Frustrace

zobrazeno 1378×

Vložil(a): LucieS, 2. 8. 2017 16.17

Padla na mě frustrace z toho, že mi přijde, že čím dál více lidí si myslí, že je normální nepracovat, sedět doma, čekat, až stát podojí různé sociální dávky a mít klídeček, tabáček. Proč všichni tak "spekulují", jak to to všechno odrbat? Neskutečně mě to vytáčí. Proč dojí stát ti, kteří se o nic nezaslouží? A naopak pracující rodiče ani nemají nárok např. na to "blbé" porodné. Sakra práce - normální je pracovat! Že ty vyžírače hanba nefackuje :-/ Pardon, ale musela jsem si fakt ulevit.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 10. 8. 2017, 15.07

v dnešní době běžná praxe, bohužel

Mygara

Mygara, 10. 8. 2017, 9.00

oni se za to vůbec nestydí, přijde mi, že málem chodí na školení jak oškubat stát

benca, 7. 8. 2017, 21.43

svet je nespravodlivy, je to tak aj bude

Fuga

Fuga, 7. 8. 2017, 10.39

je to tak nastavená politika..., a rodiče k tomu vedou i své děti, tak jako vy vedete své děti k zodpovědnosti, tak oni k tomu druhému

baru86

baru86, 4. 8. 2017, 13.19

V blízkém okolí naštěstí takové nemám, taky bych je nesnesla...ale vím o lidech, kteří mají takovou životní filozofii, bohužel.

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 8. 2017, 10.54

Kdyby ji mel kazdy, tak davky nejsou nikdo by na ne nevydelaval

baru86

baru86, 5. 8. 2017, 11.32

To je pravda bohužel

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 8. 2017, 12.21

A to minule rikala nejaka politicka, ze je penez malo, ze budou muset nekde ubrat a at si dnesni tricatnici odkladaji na duchod, ze bude mensi pokud vubec bude

baru86

baru86, 5. 8. 2017, 22.30

S důchodem už vůbec nepočítám...jen na rodičovské moc nevím, z čeho si mám odkládat

Leňulka, 5. 8. 2017, 11.01

Znám bohužel jednu takovou, otevřeně mi řekla proč bych chodila za 12tis do práce, když těch 12tis mám za válení doma na různých příspěvkách

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 8. 2017, 12.19

Ta v tom umi chodit

jancaan, 4. 8. 2017, 12.43

Život nikdy nebude fér, holt někdo maká a jiný je nemakačenko. Já makala těsně do porodu, co nejdříve po porodu, dítě živím sama, ex neplatí alimenty a od státu beru jen těch ubohých 3800 Kč.. na nic jiného nemám nárok, asi tím, že se snažím pracovat, tak se mám moc dobře.. Známá na mateřský dřepí doma za 16500 Kč (RP a vyčúraně získaný příspěvek na bydlení) a ještě si mi vždy stěžuje, jak s tím finančně nevyjde.. Náš stát bohužel vždy upřednostňuje nemakačenka a my pracující samoživitelky, abychom pomalu byly pod mostem:-(

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 8. 2017, 10.57

Bohuzel je to blbe nastavene

baru86

baru86, 5. 8. 2017, 11.33

Je to zvrácený systém, škoda slov, je to jen na rozčílení

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 8. 2017, 12.21

Tohle uz me asi nerozciluje, uz jsem se smirila

vendy.z, 4. 8. 2017, 6.08

Tak moc lidí takových neznám...spíše znám ty, co chodí pracovat a je to pro ně normální.....

dadinkamaminka, 3. 8. 2017, 9.52

Zase další diskuze,která zřejmě naráží na mou osobu,že? Jenom se bavte,nevím,co vás na tom vytáčí? Já měla rodičák 2 roky,jelikož s těmi 3800 se fakt nedá vyžít,tak jsem si to zvýšila,abysme se měli líp. Pak jsem měla brigádu,u které jsem musela neustále řešit hlídání a už i malého babičku to štvalo,že si neodpočine,taky chodí do práce a rozhodně mi nebude hlídat dítě celý dny. Tak jsem tam skončila samozřejmě,nebo podle vás by bylo dobrý brát si dítě na záda,abyste mohla chodit do práce? Pak jsem onemocněla,věnuju se malému,jak můžu a užívám si toho,že je ještě malý,tak jak by to mělo být u všech matek,ne aby dítě odkládaly bůhví kam,aby mohli jít makat.Máma se má dítěti věnovat. To,že jsem onemocněla jsem si já nevybrala bohužel a snažím se to alespon nějak řešit,až půjde malý do školky,najdu si zas nějakou práci alepson na poloviční úvazek,ted bohužel nemám pro něj hlídání. Už toho mám vážně dost,pořád něco vysvětlovat,proč? když to nechápete? Nikdo tady není v mojí situaci a jen tady všechny moralizujete a poučujete,z toho je mi fakt na nic. A k těm dávkám od státu,připaá mi,že těm,kteří je pobírají akorát závidíte,proto to musíte pořád dokola řešit. Ano,pobírám příspěvek na bydlení,no a co jako? Když můžou jiní,můžu taky.Až půjdu někam do práce,žádný mít nebudu.nebo podle vás mám se synem jíst obilí? Sakra,tohle už mě vážně vytáčí...

Cherrynka, 3. 8. 2017, 10.10

Proč na Vás?? To si nemyslím. To se týká určitě úplně někoho jinýho. Třeba kolem sebe jich mám dost

dadinkamaminka, 3. 8. 2017, 11.02

Vždyt to tady zaznělo,ne přímo moje jméno,ale je to reakce na můj příběh... Ted jsem jim to tady vysvětlila,tak snad dají už pokoj... Rozhodně nechci být za nějakou veš,která škemrá dávky od státu,ale když ted momentálně nemám jinou možnost,tak škemrám,nevidím na tom nic špatnýho. Dělá to tak spousta lidí,kteří jsou ve stejný situaci,kd ynemají hlídání pro dítě. Možná by se autorka téhle diskuze mohla zamyslet i nad těmi,kteří to nedělají schválně!

Leňulka, 3. 8. 2017, 11.13

to jste psala, že nemáte hlídání pro dítě. Ale kde bylo dítě v době kdy jste byla v posteli kamaráda to už jsme se nedověděli

dasza, 3. 8. 2017, 13.26

Ne neni to.jen pribeh..to jsou tumy dotazu v loradne..ildyz anonymne...

LucieS

LucieS, 3. 8. 2017, 15.56

Výše jsem ve dvou příspěvcích vysvětlila svůj pohled. Já osobně neútočím, diskutuji a snažím se pochopit druhého, ale taky jsem ráda, když ten druhý popřemýšlí nad mým úhlem pohledu.

Leňulka, 3. 8. 2017, 11.17

máte kluka malýho tak to chápu, že nepůjdete do práce, taky si dceru užívám a do práce nepůjdu dřív než ona do školky. Ale dávky žádné nepobírám. Máte chlapa ten vám má příspívat

LucieS

LucieS, 3. 8. 2017, 15.48

Jakožto autorka diskuze jsem si projela Váš příběh, abych se podívala, zda jste odpověděla alespoň na jeden můj komentář. Nic. Takže znova - Vy fňukáte, ale děláte něco se sebou? Jak už jsem se Vás ptala u Vašeho příběhu - máte zkonsolidované dluhy? Abyste se vyhrabala trošku z finanční nouze. Žádali jste o osobní bankrot? Proč odmítáte azylák? Nešlo by to tam sice jen chvíli vydržet, než si dáte život do kupy? Popřípadě napadlo Vás, že byste mohla ještě s někým jiným mít pronajatý byt a o náklady byste se dělili? Vy si všechno berete proti sobě, ale dobře míněné rady jste zatím ignorovala...

LucieS

LucieS, 3. 8. 2017, 15.55

Jinak já se nebavím. Váš příběh je k pláči, ne k pobavení. Ohledně práce a hlídání - víte o tom, že již spousta společností nabízí jako benefit firemní školku? Nestálo by za to se podívat, zda je nějaká firma ve Vašem okolí? A jestli bydlíte opravdu ve středních Čechách, nemohla byste takhle dojíždět do Prahy? Sice jen to máte co by kamenem dohodil. Ono to nechce brblat, ale opravdu reálně dané věci řešit. Je jedině dobře, že se malému věnujete, ale sama na sobě vidíte, že věnovat se mu veškerý čas Vám nedělá dobře. Psychicky si neodpočinete. Ta práce by Vám opravdu pomohla, že byste přišla na jiné myšlenky. Máte pravdu, že my ostatní nejsme ve Vaší situaci, ale opravdu nemoralizujeme... moralizování vypadá jinak. Nabídly jsme nějaké rady, je jen na Vás, co si z nich vezmete. Nejspíše Vám připadáme jako že jsme se narodily pod šťastným sluncem, ale téměř každá z nás má nějaké jiné problémy, které byste nechtěla zažít. A za mě osobně - dávky opravdu nikomu nezávidím. Z jednoduchého důvodu - kdo bere dávky, je na tom špatně (finančně, z toho možná plynou psychické problémy atd.).

Leňulka, 3. 8. 2017, 21.14

krásně napsáno, jen jestli si z toho paní něco vezme a něco s tím svým bídným životem udělá

Cinderella

Cinderella, 4. 8. 2017, 18.45

když dávky nikomu nezávidíte, tak proč vůbec zakládáte tuhle diskusi? chcete, aby se tady lidi pohádali a stejně se nic nezmění? a že nás politici a nadnárodní firmy okrádají o miliony vám nevadí? že majitelé fotovoltaických elektráren rýžují každý den miliardy a nám obyčejným občanům kvůli tomu zdražuje elektrická energie?

LucieS

LucieS, 4. 8. 2017, 20.52

Proč jsem založila tuhletu diskuzi? Protože mě neskutečně točí tyhlety nemakačenka, co jen stojí s nataženou rukou a čekají, že je stát bude živit. Proč se nic nezmění? Nemyslíte, že se třeba někdo může zamyslet nad jiným úhlem pohledu? Jak Vás napadlo, že mi nevadí, že politici a nadnárodní firmy nás okrádají? Vadí mi to strašně. Jsem odpůrce populisty Babiše. A ano, mám pravicové smýšlení, které hájí to, že by se člověk o sebe měl primárně postarat sám a ne že všechno je všech. Vzhledem k tomu, že mám vystudovanou Vysokou školu ekonomickou, tak bych mohla o ekonomice, pobídkách, dotacích atd. mluvit a debatovat dlouze. Vadí mě, že český stát dává pobídky zahraničním firmám, které si zde postaví montovnu a veškeré dividendy tečou z ČR pryč. O tom, jak my to platíme ze svých daní netřeba mluvit...

vendy.z, 4. 8. 2017, 6.09

Vy jste měla mít rodičák 3800 Kč kdybyste byla doma 3 roky? Já měla rodičák na tři roky a tři měsíce a měla jsem 6100 Kč...

dasza, 4. 8. 2017, 6.59

To mysli 4letou variantu..jinak jasne ze se iim hodila 2leta.hodne penez hned..ale nedomysleli co bude dalsi roky kdyz kluk bude doma pac do ms ve 2letech ma skoro vsude smolika.

vendy.z, 6. 8. 2017, 15.44

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 8. 2017, 12.04

Me chodi 7 a taky ziju a nikdo mi nic vic neda

Zdeňka S., 3. 8. 2017, 8.02

Máte naprostou pravdu, bohužel s tím nikdo nic nenaděláme

Cherrynka, 3. 8. 2017, 10.10

A bude to horší.

Aliisha

Aliisha, 3. 8. 2017, 20.43

To máte pravdu

Cherrynka, 3. 8. 2017, 22.09

U nás je rodina, co nehne prstem, všichni vyžraný jak prasata, ale doslova!!! Nejhubenější má asi 130kg!! A chovají se jako milionáři

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 8. 2017, 12.10

V jednom meste pobliz je neco jako baronska rodinka maji celou bytovku, jezdi mercedesem ovenceny zlatem vsichni vypadaji jak pani ruzickova a jediny prijmy maji ze socialky

Petra Schoberová, 3. 8. 2017, 7.32

Bohužel je to tak

Cherrynka, 3. 8. 2017, 10.10

A lepšit se to nebude

Petra Schoberová, 3. 8. 2017, 10.54

Ale abych řekla pravdu, byla jsem docela zklamaná co se týká přídavku na dítě, já před těhotenstvím pracovala sedm let manžel pracuje 17let,a nárok na přídavky nemáme proč? Máme asi o 100kc víc než je stanovena hranice, proč by nemohl každý na svého spunta dostat přídavek? Když jsem byla malá brali všichni, až pak začali vymyslet.. Dle stanov se máme královsky v životě je to ale úplně jiné než na papíře ..

L.janicka.l

L.janicka.l, 3. 8. 2017, 12.44

Presne

Cherrynka, 3. 8. 2017, 22.10

Co se týče dětí, na ty bych něco přidala. Rostou, tak potřebují stále něco nového a taky potřebují zážitky. Třeba výlety.. to je taky potřeba k dětství. Známá nepošle svá dvojčata na výlet kvůli financím

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů