Z čeho se vypočítává nemocenská a mateřská

sledováno 1× zobrazeno 1451×

Vložil(a): sestricka1989, 12. 7. 2018 8.24

Chtěla bych se zeptat. Při rodičovské dovolené jsem chodila na přivýdělek do práce na čtvrt úvazek teď jsem skončila kuli otěhotnění skončila mi i rodičovská dovolená na první dítě a nastoupila jsem na neschopenku na cca 2 měsíce pak nastoupim na mateřskou z čeho se mi budou vypočítávat peníze z toho co jsem teď vydělala a nebo co jsem měla za peníze v plném úvazku????

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

certice12, 11. 9. 2018, 17.03

Jistě Vás bude zajímat tento článek o nemocenské https://www.finstart.cz/povinnosti-pri-nemocenske-musite-splnit-aby-vam-nesebrali-nemocenske-davky/ na který jsem narazila

Mygara

Mygara, 20. 7. 2018, 5.28

bude se počítat z vyšší částky

Fuga

Fuga, 19. 7. 2018, 9.22

pokud se další dítě narodí do 4 let věku předchozího, tak se počítá z vyššího příjmu

Cherrynka, 18. 7. 2018, 21.17

Ano, je to vždy z toho největšího příjmu to se myslím dělá i na ID i na starobní důchod.

Žofinka

Žofinka, 12. 7. 2018, 21.08

Z vyššího příjmu, takže z plného

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 12. 7. 2018, 19.55

Při nástupu na další mateřskou (PPM) do 4 let předchozího dítěte a za trvání stále stejného zaměstnání se porovná ten aktuální vyměřovací základ s tím pro předchozí PPM a použije se ten vyšší. A s tou nemocenskou to záleží jak jsi měla upraven ten částečný úvazek. Pokud to bylo na novou smlouvu/dohodu (tedy ne dodatkem k původní smlouvě) s tím, že na původní smlouvě jsi byla na RD, tak po skončení RD máš každopádně normální nárok na nemocenskou z toho plného úvazku - vyměřovací základ se bude počítat z prvního předchozího kalendářního roku, kdy byl započitatelný příjem (na tom plné úvazku) a dostatečný počet dnů. Teoreticky pokud se jednalo o novou smlouvu/dohodu, tak by tam mohl být nárok navíc i z toho částečného úvazku, ale nepíšeš, co to bylo za smlouvu/dohodu, kdy skončila a kdy došlo k nástupu na nemocenskou...

Aliisha

Aliisha, 12. 7. 2018, 19.44

Asi z plného, ale raději bych si to ověřila na úřadě.

Zdeňka S., 12. 7. 2018, 19.23

Zrovna včera jsem se bavila a jednou paní v čekárně u Doktora a mateřskou jí vypočítávali z půl úvazku, byla z toho úplně rozhozená a pěkně naštvaná ...

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 12. 7. 2018, 19.59

Tak buď na další PPM nastupovala, když už netrvalo stejné zaměstnání jako u předchozí PPM nebo stejné zaměstnání sice trvalo, ale nestihla to do 4 let předchozího dítěte.

nellys, 12. 7. 2018, 14.31

Podle mě normálně z plného úvazku

L.janicka.l

L.janicka.l, 12. 7. 2018, 12.30

Urcite z puvodniho platu

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů