STOP rasismu

zobrazeno 489×

Vložil(a): jitkamety, 19. 5. 2017 20.17

Maminky,pozadala mne kamaradka abych ji pomohla s videem ktery bude mit nazev STOP RASISMU.Tak si jdu k vam pro nejake tipy...co vy by jste dali do takoveho videa nebo co si predstavite pod pojmem stop rasismu?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vendy.z, 24. 5. 2017, 7.29

Mě zaujala zkušenost na FB, kdy si rómský tatínek, který má manželku Češku, ztěžoval, že ve školce malá holčička přišla k jeho synovi a bavila se s ním, načež její maminka jí odstrčila a řekla jí "s ním se nebav, to je cikán". Tak něco takového do toho dát...

Fuga

Fuga, 22. 5. 2017, 11.11

lepší než video je osobní zkušenost, znám cikány, co jsou slušní a od ostatních své rasy se distancují, proč asi?

nikolava, 21. 5. 2017, 15.21

Třeba nějaké rozhovory kamarádů, kde je každý jiné rasy Aby bylo vidět, že spolu kamarádí jako ostatní a není problém.... Ale je to těžký, někteří si za to opravdu mohou sami

Leňulka, 20. 5. 2017, 21.38

marný boj to je, bylo a bude bohužel. A ani sebelepší kampaň atd to nezmění, dokud lidi sami nebudou mít pozitivní zkušenosti

Blankasiro, 20. 5. 2017, 20.56

Takových kampaní už bylo...dokud člověk nevyjede za hranice, nesetka se s jinou kulturou sam tak je to jako mluvit do dubu

Janako

Janako, 20. 5. 2017, 20.20

Jak aktuální tema a hlavně v ČR oblíbené. Myslím, že jediné, co by mohlo pomoci, je pozitivní zkušenost. Stovky teoretických projektů nezmění myšlení lidí.

Mygara

Mygara, 20. 5. 2017, 16.19

když se řekne stop rasismu, tak si představím vyhozené peníze.... mně stačí osobní zkušenost, Vietnamci jsou slušní, pracovití... a taky se dočtete, že tu někdo z nich pašuje lidi, ale nevadí mi, protože negativní zkušenost nemám, zato když potkám našeho tmavšího spoluobčana, tak si okamžitě hlídám své věci, okradli mě 1x a neříkám, že bílí nekradou, ale je to tím, že je to z generace na generaci u nich stejné

Jarka mmm, 20. 5. 2017, 12.01

Určitě nezapomenout i na rssismus vůči bílým.

Katka

Katka, 20. 5. 2017, 17.19

Tohle mě napadlo jako první. Problém je i pozitivní diskriminace. Občas mě trochu vytáčí, že se s některými skupinami lidí zachází v rukavičkách, aby si náhodou nestěžovali a nebyl z toho rasistický útok, takže jim všechno projde a většinou společnost by si to nedovolila nebo byla popotahovaná.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 21. 5. 2017, 17.13

Opravdu pěkně řečeno - máte pravdu obě

L.janicka.l

L.janicka.l, 20. 5. 2017, 19.25

baru86

baru86, 20. 5. 2017, 11.22

Rasismus už je dnes spojen s kde čím..je opravdu myšlen rasismus na základě rasy (etnika), nebo jen nějaký typ diskriminace, společenské nerovnosti z toho vyplývající?

Žofinka

Žofinka, 20. 5. 2017, 9.40

zklamu Vás, já mám předsudky a i osobní negativní zkušenosti, kterých mě nějaké video jen tak nezbaví

L.janicka.l

L.janicka.l, 20. 5. 2017, 9.58

Asi nejak tak, proto by meli ukazat pravdu a ne jen hrane divadlo, chapu ze vsichni nejsou stejny, ale jen hrska je tech hodnych. Za 7 let v budejicich jsem videla na vlastni oci jen negativ. Clovek se bal jit do igy aby neprisel o veci. A kdyz vidite jak matka uci partu deti pasovat veci z alberta bez zaplaceni a to nejmladsi teprve zacina chodit.....

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů