Potíže se čtením a psaním

zobrazeno 436×

Vložil(a): OstrovskaHana, 18. 1. 2023 22.51

Dobrý den, poradíte jak na potíže se čtením a psaním u druhačky? Pořád oproti jiným dětem trošku zaostává a moc ji to trápí. Trénujeme často, v tom problém není.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Duskovka, 20. 1. 2023, 22.15

Já myslím, že nic víc než trénování čtení a psaní nepomůže. Syn trénoval taky hodně a nakonec se to časem zlepšilo.

Bohuna77, 22. 1. 2023, 13.14

Nám teda obvoďačka doporučila doplněk stravy equazen a zafungoval, sny se zlepšil a ve škole ho chválili.

OstrovskaHana, 24. 1. 2023, 18.09

Napíšete mi prosím, co je to doplněk a kde ho koupit?

Bohuna77, 26. 1. 2023, 21.53

Seženete ho normálně v kamenné lékárně nebo na jejich e-shopu a je ve více formách. Já ho objednávám v této formě https://www.drmax.cz/equazen-jahodova-prichut-180-zvykacich-tobolek

OstrovskaHana, 28. 1. 2023, 20.50

Moc díky, hned jsem ho objednala, na internetu je totiž equazen hodně doporučován.

patricia077

patricia077, 19. 1. 2023, 18.28

Souhlasím s Katkou, dcera v první třídě taky první půl rok měla potíže se čtením ale pak se to zlomilo a od konce první třídy už četla ráda a pořád ale u vás může být problém i jinde ale to poznají v poradně a poradí, co učitelka na to?

Katka

Katka, 20. 1. 2023, 9.55

Já to právě sleduji v přímém přenosu u syna kamarádky. On teda neumí v 9,5 letech pořádně mluvit (vývojová dysfazie) a navíc mu teď na ORL zjistili, že ani jeho mozek nerozlišuje hlásky, které v diktatech zamenuje t/d, r/l, s/c atd. Je ve třetí třídě, má samozřejmě potíže i v dalších předmětech než jen čeština, ale rodiče mají pocit, že mu má škola v rámci inkluze dávat jedničky a dvojky a o přestupu do logopedicke školy nechtějí ani slyšet.

patricia077

patricia077, 20. 1. 2023, 14.37

No upřímně se asi v normální škole jen trápí ne

Katka

Katka, 20. 1. 2023, 18.44

Ano, praveze se trápí, má spoustu zdravotních obtíží z toho stresu, tlaku, strachu, šikany, ale rodiče pořád mají pocit, že za to může jenom učitelka, vychovatelka, spolužák atd. , nikoliv oni, že na logopedii doposud kaslali a přesto ho vystavují prostředí běžné zš, kam on zapadnout ani nemůže. Přestává jíst... Nemyslím si, že to skončí dobře.

patricia077

patricia077, 21. 1. 2023, 13.15

Chudák chlapec 😥

Katka

Katka, 19. 1. 2023, 9.14

A jak je na tom s mluvením? Pokud už umí všechny hlásky a trénujete, mělo by to brzo pomoct. Pokud ne, navštivte psychologicko-pedagogickou poradnu, jestli nemá nějakou poruchu učení. A pak dostanete buď úlevu pro zš, asistenta a nebo návrh na změnu základní školy například logopedicka/pro žáky se specifickými potřebami/speciální apod.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů