Podporování dětí

zobrazeno 1042×

Vložil(a): Leňulka, 21. 1. 2019 9.58

Snad každá normální matka (podle mě) své dítě podporuje v tom o co má zájem. Nehledí při tom na věk a dítku poskytne informace o tom co ho zajímá a případně i dál rozvíjí. Přijde mi to normální jen mě štve, že pak někdo se do tohoto stylu výchovy naváží, nechápe to a jede dle věku dítka. Př. dítko zajímají písmenka, seber mu knížky nebude se o to zajímat, to se naučí ve škole. To, že má někdo takový přístup ok, jeho věc ale ať to necpe mě, že to mám jinak a že budu litovat. Takový člověk je podle mě omezec. Jak jste na tom vy? Pokud má dítko o něco zájem a ptá se, podporujete, vysvětluje, případně několikrát opakujete když se ptá stále dokola a neřešíte u toho věk? A nebo se i řídíte věkem a tím co se naučí ve škole, tak to přece nebudete vysvětlovat doma? Fakt mi zase dneska ségra hnula žlučí

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 9. 2. 2019, 12.58

Naopak je skvělé dítě v tom podporovat, je horší, když se dítě musí nutit

vaniilla, 24. 1. 2019, 19.35

Když má zájem, vysvětluju. Každé dítě je jiné a umí různé věci jindy, tak nevím, proč bych měla omezovat zájem kvůli věku Pokud bude dítě chtít ve čtyřech letech umět číst, tak proč ne?

slavuska

slavuska, 24. 1. 2019, 2.53

Když má zájem,podporuji první syn uměl všechna písmena ve 23m,ale ty se naučil na takovým tom dětským notebooku z Tesca,já si toho ani nevšimla,až jsem pak s úžasem koukala,jak se ho noťas ptá,"kde je a,b,c....",a on bez chyby.ale třeba číst se naučil až v 6 a čtvrt,a to jsem ho učila,kdežto druhej,ten písmena asi v 5,a v 5,5 se naučil číst úplně sám

L.janicka.l

L.janicka.l, 26. 1. 2019, 22.11

Tak to je sikula, my mame tablet alevetsinou macka jenom na p (psa) a pousti pisnicky

Minnie, 23. 1. 2019, 16.32

Když se o to dítko samo zajímá tak o co jde? Dcera ve 3 letech četla písmena... šli jsme po městě, ona stála u výlohy a říkala A auto, T táta, M máma... lidi čuměli naučila se to na klávesnici na notebooku. Počítala do 10 česky i anglicky, anglicky se naučila z videí na youtube. A taky jsem slyšela že to není dobrý ale my ji to cíleně neučili, ptala se tak co. Usoudila jsem že jen ty co kritizují tak závidí, ptž jejich děti to v tomto věku neuměli

Leňulka, 23. 1. 2019, 17.17

no přesně s tím čtením výloh

Gabill, 23. 1. 2019, 12.42

Keď sa o to zaujíma, tak prečo dieťaťu brániť? Ale zase také to "cielené vzdelávanie", že susedova Anička už pozná písmenká, tak poď sa učiť aj ty, to neznášam.

Fuga

Fuga, 23. 1. 2019, 8.52

Proč bych nepodporovala, syn je blázen do matematiky, tak si počítá napřed a pochopil i princip integrálů v 1. Třídě, tak když chce, tak jsem jedině ráda, protože třeba angličtina ho nebaví a to je boj kdo z koho

Adrianita, 22. 1. 2019, 13.33

Ať si to každý dělá po svém, ale netlačí to ostatním. To je i má zásada. Myslím si svoje, ale neříkám nic. Dcera občas vytáhne encyklopedii, která je pro školní děti a něco si přečteme a povídáme si. Rozhodně to do ní "nevalim", nezkousim apod, ale když je zvidava a chytrá, nevidím v tom problém.. Syn známé měl odklad školy, protože si plete barvy a strany, dcera to dávno ovládá, ale tady už je to spíš i o tom, že se mu nikdo nevěnuje.. Švagrova má o 3 měsíce staršího syna než je můj Honzík a oba dostali od tchyně zvukovou knížku. Vzadu je psáno, že není vhodné pro děti do 3 let. Spíš je to ochrana výrobce kvůli baterkam. Naše děti knihu normálně používají, ona ji schovala do skříně. Ale to už je zas jiná kapitola.

Katka

Katka, 22. 1. 2019, 21.27

Ta ty jsme měli od roku 😉 Baterky jsou zašroubované.

ROMA-Z, 22. 1. 2019, 8.13

Je určitě víc normální dítě podporovat v tom o co se zajímá než to před ním schovávat, řekne si samo v čem se chce rozvíjet a to je perfektně přirozené. Až bude ve škole už to bude prostě povinnost se učit.

Cherrynka, 21. 1. 2019, 22.58

Samozřejmě že ano, podle mě je to naprosto normální. Já osoně mám vždy radost, když se synovi něco zalíbí a baví ho to.

Nikoll, 21. 1. 2019, 20.39

Já podporuju dceru ve všem, co chce dělat, zkusit. Dceři budou tři, chce číst, počítat, barvy, a zkusím se s ní učit vše co je v mých silách ostatní bych raději neřešila, taky mi občas lidi hnou žlučí, ale mlčím ...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů