Komplikace s brigádou

zobrazeno 2472×

Vložil(a): Leňulka, 21. 9. 2019 21.38

Tak jak nakousla sanny jsem si zjišťovala jak je to s těma dohodama a ÚP. A zase problém, zaměstnavatel by mi chtěl dát DPP a tím pádem by mě na ÚP neregistrovali. Takže jedině DPČ a malý výdělek, nad 3tis se odvádí soc. i zdravotní. No takže v pondělí si musím řádně promluvit s vedoucím jak to vyvedeme, buď DPČ a nebo normál smlouva na zkrácený úvazek, ono to ve finále (pokud bude příjem nad 3tis.) vyjde nastejno. Je to tak? Tak to bude pondělí teda debata a nebo pak jedině ve školce říct chodím normálně do práce, smlouvu snad vidět nepotřebujou a nebudou to řešit. Snad se jim všechny matky neprokazují jestli pracují nebo jak to mají se zdravotním.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

naseivanka, 11. 1. 2023, 19.12

Tento rok si chci přes https://www.hitprace.cz/brigady/ najít brigádu na léto ještě na začátku ledna a maximálně v průběhu února. Co totiž vím tak třeba v březnu jsou ty brigády už kompletně plné a dostane se člověk maximálně tak třeba na vytírání. Bavila by mě práce v bistru, ale možná v kuchyni.

Lucinka.Dvorik, 19. 3. 2021, 13.28

Holky, můžu se zeptat, jak jste pak s tou DPP nebo DPČ rešily zápočtový list pro ÚP? Našla jsem totiž, že má zaměstnavatel povinnost ho vyplatit jen pokud si platím nemocenskou nebo pak něco s exekucí (to se mě netýká). Píšou to tady https://www.vimvic.cz/clanek/zapoctovy-list-pri-odchodu-z-prace-si-jej-ohlidejte Máte s tím některá zkušenost?

Mygara

Mygara, 25. 9. 2019, 20.57

To je tedy zapeklitá situace, ale snad se brzy najde práce, která jde skloubit s manželovou

Leňulka, 25. 9. 2019, 21.21

no doufám, jak to má takhle složitý tak to není lehký, kdyby měl normálně od pondělí do pátka 3směnný tak ok, to by se dalo ale takhle? Je to na pytel

Janako

Janako, 25. 9. 2019, 16.28

Tak proč nejdeš normálně do práce a dceru nedáš do školky i na odpoledne?nebo teda nevím,jestli dobře chápu,co se tu řeší😀

Leňulka, 25. 9. 2019, 17.16

Protože mi dali jen DPP, normální smlouvu ne, to by pak bylo všechno v pohodě. Práci hledám už déle ale nikde mi nechtějí umožnit směny podle směn manžela a on dělá nepřetržitý provoz, takže se mu směna střídá třeba v půlce týdne + víkendy. A nemůžeme mít oba dohromady odpolední a právě, že to mi nikde jak se mi bude hodit nechtějí dát. Tak zatím aspoň takhle brigáda a pak se uvidí, pak mi možná dají normálně smlouvu, zatím prý do konce roku takhle

Katka

Katka, 25. 9. 2019, 17.54

Taky mě to napadlo, že kvůli pár dnům a pár korunám...

Leňulka, 25. 9. 2019, 19.08

Tak neřeším pár dní, pár korun. Já jen nechci být prostě doma, takže i kdyby 4hod. dopoledne někde mi bude líp jak doma dělat to co dělám furt chci prostě vypadnout a dělat někde něco užitečnýho

V007A, 25. 9. 2019, 11.58

Není lepší nedělat nic ? 😂

Leňulka, 25. 9. 2019, 17.16

to bych se ukousala nudou, sama doma

Cherrynka, 30. 9. 2019, 23.24

Já taky

Cherrynka, 24. 9. 2019, 23.38

Úplnějsem se v tom zamotala to je jen do 3tis? Já mylslela, že je to do 4tis Já mám tay brigádu a nikde jsem nic neuváděla.Jsme tam přes dva roky a ok. Mám něco málo přes 3tis a nehlásím to.

Leňulka, 25. 9. 2019, 9.05

taky jsem se v tom chvíli motala. Tak to máš DPČ a pokud máš nad 3tis. tak se ti z toho zdravotní odvádí, jinak můžeš být na ÚP a zdravotní za tebe platí oni pokud je to pod 3tis. Já dostala DPP to je výdělek do 10tis a neodvádí se z toho zdravotní, na ÚP se s DPP registrovat nedá, takže tam bych si to musela hradit jedině sama to je 1800kč a nebo být na ZP jako rodič dítěte do 7let a hradí za mě zdravotní oni. Tam je akorát to, že holka nemůže být ve školce déle jak 4hod. denně

Cherrynka, 30. 9. 2019, 23.24

No v tom se vyznat je děs aspoň pro mě

Leňulka, 22. 9. 2019, 23.07

Tak takhle na pojišťovně hlášená můžu mít DPP jen jak s tou holkou ve školce to vymyslet, toť otázka. Leda kdyby chlap měl odpolední tak by jí vyzvedl v poledne a já si jí vzala před 14hod. Kdyby měl ranní musela bych končit tak abych jí v poledne vyzvedla a když by měl noční tak bych tam mohla být celou dobu ale chlap by se moc nevyspal. To je takový pitomí, leda dobrý kdyby se s nima dalo domluvit, že bych chodila ve dny kdy má on volno, to bych tam mohla být celou pracovní dobu. No uvidíme jak to zítra vymyslíme s vedoucím, chudák teda, lituju ho předem

patricia077

patricia077, 23. 9. 2019, 6.46

Tak uvidíš určitě to nějak skloubite vše jde i když to dře

Leňulka, 23. 9. 2019, 14.11

ano všechno jde, jen se domluvit. Vedoucí je fakt v pohodě a nebyl problém se domluvit a 1.10 nastupuju.

patricia077

patricia077, 23. 9. 2019, 17.29

no vidíš

L.janicka.l

L.janicka.l, 23. 9. 2019, 7.26

A co ji obcas dat do nejake detske skupinky, v nekterych skolkach jsou i odpoledne krouzky, nebo dat par korun nejake studentce co by ji obcas vyzvedla a pohlidala

Leňulka, 23. 9. 2019, 8.44

u nás nic takového jako dětské skupiny není, a dát holku někomu cizímu to se mi nechce, to bych nebyla v klidu, víš jak, musela jsem si zvyknout víc já než ona, že je ve školce u učitelek co neznám a nevím jaký jsou

patricia077

patricia077, 23. 9. 2019, 17.31

Tak na to jaké jsou učitelky nemyslím vůbec to bych se zbláznila, učit se sama v práci novým věcem a u toho myslet co dítě ve školce hele děcka to zvládnou musí my taky musely

L.janicka.l

L.janicka.l, 23. 9. 2019, 20.12

Ona to prezije a ty budes muset taky, moc velke upinani by nebylo dobre pro jeji budoucnost, potrebuje byt taky s nekym jinym nez s tebou. A ty bys mela byt rada, ze mas na par hodin klid a muzes se venovat tomu co potrebujes. Ja mam kluka taky rada, ale jsem stasna kdyz si ho na chvilku nekdo vezme, jinak bych se fakt zblaznila a nechci abych za nej jeste ve 30 vse vyrizovala. A hlavne vim, ze mu nestacim kdyz sem s nim cele dny, i on sam radeji jde na pokec, hrani jinam

Leňulka, 23. 9. 2019, 20.38

já vím, jen je to pro mě těžký no, dlouhá léta jsme na ní čekali, dost kvůli tomu zkusily a další mít nebudem, tak to tak nějak nesu hůř jak ona, že už není jen moje

patricia077

patricia077, 24. 9. 2019, 15.30

To si nesmíš tak brát!

L.janicka.l

L.janicka.l, 24. 9. 2019, 18.05

Kdovi treba se povede jeste jedno. Znam x rodin kde to neslo a treba po 20 letech co si vzali dite z kojenaku maji najednou dalsi 3 a svoje. Nebo taky tady byli na umelem oplodneni a najednou maj druhe a ani nevi jak. Treba casem se zadari.

Cherrynka, 24. 9. 2019, 23.40

Já tě chápu a je to normální, ale jak tady radí.. neber si to tak. Buď šťastná, ona je taky .)

Leňulka, 25. 9. 2019, 9.09

hele kdyby se povedlo ještě jedno zcela náhodou tak mi to vadit nebude ale to tak nejdéle do roka, pak už jako fakt ne. Kdyby mi řekl dr ve 40ti že jsem v tom tak si půjdu hodit. Za týden mám 35 a to je na druhé akorát a potom déle už si to nedovedu představit a chlap je na tom stejně a to je o kousek mladší

L.janicka.l

L.janicka.l, 25. 9. 2019, 21.37

Az ti bude 40 tak se budes na to koukat treba jinak, jine rodi na posledni chvilku jeste v 50

patricia077

patricia077, 29. 9. 2019, 18.53

Ja druhé v 37 takže klid

L.janicka.l

L.janicka.l, 22. 9. 2019, 21.20

Pokud te nekdo neuda tak to urcite zjistovat nebudou. Jedine ze by si overovali na zdravotce,

dasza, 22. 9. 2019, 6.41

Máš ji na celodenní docházku? Nebo polodenni?

Leňulka, 22. 9. 2019, 7.41

mám jí hlášenou na celodenní docházku, proto se právě minule divili, že jí vyzvedávám v poledne

snany, 22. 9. 2019, 15.32

To se nesmíš pak divit, že se diví

patricia077

patricia077, 22. 9. 2019, 16.27

No nevím asi jak kde já jsem děti taky vyzvedávala první týden v poledne obě protože jsem ještě nepracovala a nikdo se nedivil naopak byli rádi a hned jestli nechci odhlásit svačiny

Leňulka, 22. 9. 2019, 18.19

hele u nás je to školka nějak šáhlá, nejde mi to na mozek. Holka tam odpoledne není takže odpolední svačinu jí dávají sebou domů. Nejde to odhlásit, buď bude mít všechno jídlo (svačina, oběd, svačina) nebo nic a bude si nosit svoje. Tohle teda nechápu

patricia077

patricia077, 22. 9. 2019, 21.43

To není jen u vás každá má trochu jiná pravidla mne zas kamarádka říkala kluk chodí do školky ve vedlejším městě že když chce odhlásit svačiny musí na celý týden či měsíc a předem jinak ne

dasza, 23. 9. 2019, 5.47

A nechtěli po tobě při hlášení na sociálně potvrzeni od školky? U nás to chtějí..a my ho matkám co jsou v domácnosti dáváme..právě aby viděli že mají jen dopo školku...každej to má jinak...nicméně když máš celodenní.tak můžeš ji tam nechat Můžeš jít makat..a jen se modlit že tě někdo nenapraska..

Leňulka, 23. 9. 2019, 8.47

ne, žádný takový papír nemám. Já jsem takhle na pojišťovně hlášená od konce rodičáku a ten jsem měla na 18měsíců a to je jasný, že do školky ještě nechodila

LucieS

LucieS, 21. 9. 2019, 23.03

Já nějak nechápu, proč by měli ve školce matky lustrovat, zda chodí do práce či ne...

Katka

Katka, 22. 9. 2019, 12.52

Ve škole to třeba taky registrují a chtějí adresu zaměstnavatele a tel. číslo do firmy. Ve školce je to taky v přijímacích formulářích. Podle mě když se nedovolaji na mobil volají na pevnou linku.

snany, 22. 9. 2019, 15.31

Já ani manžel jsme nikdy neuváděli tel do práce, vždy jen mobil a zaměstnání píšu bez adresy, ta je běžně dohledatelná na netu

Katka

Katka, 22. 9. 2019, 16.05

Tak my jsme holt disciplinovanejsi, když jsi s dítětem na výletě a potřebuješ rychle sehnat rodiče, nemáš čas něco googlit. Učitelka má seznam čísel u sebe.

patricia077

patricia077, 22. 9. 2019, 16.28

Já jsem ještě nové zaměstnání ani nikde nehlásila, ani ve školce ani u doktora ani nikde a myslím že počkám po zkušební době zda vydržím

patricia077

patricia077, 22. 9. 2019, 16.29

A u nás teda pokud něco tak volají vždy jen na mobil je fakt že pevnou nemáme až já teď do práce ale ještě ani nevím pořádně číslo jen klapku

snany, 22. 9. 2019, 22.41

Když bude na výletě, tak předpokládám, že mi učitelka psát pohled do práce nebude Pevné linky jsou přežitek a vesměs všichni volají na soukromý mobil. Vždy lze vše vyřešit i bez rodičů

Katka

Katka, 24. 9. 2019, 10.36

No škola se třeba mé kamarádce na mobil nedovolala,respektive až za x hodin. Protože ne každý může každých 10 minut koukat do soukromého mobilu. Manžel pevnou linku v práci má a u nás teda stále fungují i v nemocnici atd.

Leňulka, 22. 9. 2019, 18.22

tak tam jsem jim nic nevyplnila páč ještě práci nemám. A mají tam, že mají volat na mobil a mě, chlapovi jsou bez šance se dovolat.

LucieS

LucieS, 22. 9. 2019, 19.05

Papíry do školky jsem vypisovala před měsícem a o zaměstnání tam nikde nebyla ani zmínka. Čísla chtěli jen mobil na mě a partnera a daná čísla jsou uložená v mobilu, který mají učitelky ve třídě. Proto mi to překvapilo, proč by to někdo měl lustrovat.

Cherrynka, 24. 9. 2019, 23.41

Věřím tomu, ale mě seto zdá uhozený

Janako

Janako, 25. 9. 2019, 16.27

To už dneska snad nikde ani nechtějí čisla do práce,všude jen mobily.Nebo aspoň po mně nikdo nic takového nechtěl.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů