díky tomu šíření zpomalilo. Kde se nejvíc lidé nakazí? V rámci rodiny a v práci. A ani jedno nelze zakázat (nebo... možná v naší banánové republice jde).

V007A, 16. 3. 2021, 20.38

Manžel třeba covid měl, všichni jsme s ním byli normálně doma a nijak extra se mu nevyhýbali, normálně jsme spolu spali v posteli a nikdo z nás to nechytl....

blahomari, 16. 3. 2021, 20.46

To jsem moc ráda. To máte štěstí. V mém okolí jsou bohužel případy, kdy se nakazil jeden, nevěděl to a zavlekl to do celé rodiny. No a některé členy pak museli hospitalizovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 17. 3. 2021, 13.59

ako u nas, doniesol to syn zo skolky bezpriznakovo, a potom to uz islo, cela rodina, nastastie sme nikam okrem skoly a skolky nechodili, takze sme nemali ani koho trasovat a koho nakazit, skolu a skolku zavreli pre covid, takze tam sa to riadne rozsirilo. dovtedy sa tvrdilo ze deti neprenasaju a nedostanu to. u deti je aj tazke rozoznat lebo nemaju ziadne alebo len velmi mierne priznaky takze nikomu ani nenapadne ze to je ono, ani testovat sa deti nechodia, takze o to je to horsie. keby sme to potom nechytili aj my s poriadne drsnymi priznakmi, tak doteraz neviem ze mali covid

LucieS

LucieS, 15. 3. 2021, 20.21

My, stejně jako loni, půjdeme s dcerou koledovat asi ke čtyřem sousedům. Dceři jsou 4 roky a opravdu jí nehodlám ochuzovat o pomlázku kvůli nějakým pitomým vládním nařízením. Dělaly jsme spolu velikonoční výzdobu, tak z toho měla radost. A také potom hodlám poschovávat cukroví po zahradě s tím, že si ho bude muset najít.

WeruskaSK

WeruskaSK, 15. 3. 2021, 21.25

jaj tak tento zvyk u nas nie je ze dievcatka chodia sibat, ja to celkovo nemam rada tieto povinne jazdy uz od malicka, stale sme len boli v strese ci niekto pride a nepride, a kto a kedy a kde a co, tak sme radsej vzdy odisli na celodenny vylet a hotovo

LucieS

LucieS, 16. 3. 2021, 12.43

To jsou sousedi, se kterými se vídáme furt, budou o tom vědět dopředu. Loni jsme hlásili, v kolik přijdem (abychom se všichni v klidu vyspali a tak )

WeruskaSK

WeruskaSK, 16. 3. 2021, 19.46

hej tak to je fajn ked sa rodicia dohodnu ci ano ci nie

Minnie, 16. 3. 2021, 9.26

Přesně tak. My taky pojedem k babičce na vesnici. Fakt tohle je moc a divím se, že ještě nejsou opravdu pořádné demonstrace. Komusi ve vládě se tohle všechno moc líbí...

LucieS

LucieS, 16. 3. 2021, 12.43

Jenže víš co, jak to my změníme? My nad tím doma přemýšlíme už delší dobu, co dělat, aby se něco změnilo... A prostě nás nic nenapadá.

Minnie, 16. 3. 2021, 16.07

No, jeden nápad by byl kdysi párkrát v minulosti...Defenestrace samozřejmě sranda, je mi jasný že to by neprošlo. Děda pravil, kdyby se národ spojil jako tehdá v 89., třeba by to pak bylo jiné. Ono proč zakázali cestování mimo okres? Aby jim v Praze nedělalo demonstrace hodně lidí.

LucieS

LucieS, 16. 3. 2021, 16.30

Ty myšlenky jsou všude podobný koukam. Taky jsme si s kamarádem říkali, že by pomohly leda tak nezákonné prostředky. Je to smutný

patricia077

patricia077, 18. 3. 2021, 10.27

Hele ve sněhu to bude legrace s tím cukrovím u nás napadlo zas mrtě sněhu

WeruskaSK

WeruskaSK, 18. 3. 2021, 22.09

cozeeee sranda toto pocasie, u nas uz bolo aj 20 stupnov, opalovali sme sa v trickach a tiez ma byt opat okolo nuly

Teryk92, 15. 3. 2021, 20.12

My půjdeme na koledu k oběma babičkám, které máme ve vesnici (stejně jako minulý rok) a jinak nic neřeším.

patricia077

patricia077, 18. 3. 2021, 10.26

Teď se holt vyplatí bydlet poblíž s celou rodinou já tu svou kdoví kdy uvidíme jinak než přes whatsup

jancaan, 15. 3. 2021, 16.15

Nabarvime jenom vajíčka, kluci z rodiny nás vysupou a tím to hasne. Moc Velikonoce neprozivame..

WeruskaSK

WeruskaSK, 15. 3. 2021, 17.13

aspon sa deti zabavia pri malovani vajicok, celkom pekna aktivita

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů