Po mateřské do práce

zobrazeno 2449×

Vložil(a): klarike1, 14. 6. 2016 23.12

Po mateřské se mám vrátit do práce, je pro mne velmi bolestivé, "opustit" dítě. Měly jste to také některá tak? Dceři budou 2,5 roku a bude doma s tatínkem, ale stejně....

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

ivanka386, 22. 1. 2021, 0.41

Já se také chystám do práce po matěřské a už se na to moc těším. Já jsem podle mne od přírody docela dost pracovitý člověka a práce už mi upřímně docela dost chybí Koukala jsem se v poslední době i na tento pracovní portál jménem https://www.hitprace.cz/ a myslím, že si tam snad i něco najdu...

Mygara

Mygara, 10. 12. 2017, 6.36

já se těšila .-), začala jsem chodit na půl úvazku, takže jsem s dětmi i tak trávila hodně času

Fuga

Fuga, 8. 12. 2016, 18.47

když bude doma s tatkou, tak bych se nebála, je to v rodině. Já se do práce těšila, protože o to více jsem potom byla vděčná za chvíle ze synem a já si v práci doslova odpočinula

Topik2, 15. 8. 2016, 1.27

Tak pro mě to bolestivé není....já se tak těším že pocitam dny jak dítě na prázdniny....

vendy.z, 10. 7. 2016, 12.06

Zrovna také nastupuji po mateřské do práce... ale až od září na HPP, do té doby nějak spíchnout na dohodu, ale nevím jak to přesně má fungovat, když mám zatím děti doma. Starší jsem na prázdniny ze školky odhlásila a mladší teprve nastupuje od září - jsou mu 3. Myslím, že to ten mladší zvládne dobře, má ve stejné třídě sestřičku Ale já? To teda nevím jak to zvládnu po 5,5 letech zase do pracovního procesu, vše se učit, zvyknout si na jiný režim...Těším se i netěším. A je mi smutno, že tohle období končí.

klarike1

klarike1, 13. 7. 2016, 21.50

Ano, to je to, že děti to zvládnou asi dobře, dcerka taky bude šťastná, že je více s tatínkem. Já doufám, že ještě druhé dítko mít někdy budeme a tak že u mne je to jen dočasné

kamca80, 24. 6. 2016, 13.32

Zrovna tohle řešíme se známou, mame téměř stejně staré děti, pristi rok mame nastoupit do práce a vlasne netusime jak to vůbec nakonec dopadne. Malému budou tři roky kdy by měl jit do školky a nejam si to nedokážu představit, dcera ta šla temer ve čtyřech letech. Nejraději bych byla aby šel taky až v tech čtyřech, myslím, že to je tak akorát.

Petra Önder (petrao)

petrao, 24. 6. 2016, 11.39

než jsem byla těhotná tak jsem to taky viděla tak, že maximálně 2 roky a poté soukromá školka....nyní už to nevidím tak jednoduše a zvažuji možnost, že zkusím zatím jen 2 dny školku a částečný úvazek...

klarike1

klarike1, 24. 6. 2016, 13.10

Jj, ten drobeček přiroste k srdci....já tedy práci na půl úvazku budu mít od září, 8-12 a to není tak špatné....asi to přežiju pozitivní bude to, že budu konečně mluvit i s jinými lidmi, než doma

Pávinka, 15. 6. 2016, 23.10

chápu vás a už teď se mi také nechce, ale pro dítko je dobré se v určitém věku "osamostatnit" dá mu to více poznaků i nový náhled na věci a hlavně když bude s tatínkem je to báječné, chlapi mají svou výchovu a přijde mi, že je to pro děti moc důležité vidět více i jiný vzor, nebojte zvládnete to a bude to plus pro všechy i když možná začátek obrečíte

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 23.36

Kéž by to byla pravda...ale ve 2 letech si myslím, že je stejně brzo..navíc manžel se o ni staral zatím jen max. 3 hod. a 2x jsem odjela někam na cca 8 hod., ale vždy měl všechno pod nosem připravené. Asi mu budu závidět, že je s ní více, než já

Zuzka Čtvrtečková, 15. 6. 2016, 20.55

Za sebe musím říct, že malý byl velký mamánek. Byli jsme hodně spolu sami a všichni mi říkali, jak bude těžké, až půjde do školky. Opak byl pravdou. Malý si školku ihned zamiloval a já to nesla hůř. Takže pokud bude s tatínkem, tak bych to neviděla špatně

snany, 15. 6. 2016, 16.21

Když jsem nastoupila do práce mělo mladší dítko 2,5 roku. S manželem jsme se střídali, občas vypomohla babička ( minimálně). Je už to rok a funguje to u nás stejně, akorát dělám jinou profesi ( pracuji ve školce). Teoreticky bych mohla mít s sebou děti, ale syn není očkovaný a do školky ho chci dát až jako předškoláka. Dcera chodí občas do místní školky ( se kterou nejsem příliš spokojená, ale má fajn učitelku), dojíždím do práce vlakem hodinu a půl. Mám názor, že dítě do pěti let má být doma ( rozhodně ne v celodenním kolektivním zařízení). Někde jsem četla, že stejný názor měl i J.A.Komenský.

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 21.01

Souhlasím s Vámi i Komenským

Katka

Katka, 24. 6. 2016, 16.52

Škoda, že je teď u vesla Valachová a né Komenský ;o)

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů