Platba za dílo
Vložil(a): snany, 2. 11. 2018 11.18
Ten náš zedník (ten co nám nechal vodu ve výkopu) tvářící se jako firma, nám mimo jiné dělal koupelnu, komplet. Zaplatili jsme mu předem zálohu. Při uklízení jsme našli nedostatky (poškrábaná dlažba, obklady, zuby v obkladech, silikon u vany, který se drolil, v pokoji prasklá nivelačka a další..) odmítli jsme mu zaplatit doplatek, s tím, že to není vše v pořádku a později by to dělalo "neplechu". Něco opravil, u jiného mávl hlavou. Výsledek je takový, že chce zaplatit 90%ceny, opraví to a pak prý doplatíme zbytek. Nepříjde mi to jako běžný postup, nebo se pletu?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Mygara, 10. 11. 2018, 20.52
Zaplatíte a už ho nikdy neuvidíte
Lusesita25, 3. 11. 2018, 20.52
Vůbec neplaťte! Pokud to neopraví, najděte si někoho jiného.
Žofinka, 3. 11. 2018, 13.23
To je běžný postup, jak by si to představoval on, ale věřím, že by se spokojil s 90% a na víc nemákl na nic
Ketris, 3. 11. 2018, 11.43
Ja bych si prvni na to sehnala nekoho overeneho s letitymi zkusenostmi..
LucieS, 3. 11. 2018, 10.29
Já ti tedy nevím, ale když nám loni na podzim dodělávali barák, tak jsme měli spoustu reklamací a všichni to opravili bez keců. Tedy vlastně instalatér ne, s tím byly strašné problémy (aneb při první sprše v baráku přítel vytopil přízemí, kdy nám voda tekla světly), tak se musely skopat drahé obklady v horní koupelně a předělat to). Jak si to instalatér vyúčtoval s developerem nevíme, za to víme, že tento instalatér si už pro našeho developera neškrtne a byla to jeho poslední zakázka. A když na fb jednou někdo hledal doporučení, tak jsem napsala koho ne a dotyčný pán se mi ozval a vztekle se ptal, proč ho očerňuji Pak se tam v diskuzi ozvala paní, které tento pán udělal statisícovou škodu, kterou odmítl uhradit a opravit. Tak jsme si říkali, že to máme ještě dobrý, že vše opravil
LucieS, 3. 11. 2018, 15.29
Noo... my měli stavební dozor a přesto si to ti řemeslníci dovolili. Teď si vem, když dělají někde, kde dozor není a dotyční tomu prd rozumí. Je prostě fakt na prd, že si zaplatíš drahého řemeslníka a ten ani neodvede dobře svoji práci.
Fuga, 3. 11. 2018, 4.44
Asi by se spokojil s těmi 90% a neopravil nic
tak slušný zedník by to dal prvně dokupy a pak až peníze, i když vlastně u slušnýho zedníka by se vady najít neměli. Tohle je možná nějaký rádoby zedník ale s tím co vytvořil má do správnýho/slušnýho zedníka daleko. Takže peníze dopředu bych rozhodně nedala, to by jsi se opravy taky vůbec nemusela dočkat.
Dostal na začátku zálohu, obklady, dlažbu, vanu, umyvadlo, záchod, baterie jsme kupovali....On se cítí ukřivděný a chce se soudit. Celkově nás stal kolem 400 tisíc. Zaplaceno dohromady dostal 90% toho co požadoval, i když vše nebylo ok, tak jsme mu zaplatili, protože v mnoha věcech, které se dělali venku nerozumíme, ale interiér jsem si už mohla pohlídat. Nicméně třeba takové vady jsou normální a my jsme jen moc nároční, ale za moje peníze chci kvalitu, což prostě podle mě není.
petralak, 4. 11. 2018, 13.51
Soudit ... haha, jak už jsem psala, pošlete mu písemně reklamace sepsané, když se ohání soudy, tak ať se ukáže jak je zdatnej v papírování. A jakoukoli reklamaci se musí do 30ti dnů zjednat náprava a nebo případně zaslat vyjádření, ale chtekte vše písemně, když chce pán k soudu....