K zamyšlení

zobrazeno 453×

Vložil(a): Jarka mmm, 12. 6. 2017 22.19

Teď čtu rozhovor s jednou paní,co přežila vyhlazení Lidic,kde říká,jak je jako děti oddelovaly od matek a posilali do koncentráku. Vždycky,když si to nějakým způsobem připomenu a uvědomím si,že jsme ve stejné místnosti každý týden měli tělocvik,mám z toho hrozně divný pocit. Vlastně na stejném místě,kde sese matky bály o život svých dětí a o ten svůj,my jsme se stresovali nějakýma známkama. Většina těch dnešních "problémů" jsou fakt blbosti...Také si někdy uvědomíte,že vlastně těšíte kraviny a že o nic nejde? Občas něco podobného musím říct mladší sestrence,když se treba rozčiluje,že jí mamka nechce po roce koupit novej telefon...

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Leňulka, 20. 6. 2017, 8.41

jj to je pravda, dneska se řeší spousta prkotin proti tomuhle

nikolava, 16. 6. 2017, 11.57

Jo, to je pravda. V této době se opravdu řeší zbytečnosti, lidé se hadají kvůli tomu jestli si koupí tohle nebo tohle. Dřív byli rádi, že vůbec něco sehnali, že měli peníze na jídlo apod

Mygara

Mygara, 15. 6. 2017, 18.37

všeobecně si lidé neváží toho, co mají... připomíná mi to písničku Výhledově, budeme všichni šťastní

Žofinka

Žofinka, 14. 6. 2017, 19.20

je to podobné jako když si člověk uvědomí, že zdraví je to nejdůležitějsí, ale někdy bohužel moc pozdě... a řeší ptákoviny

Jarka mmm, 14. 6. 2017, 19.32

Nebo že celej život neměl jen dřít,ale taky si užívat...

Čertice, 15. 6. 2017, 9.14

To jsem si zažila minulý týden našla jsem si bulku v prsu člověk si uvědomí tu bezmoc. Nakonec to je v pořádku, ale ten pocit byl hrozný

Aliisha

Aliisha, 13. 6. 2017, 20.24

Kolikrát řešíme úplné hlouposti

Minnie, 13. 6. 2017, 14.53

Uff, muselo to být opravdu hrozné... Ani si to neumím představit a ani nechci je mi z toho akorát zle. Mě vadí i ten odsun Němců po válce, pak se to svezlo i po nevinných. Moje prababička a praděda byli oba Němci, moje babička se narodila rok před koncem války a málem je odsunuli, i když nikdy nikomu nic neudělali. Dům si sami postavili, všechno vybudovali vlastníma rukama a pak o to měli přijít a s dvěma malinkýma dětma měli jít pryč? Nespravedlnost. Naštěstí měl praděda známé někde na úřadě, kteří potvrdili že tato rodina jsou dobrý Němci, takže mohli jako jediní z celé vesnice zůstat. Jak málo stačilo abych se nenarodila... No a řešení prkotin, asi ano, občas řeším ale v tu chvíli to pro mě prkotiny nejsou, každý má nějaké problémy které pro jiného mohou být malicherné.

Jarka mmm, 13. 6. 2017, 21.15

Ty odsuny byly pitomý...Navíc často ti němci půdu obhospodarovali vzorně a byli slušní,pak byli odsunuti a na těch místech to chátrá atd.

vendy.z, 13. 6. 2017, 12.56

Velice silné si to uvědomit...

Jarka mmm, 13. 6. 2017, 13.02

Jo,je to hodně silný...Je zajímavé,že jsem si to t nikdy moc nepřipouštěla,ikdyz nám o tom třídní říkala. A to mám většinou divnej pocitna místech,kde se dělo něco zlého.

Čertice, 13. 6. 2017, 14.38

Já si myslím, že jako děti jsme neměly možnost si to vůbec představit. Naštěstí

patricia077

patricia077, 13. 6. 2017, 14.50

jj souhlas

Jarka mmm, 13. 6. 2017, 21.16

V 19 už jsem byla velká dost...

rodinka

rodinka, 13. 6. 2017, 12.46

Snazim se spoustu veci neresit a brat je tak jak jsou A radovat se z malickosti a hlavne aby jsme byly vsichni zdravi

Katka

Katka, 13. 6. 2017, 11.37

Mě pomáhá se dívat na oblohu a to si uvědomím, jak je vesmír obrovský a jak je většina našich problémů nicotná. Měla bych to dělat častěji.

L.janicka.l

L.janicka.l, 13. 6. 2017, 12.06

Ja se obcas kouknu tady a rikam si mohlo by byt hur

Janako

Janako, 13. 6. 2017, 14.23

Hezky řečeno 😊

Fuga

Fuga, 13. 6. 2017, 11.28

já ten článek asi také četla a jen to stačilo k tomu, aby se mi o tom zdálo

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů