Přepis nemovitosti

zobrazeno 886×

Vložil(a): Minnie, 12. 9. 2021 8.48

Mám takový dotaz, je možné na někoho napsat nemovitost (byt), aniž by o tom dotyčný věděl, nebo s tím souhlasil? Nebo se musí na katastr dostavit oba?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Kamila Nová, 21. 3. 2024, 23.55

Dobrý den, to je dobrá otázka. Z vlastní zkušenosti s rekonstrukcí bytu, na kterou jsem si najala firmu ze stránek https://www.nastavebni.cz mohu říct, že by si člověk měl vždy pečlivě prověřit, kdo je skutečným vlastníkem nemovitosti. Na katastr se opravdu musí dostavit všichni, kdo mají být uvedeni jako vlastníci nemovitosti. Není možné někoho zapsat bez jeho vědomí a souhlasu. Při převodu nemovitosti se sepisuje kupní smlouva, kde jsou uvedeni prodávající a kupující. Tu musí podepsat všechny zúčastněné strany před získáním potvrzení o vlastnictví, kterým je výpis z katastru nemovitostí.

MartaZa, 22. 9. 2021, 9.22

Pokud by chtěl darovat byt, který mají s mamkou ve společném jmění manželů museli by s tím souhlasit oba dva. Podrobně je to v tomto článku - https://dostupnyadvokat.cz/blog/darovani-nemovitosti. Samozřejmě s tím musí souhlasit i ten obdarovaný.

Minnie, 22. 9. 2021, 11.19

Dík moc za odkaz

patricia077

patricia077, 12. 9. 2021, 19.47

Hele ať to uděláš darem nebo jinak vždy o tom musí druhá strana vědět a souhlasit jinak to nejde

Katka

Katka, 12. 9. 2021, 15.06

Oba, protože nejde jen o přepis majetku, ale taky o další povinnosti s tím spojené.

Minnie, 12. 9. 2021, 15.13

Super, děkuji.

V007A, 12. 9. 2021, 12.36

Určitě se musíte dostavit oba. Bez toho to nejde. Zaplatíte poplatek za vklad nemovitosti.

Minnie, 12. 9. 2021, 13.10

Díky moc. Jde o to, že naši spolu nežijí přes 5 let ale nerozvedli se, no a teď se mamka chce rozvést. Byt mají oba jako SJM. Mamka tam celé roky nežije, táta ano. Je nám se ségrou jasné, že byt v rámci vyrovnání prodat nebude chtít. Mamka chce prodat a peníze rozdělit. No a nás napadlo, aby to nechtěl nějak ošulit a nepřepsat to třeba na nás za našimi zády.

Katka

Katka, 12. 9. 2021, 15.18

Jinak jako kdyby na mě chtěl někdo přepsat barák, já bych se nebránila a obratem bych ho buď prodala nebo alespoň pronajímala. Udělat z něj penzion by taky nebylo marné, záleží v jaké části země.

Minnie, 12. 9. 2021, 15.25

Tady jde o byt v paneláku a věřím, že táta by to udělal jen proto, aby nemusel mamku vyplácet a myslel by si, že tam pěkně zůstane. A to my se ségrou nechceme. Našetřili si kdysi společně, koupili si byt, je to jejich tak ať se pěkně rozdělí.

Katka

Katka, 12. 9. 2021, 18.00

Tak když by byl byt třeba tvůj, tak ho můžeš vystěhovat. To ho nenapadlo? K setrvání potřebuje souhlas majitele, takže pokud by si zároveň neudělal na byt věcné břemeno, tak podle mě smůla.

Minnie, 12. 9. 2021, 19.03

No, evidentně ne, nenapadlo on je takovej... Jak to nazvat... Zvláštní. Trochu Jájínek. A taky neschopen cokoliv řešit.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů