Jak motivujete děti ke cvičení na hudební nástroj

zobrazeno 2711×

Vložil(a): vendy.z, 16. 2. 2018 21.36

Zajímají mě vaše zkušenosti, jak motivujete své děti ke cvičení na hudebním nástroji? U nás je to boj - dcera 7 let chodí půl roku na klavír, moc jí to baví ale spíše jen na hodinách, doma jí musíme pořád přemlouvat, motivovat, vyhrožovat :) Je to normální, nebo máte tak úžasné děti, že sednou sami a hrají a hrají? Děkuji :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vivi182t, 31. 1. 2022, 21.15

No když to vidím, tak mám chuť si vzít nějaký https://www.topmuzika.sk/kategorie/slacikove-nastroje-631/ smyčcový nástroj a zahrát si v lese abych se co nejvíce spojila s přírodou. Lidstvo se poslední dobou tak nějak hodně vzdaluje od svých kořenů a blázní se vším možným a nikoho nezajímá to co se děje v jeho okolí, rodinou a lesem co mají přímo za zadkem.

Ivulín, 19. 6. 2021, 19.27

Ahoj, já jsem také úplně nevěděla zpočátku, jak motivovat děti k hraním na kytaru, ale od té doby, co jsem narazila na tuto stránku zde - https://kytaristka.cz , to jde prakticky samo a myslím si, že je to i díky této stránce daleko více baví, než když bych jim to vysvětlovala já

lucie25987, 24. 1. 2021, 8.34

Ahoj, je to úplně normální . Dceru to doma taky nebaví, stejně tak jako učení. Doma mají spoustu rušivých elementů a hlavně rodiče pro ně nejsou taková autorita jako učitel. Důležité je, že na klavír chce hrát . Dcera také hraje na piáno. Vloni dostala piáno, které jsme objednali z https://www.svetmuziky.cz/kategorie/prenosna-stage-piana-01675/ , k narozeninám a od září začala chodit do hudebky . Byl to můj nápad, že by na něj mohla začít hrát, tak jsem ráda, že ji to baví .

ivanka386, 24. 1. 2020, 7.08

Myslím si, že určitě nemá smysl děti do něčeho nutit. Například naše dcera hraje na kytaru a rozhodně ji nemusím nijak přemlouvat k tomu, aby hrála. Spíše naopak. Neskutečně ji to baví. Dokonce začínám přemýšlet nad tím, že bych jí k narozeninám koupila nějakou lepší. Už jsem se po nějakých dokonce i dívala na https://supermuzikant.cz/

WeruskaSK

WeruskaSK, 19. 12. 2018, 11.26

mna takto mucili nasi 8 rokov, vydrela som si ten klavir a najhorsie ze akonahle s tym prestanete tak zabudnete hrat a neda sa to nijak vyuzit v praxi, takze pokial nema k hudbe extra vztah neviem ci ju nutit, zas opacny pribeh - mojho uja jeho rodicia nenutili, ked nexcel chodit tak nemusel a potom v dospelosti im to vytkol ze preco ho nedonutili, ze mali mat oni rozum... tak si vyber... ja napr lutujem ze som nechodila na tanecnu alebo nejaky pohyb ale iba sedela za klavirom doma a v hudobnej a potom este vo vytvarnej ktora mi tiez nic nedala

vendy.z, 20. 12. 2018, 6.27

no loni se jí cvičit nechtělo, letos chodí na flétnu a moc jí to baví a cvičí ráda, ale musím jí to říkat, jinak zapomíná cvičit

Mygara

Mygara, 24. 2. 2018, 5.58

povinnost, to je asi jediné, co na děti platií

vendy.z, 26. 2. 2018, 16.05

jj Už je to lepší a lepší

Žofinka

Žofinka, 20. 2. 2018, 12.54

Udělat z toho denní rituál, pak to vezme za své

vendy.z, 26. 2. 2018, 16.05

Fuga

Fuga, 19. 2. 2018, 10.32

já jako malá hrála a měla jsem to zkrátka jako povinnost, jako úkoly do školy

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.18

to je bezva! Já to tak taky chápu, navíc to sama chce a líbí se jí to.

vaniilla, 18. 2. 2018, 21.41

Já jsem hrála na klavír asi 15 let (teď už se to bohužel vytrácí). Hráli jsme od mala povinně každý den, takže mi to nějak pak přišlo už docela normální. Určitě bych chtěla, aby naše malá na něco hrála, ale to uvidíme časem, jak to bude.

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.19

děkuji

Gabill, 18. 2. 2018, 21.08

Je to ťažké. Treba asi dieťa pre začiatok nechať si vybrať samo, na čo chce hrať a potom teda, keď si to samo vybralo, tak nech aj cvičí. Nechať však aj nejaké voľné dni, kedy nemusí ani na hodinu ani cvičiť. U nás sa striedali obdobia, kedy dcéra cvičila bez protestov, s obdobiami, kedy ju bolo treba k cvičeniu "dokopať". Niekedy pomáha - že spraví domáci koncert pre maminku, pre ocka...

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.20

ano, sama si vybrala- líbí se jí to, miluje učitelku a baví jí to...je to podmínka, musí cvičit nebo jí to nebudu platit, to je špatně?

Gabill, 19. 2. 2018, 21.23

Tak snáď to chce len trochu času, kým si zvykne, že to proste treba spraviť tak, ako domácu úlohu do školy.

vendy.z, 21. 2. 2018, 15.12

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů